Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ez állatkínzásnak számit? Ha...

Ez állatkínzásnak számit? Ha igen akkor mit lehet ezellen tenni?

Figyelt kérdés
Anyáméknál vannak csirkék és egyéb haszonállatok.Ők jól bánnak az állatokkal.Ám a vágóhidon ahová vágni viszik a szárnyasokat szerintem állatkinzás folyik.A még élő állatokat felakasztják ilyen folyamatosan mozgó kampókra és a munkások meg sorban vágják el az állatok nyakát.Ez állatkinzás??

2013. nov. 18. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem számít állat kínzásnak. :( Mindig is így vágták le a szárnyas jószágokat.
2013. nov. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Nem számít annak, mert kb 1 másodpercet szenved, ami rángást látni utána azok már csak reflexek, nem az agy tudatos életösztöne (az agya már lent hever a levágott fejében egy dobozban a szalag alatt ekkor, nincs kontakt).

Természetesen a felaggatás jár némi stresszel, de fájdalommal még nem igazán. Olyan stressz mint amikor a halakat kiszedi az ember az akváriumból kitisztítás előtt. Ők is pánikolnak csak más a végeredmény - amit a csirkék már nem érnek meg.

2013. nov. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Ma már előírás van arra, miként működhet egy vágóhíd. és tuti, ellenőrzik is, ha nem feketén működik.
2013. nov. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
52%

1. El lehet kábítani előtte az állatot.

2. Mielőtt meghal elájul oxigén hiányában és ettől(oxigénhiány) is hal meg.

3. A vágást érzi a vérveszteséget nem igazán.

4. A vértől jobban romlik a hús ezért ki kell véreztetni az állatot valamennyire.

5. Zsidó törvény(Kosher) a nyakvágást és kivéreztetést írja elő.

2013. nov. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Miután már dolgoztam vágóhídon és állattenyésztésben jelenleg is, meg kell hogy cáfoljam, amit az előttem írók állítanak. Az állatok (teljesen mindegy, hogy szárnyas, disznó, marha, birka stb.) nagyüzemi állattartásban nagyon rosszul élnek. Többnyire összezsúfolják őket, és ablaktalan csarnokokban, vagy zárt istállókban élnek. Csak kisebb állattartó telepeken, de ott is nagyon kevés helyen, és csak ritkán van lehetőség hogy némelyek szabad levegőn legyenek, pl. tehenek is csak arra a kis időre, amíg nem kezdődik rendszeres fejésük. De addig is csak azért, mert nem "zabálja" feleslegesen a takarmányt. Szóval állandó unalom, tömegnyomor, stressz. ebből áll az életük. A csirkék az emberi beavatkozás hatására ma már nagyon gyorsan híznak, általában 39 naposan viszik őket a vágóhídra, de addigra sokan már járni is alig tudnak, mert a mellük olyan nehéz, hogy lehúzza őket. A csontjaik gyengék. A befogásuk, rekeszekbe dobálásuk és a vágóhídra szállítás is extrém stresszel jár. Sokan megsérülnek, vannak akik elpusztulnak. Fellógatáskor a teljes testsúlyuk a lábukra nehezedik, ez nagy fájdalommal jár, minél nehezebb szárnyasról van szó, annál rosszabb (pl. pulykák). A kábító vízfürdő (mint ahogy egyik kábító módszer sem) 100%-os hatékonyságú. Előfordul, hogy még élnek, amikor a penge elvágja a torkukat. Marháknál és disznóknál még gyakoribb a téves kábítás, főleg nagyobb vágóhidakon. Ilyenkor előfordul, hogy kivéreztetés közben fejjel lefelé lógva magukhoz térnek.

A kérdésre a válasz: igen, ez állatkínzásnak számít. Tökéletes kábítás nincs. Szenvedés nélküli élet egy üzemben nincs. Sokan emiatt lesznek vegetáriánusok vagy vegánok, mert nem akarnak részesei lenni ezeknek a dolgoknak. Ami logikus valahol, mert ha te nem vagy képes megölni egy állatot, akkor miért hagyod, hogy más (egy hentes) megtegye helyetted? De sajnos csak lassan változnak a dolgok. Ha az emberek nem ennének annyi húst és tejterméket, tojást, akkor előbb utóbb egyre kevesebb állatot tartanának és vágnának le, mert nem érné meg többet, ha nem lehet eladni.

