Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mikor jár majd egy kutya,...

Mikor jár majd egy kutya, vagy bármi "magasabban" tartott állat ölésért olyan büntetés mint emberölésért?

Figyelt kérdés

Soha?

Nem értem. Ha egy embert megölsz, azt eléggé komolyan veszik törvényileg. Ha megkínzod és úgy ölöd meg az még rosszabb, a bíróság még keményebb lesz.


De mikor lesz egyenlő jog mondjuk egy kutya, és egy ember ölésében?


Tudom, hogy nem lehet az embert egy állattal összehasonlítani, mert akkor minden állatott védeni kéne(csirke, kutya, ló, disznó) és abba nem mennének bele a hús fogyasztó emberek.

De nem lehetne pár állatot bele venni a törvénybe, ami közel áll az emberhez(pl kutya, macska, ló) és azok ölésért, kínzásáért olyan büntetés járna mint egy ember ölésért, kínzásért?



2014. jan. 6. 21:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ez átjött-e neked, de én nem értek egyet a kérdezővel. Én csak annyit írtam, számomra egy olyan ember szenvedése vagy akár halála, akit még soha életemben nem láttam, nem érint meg annyira (persze azért elszomorít), mint egy állat szenvedése, kínzása. Az elpusztulását, leölését direkt nem írtam bele (gondolok itt pl. arra, amikor étel előállítás céljából történik, normális körülmények között). Természetesen, ha egy ismerősömről lenne szó, valószínűleg többet jelentene (főleg ha egy szerettemről). Megpróbálhatnék érveket írni, hogy én mért így vagyok ezzel, de nekem egyszerűen ilyenek az érzéseim, ezeket felesleges megmagyarázni. De ettől függetlenül én beismerem és megértem, hogy egy ember "eszmei értéke", sokkal nagyobb mint bármelyik állaté.
2014. jan. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
0%
soha nem lesz.valaki abban leli örömét, ha egy malacviadalon van...szörnyűek
2014. jan. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
0%
hát nem semmi mennyi idióta van itt... és nem a kérdezőre gondolok!!
2014. febr. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
13: szerinted az az idióta, aki indokoltnak tartja, hogy diferenciáljunk ember- és "állatölés" között?
2014. febr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ja, manapsag az az "idiota", aki szerint egy ember elete tobbet er, mint egy kutyae. :)


Tenyleg nem semmi. :)

2014. febr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Nézd nem vagyok profi de ha jól tudom jelenleg is jár ért ebüntetés tudom higy igazságtalan meg hogy rossz érzés de sajnos nem tehettsz ellene semmit. Ennyi erővel amúgy tiltsák be a haszonállatok ölését nem maradna fenn sokáig a fajunk.
2016. ápr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
A természet rendje viszont megköveleti minden fajtól a főldön hogy a maximumot hozza mert az erősebb jobb okosabb gyorsabb marad fenn és lessz övé a lehetőség hogy tovább adja a faj génnyeit abban a hitben higy a következő mégjobb.
2016. ápr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Speciál én is szeretem az állatokat,de gondolj bele: megölik az édesanyukád(isten mentsen ettöl bárkit), vagy a kutyádat. Melyiket sajnálod jobban?
2019. jún. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!