Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Sterilizálási kötelezettség?

Imola Ágnes kérdése:

Sterilizálási kötelezettség?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Visszatértem a tegnapi kérdésemmel, mivel néhány dolog még nem tisztázott számomra. Kérlek, ha tudtok segítsetek... van-e olyan törvény (akár önkormányzati határozat), ami előírja a kutyák sterilizálását, vagy a kóborkutya szaporulatot próbálja visszaszorítani? Van-e kutyaadó, és ha van, ki mentesülhet azalól. Előre is köszönöm!
2013. szept. 12. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sterilizálási kötelezettség nincs, legalábbis én még sehol sem hallottam ilyet.


Az ebadót pedig a helyi önkormányzat dönti el hogy legyen e vagy sem. Erről náluk tudsz érdeklődni.


Az ebadó alól a magyar kutyafajták mentesülnek. (kuvasz, komondor, stb.)

2013. szept. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs, egy kutya szaporulatát minden állat gazdája maga dönti el!
2013. szept. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És a kóbor kutyákra milyen törvények vonatkoznak? Arról tud valaki valamit? Vagy Linket küldeni?
2013. szept. 12. 09:37
 4/7 anonim válasza:
76%
Ha állatmenhelyről hozol ki kutyát, ott a szerződésben kötelezhetnek a ivartalanításra, vagy sterilizálásra. Ki hogy hívja.
2013. szept. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. nincs törvényileg előírt ivartalanitáasi kötelezettség

2. valóban ha menhelyről hozol ki vagy már eleve ivartalanítottan kapod meg, vagy a szerződésben szólítanak fel rá

3. van ebadó, de azt a helyi önkormányzat dönti el hogy bevezeti e vagy sem

4. az ebadó alol nem csak a magyarfajták mentesülnek, de a menhelyről hozott, és/vagy ivartalanított kutyák is.

2013. szept. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Menhelyi kutyáknál van hogy már ivartalanították (és pluszban felszámolják neked azt az összeget is ahogy velem tették), vagy köteleznek (szerződésben) hogy TE vidd el dokihoz ivartalanítani.

Menhelye válogatja.

Ebadót menhelyről kihozott kutyák után sem kell fizetni, plusz ahogy valaki fentebb írta azokat a magyar kutyafajtákat.

De hogy mennyire veszik ezt komolyan azt nem tudom.

Az utcában nekünk van egyedül menhelyes kutyánk, de senki nem fizet senkinek semmit, úgyhogy ezt a részét nem tudom.

2013. szept. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! Ha valakinek még van ifoja, örömmel várom.
2013. szept. 12. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!