2013. nov. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Ez tényleg állatkínzás, ennél egy állatnak több joga kéne hogy legyen.
2013. nov. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

A kínzásuk maga a tartás amikor 10-en zsúfolódnak 1 négyzetméteren a nyári 40 fokban. A halál kvázi megváltás a számukra mégha egy újabb stressz vagy fájdalom is.


A gáz, hogy ezek a hibrid csirkék és néhány haszonállat pl. a csincsilla már rég kipusztult volna a szabad természetben. A sertés az képes újra vaddisznóvá alakulni erre tanulmányok vannak. De az egy viszonylag okos, alkalmazkodó állat. Pontosan tudja, hogy a böllér minek van ott.

2013. nov. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Részben egyet értek az előttem szólókkal részben nem. Összezsúfolva egy istállóban levegő nélkül: vannak olyan intenzív fajták, amelyek (most leginkább szarvasmarhára gondolok, de igaz lehet ez sertésre, baromfira) nem is bírják, csak az istállózást! Ez leginkább a tejtermelőre igaz, sertésnél a nagy húshozamúra, baromfinál szintén. Rengetek állatvédelmi törvény létezik és működik, ennek leginkábbis az az oka, hogy a termelésben megmutatkozik a különbség. Biztos, hogy vannak állattartó telepek, amelyek ezt "kissé" lazábban kezelik, de hozzátartozik a dologhoz, hogy a telepeknek saját állatorvosuk van: akinek kötelessége jelenteni a szabálytalanságot. Nos igen, ennek ellenére emberek vagyunk, szabályt szegünk... Vannak beavatkozások, amelyek brutálisnak tűnnek -részben azok- pl csőrkurtítás, vagy szarvtalanítás szarvasmarháknál, de ezek hosszútávon az állatállomány érdekeit szolgálják. Ne higgyétek, hogy egy falusi disznóólban feltétlenül jobb körülmények között vannak az állatok: ott nincs ellenőrző hatóság, ergo ha 2 helyett 5 malac van egy ólban, "azis elfér". Vágóhidakról nem tudok túl sokat, a kivéreztetés valóban a húsminőséget szolgálja. Általában azért cél a minél kevesebb stresszel járó vágás -szintén nem állatjóléti, inkább húsminőségi szempontból. Úgy tudom sok helyen sokkolóval kábítanak... hát... ki hogy maga szerint ítélje meg ez jó vagy sem. Magyarországon és Ny-Európában a sok állatvédelmi tvny miatt egyébként úgy gondolom még jó soruk van az állatoknak, és ezt sajnos annak fényében mondom, máshol hogy tartják/kezelik/vágják őket(gondolok itt az USAra ill Ázsiára). Én mindenképp előnyben részesítem a háztájit tejből tojásból -tenném ezt húsból is, de azt nem eszek. A legnagyobb gondom ezekkel a teljes kihasználása ezeknek az állatoknak és az "én márpedig le nem mondok a húsról senki kedvéért" tipusú hozzáállás. H arra vagy kíváncsi lehet-e ezért perelni bárkit, hát nem nagyon, mert a baromi liberális világ tudja mikor kell szemet hunyni. Hogy állatkínzás-e? Nos azt mondják az az állat nem tudja h mi folyik körülötte.... nem tudom, akik ezt mondják azok kérdezték-e már Noname Sertést és Noname Baromfit, de kár is hitegetni magunkat, h "ezek erre vannak". Igen, van rá lehetőségünk, kérdés hogy ekkora szükségünk van-e rá. Csupán azt nem értem, hogy egy kutya esetében ez nyilvánvaló állatkínzás. Miért kérdés akkor ez igazán? És ne jöjjön senki azzal, h az ember társa stb.... az az állat lesz az ember társa, akit mi azzá teszünk. Hozzáteszem egy disznó értelmi képessége hasonló egy kutyáéhoz, vagy a ló pl, amit szintúgy vágnak (van kifejezetten húscsikótenyésztés), mégsem kell senkinek magyarázni az értelmi képességeit...
2013. nov. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt nemrég találtam a neten:

[link]

2014. júl. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is vágohidon dolgozok valóban nincsenek ablakok de tehenet amit fejnek biztos nemvisznek a vágohidra. Nálunk csirkét vágnak vágás elöt kapnak kábitást. A tartásuk mitgondolsz engedjék szabadjára talán a ketrecekböl öket ? gondolom nemsok idöt töltenek ketrecekbe elöte max 1 -2 nappal szállitják gondolom öket nemtudom mert én nem a zsiger részlegbe dolgozok ahol vágnak én csomagolo vagyok
2014. okt. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!