Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ez állatkínzásnak számít?

Ez állatkínzásnak számít?

Figyelt kérdés

Szóval van a faluban egy öreg házaspár, akiknek van egy kis keverék kutyájuk. Namost ez a kutya ki tud jönni a kerítésükön és rátámad az utcán sétáló emberekre. Állítólag már sokszor lett nekik szólva, hogy mi van, de nem tettek ellene semmit. A múltkor mikor jöttem haza azt láttam, hogy ez a kutya megint kint van és egy falubeli nő és a lánya nem mertek elmenni a ház előtt, mert féltek tőle. Nekem már amúgy is nehéz napom volt, ingerültebb voltam és felidegesítettem magam, hogy mi ez már, hogy ez a kutya itt terrorizálja a népet?

Tehát elindultam a ház felé, a kutya jött is nekem és én belerúgtam egyet.

Nem tudom, okoztam e sérülést neki, de nagyot vonyított, beugrott a kerítésen és eltűnt.

Tudom, hogy nem volt szép dolog tőlem, de mit csinálhattam volna?


2013. szept. 20. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez önvédelemnek számít. Én imádom a kutyákat de én is lendítettem már lábat amikor jött felém egy puli, nem túl jó szándékkal. És még csak nem is a te hibád, hanem azoké akik képtelen vigyázni a saját kutyájukra.
2013. szept. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez önvédelem, mivel a kutya támadását hárítottad.

Humánusabb volna amúgy feljelenteni a házaspárt, hátha akkor majd jobban figyelnek, mert ez így nem állapot, hogy mindenkinek nekimegy a kutya, előbb-utóbb sérülést is fog okozni.

2013. szept. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

mit jelent az h "rátámad"?

csak azért mert ha sok vér folyt volna már, akkor nem hiszem h ilyen nyugisak lennének a kedélyek a kutya környékén...?

2013. szept. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

és rátámadni csak úgy lehet valakire, hogy vér folyjon?

ez annyit jelent, hogy nekimegy az embereknek, megkergeti őket

sokszor átmennek inkább az út túloldalára, mert félnek

csoda, hogy még senkit nem harapott meg, de előbb-utóbb biztos sor kerül rá, ha nem változik semmi

az öregekkel meg már állítólag volt beszélve párszor, de nem értenek

hiányzik ezeknek egy pereskedés, ha az a dög megharap még valakit?

komolyan nem értem

azt hiszem a hétvégén én is elbeszélgetek velük

2013. szept. 21. 12:29
 5/6 ghost12 válasza:
A házaspár hibája figyeljenek jobban oda a kutyára te csak önvédelemből rugtál bele ugy hogy nem állatkínzás de minálunk is volt egyszer egy ilyen kutya és végül egy fán felakasztva végezte aki kutyát tart az foglalkozzon vele!
2013. dec. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Jól tetted ;)
2014. júl. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!