Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek ilyen egy állatvédő?

Szerintetek ilyen egy állatvédő?

Figyelt kérdés
Ti komolyan úgy gondoljátok, hogy egy állatvédőnek kötelező vegetáriánusnak lennie? És a haszonállatok tartását is elleneznie kell? Mert mostanában mindig ilyeneket olvasok itt, pedig szerintem ez már nagyon is túlzás.
2013. szept. 25. 15:47
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
78%

Túlzás.

Állatvédő vagyok, de nem vega...

2013. szept. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
70%

Túlzás.

Imádom az állatokat, de meghülyülnék hús nélkül.

2013. szept. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Ez az állatvédelmen belül egy irányzat,amihez lehet csatlakozni vagy elítélni és másként csinálni.

Az biztos,hogy Ők voltak most az OMÉK-on az egyetlenek,akik szót emeltek az ellen,ahogy a naposcsibéket kínozták.Meg az ellen is,hogy az állatok jó része előtt nem volt víz.

2013. szept. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én nem ítélem el, amit tesznek, csak azt, hogy másnak, aki arról kérdezett, hogy lehetne állatvédő, azt írják, hogy állatvédő=vegetáriánus. Utálom a természetellenes dolgokat, már pedig ez az. Jó az is az, ahogy tartják ezeket az állatokat, de mást akkor se biztassanak vegetarianizmus így. Az igaz, hogy manapság túl sok húst esznek az emberek, de akkor is szüksége van a szervezetünknek rá.

2013. szept. 25. 21:26
 5/37 A kérdező kommentje:
A haszonállatokról meg az a véleményem, hogy amíg élnek jó körülmények között tartsák őket és a levágásuk is fájdalomtól kíméletes legyen. Én is nagyon szeretem az állatokat, de ettől még nekünk is vannak haszonállataink.
2013. szept. 25. 21:32
 6/37 anonim ***** válasza:
43%

Egy kutya szerinted jobban szenvedne egy vágóhídon mint egy disznó? Jobban szenvedne ha érzéstelenítés nélkül herélnék ki? Jobban szenvedne egy kanári, ha neki is érzéstelenítés nélkül leégetnék a csőre hegyét, mint egy naposcsibe? Jobban szenvedne egy ember, akin kísérleteznek, mint egy majom vagy egy beagle?

A válasz, NEM!

Ugyanúgy érzünk fájdalmat, mint más központi idegrendszerrel rendelkező állatok. És eszerint nem tehetünk különbséget.

Ha szeretem az embereket, akkor nem okozok nekik fájdalmat, és nem ölöm meg őket.

Ha szeretem az állatokat, akkor nem okozok nekik fájdalmat, és nem ölöm meg őket.

Nincs különbség.

2013. szept. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Válaszod első felével, teljesen egyet értek, ezért is írtam, hogy pl. a levágásuk is minél kíméletesebb legyen. Mi nem is okozunk felesleges fájdalmat az állatainknak, nem égetjük le a csőrüket, stb. Én magam ugyan nem ölöm meg őket, de ettől még le lesznek vágva, ha úgy van. Ha szerinted én nem szeretem, az állatokat, akkor nem értem, mért foglalkozok velük "feleslegesen" ennyit.
2013. szept. 26. 17:46
 8/37 Nemko77 ***** válasza:
50%

Itt a 6. választ nem biztos, hogy jól értelmezem, amúgy a kérdezővel egyet értek.

Szeretem én is az állatokat, és amikor azt mondom, hogy zavar az állat kínzás nem csak a kutyákra gondolok (mint sokan).

Eszek húst, mert a szervezetnek kell a hús, meg más felől szeretem, de nekem se mind egy, hogy az a hús honnét van, milyen körülmények közt volt tartva az állat. Erre figyelj vásárlásnál, ezt add tovább másoknak is, hogy melyik az a márka amit érdemes megvenni, melyik az amelyiket nem. Így úgy is ki fognak fújni azok a cégek akik nem megfelelően tartják a haszonállatokat, vagy muszáj lesz nekik átalakulni.

De attól, hogy eszel húst még lehetsz állatvédő, csak ma kb. minden téren olyan szűk látókörűek az emberek és begyöpösödöttek, hogy ihajj... (tehát valaki belefog kötni, hogy milyen állatvédő eszik húst he?!)

2013. szept. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
66%

Bizonyos állatokat szeretsz. Bizonyos állatokat pedig nem eléggé ahhoz, hogy szerinted megérdemeljék az életet. Ezt hívják fajizmusnak. Egyetlen állat sem akar meghalni.

A "haszonállatok" alig élnek, és már levágják őket. A csirkéket 35 naposan viszik vágóhídra. A tojótyúkokat 1,5 évesen. A disznókat 6 hónaposan. A borjakat 2 hetesen. A tejelő tehenek is csak 4-5 évet élhetnek, pedig akár 30 év is lehetne a természetes élettartamuk. Még gyerekek. És lehet, hogy nálatok jól élnek a csirkék, de nagyon sok háznál nem, hiába falun tartják őket. Az üzemekben pedig nem beszélhetünk életről. Zsúfoltság, stressz, beton vagy rácspadló, napfény nélkül. Láttad már hogyan dobálják a csirkéket a rekeszekbe szállításkor? Láttad hogyan terelik fel a borjakat? Tudod mekkora félelemmel jár az egész egy olyan állatnak, akivel egész rövid életét egy sötét istállóban éli le? Tudod, hogy sokszor nem sikerül az állatok elkábítása, és maguknál vannak amikor átvágják a torkukat? Vagy akkor térnek magukhoz, amikor fejjel lefelé lógva már ömlik a vérük? Én láttam ezeket a dolgokat. És köszönöm, nem óhajtok részt venni ebben. Nem kell húst ennünk, hogy egészségesek maradjunk. Az állati és a növényi aminosavak között nem tesz különbséget a szervezet. Ha változatosan táplálkozunk, nem alakul ki hiánybetegség. Úgyhogy semmi sem indokolja, hogy megöljünk egy állatot.

2013. szept. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
18%

utolsó, te egy igazi begyöpösödött idióta vagy

ha az őseinknek csak a fele így gondolkozott volna, még a fán lennénk

miért? talán te tudod, hogy mit él át egy ilyen állat? dehogy tudod, csak sajnálod őket

ha kicsit reálisabban körülnéznél a világban (amire valószínűleg képtelen vagy), akkor belátnád, hogy az emberek többsége eszi a húst és szerencsére csak nagyon kevés magadfajta kínozza magát ezzel

el lehet gondolkodni, hogy vajon melyik a normális

Isten nem azért teremtett minket mindenevőnek, hogy csak növényeket együnk

2013. szept. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!