Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az EU-s országokban tényleg...

Az EU-s országokban tényleg nem lőhetik a vadászok a kutyákat?

Figyelt kérdés
A Magyarországi helyzettel (törvényekkel) tisztában vagyok. Csupán egyik ismerősöm "úgy hallotta", hogy az EU-s országokban nem lőhetik le pl.: a vadat űző kóbor kutyákat. Ez igaz?
2014. jan. 21. 12:56
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%

10: Nehogy már az erdőtulajdonosok problémája legyen, hogy a kutyások nem vesznek / bérelnek területet, nem építenek kutyafuttatót! Csak igényeitek vannak, tenni nem tesztek semmit. A vadásztársaságok fizetnek azért hogy ott gazdálkodhassanak!


Én meg csak úgy tudok beszerezni egy Porschét, ha ellopom. Nehogy már ezt megakadályozza valaki.

Te most pont ugyanezt mondtad, csak Porsche helyett erdővel.


És ha már állatbarátok vagy, akkor had legyen már a vadnak is biztosítva a nyugodt élete, és ne a kutyáktól legyen stresszes egész életében. Nézd meg az első videót eggyel feljebb, milyen szórakoztató dolog egy vadnak ha egy nála kisebb kutya üldözi. Én nem vagyok állatbarát, de ettől a videótól még nekem is felment a pumpa, és ha vadász lennék ott rögtön agyonlőném a kutyát, és a gazdáját se kímélném.

2014. jan. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
42%

csak tudnám, hogy egy ennyire állatellenes egyén mégis mit keres ebben a csoportban... :)

szerintem te az embereket se szereted

ennyi erővel azokat a rókákat, farkasokat, amik szintén vadásznak, le kell lőni, mert zavarják a többi állat nyugodt életét

nem vagy Isten, se semmi, hogy más élőlény élete felett ítélkezz

tudom, jól mire kellenek a vadászok, csak a többségük kezd átcsapni a másik irányba

2014. jan. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
0%
12: az vicces amikor egy állatbarát vádol azzal hogy én nem szeretem az embereket. Az állatbarátok jönnek mindig azzal a nem kicsit megdöbbentő szöveggel, hogy a kutyák többet érnek mint a legtöbb ember. Meg hogy a kutyája fontosabb neki mint a férje/felesége. Ennyit arról hogy ki nem szereti az embereket.
2014. jan. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
42%

kérlek írd le, hol írtam ilyet :)

én ugyanúgy szeretem az embereket, mint az állatokat, mindkettő egyformán fontos, mindenki EGY élettel rendelkezik

valamint a kutyámat ugyanúgy szeretem, mint a család többi tagját, de őt nem úgy, mint gyereket, testvért, vagy ki tudja mit, hanem mit egy kutyát

ne vegyél minden kutyás embert egy górcső alá, mindenki más és más

2014. jan. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Igen, én voltam a másik témában az a Vadász. Az IP címemet meg kinyomtathatod, és kirakhatod a WC-dbe a falra.


Nem fogok veled is leállni vitatkozni, a véleményemet tudod.

2014. jan. 24. 21:48
 16/30 anonim ***** válasza:

Én több mint 50 éve nagy kutyabolond vagyok. De minden szívfájdalmam ellenére habozás nélkül kilőném a vadat kergető ebet, annak ellenére is, hogy tudom, sokszor a gazdáját kellene kilőni. Pl. amikor azt látom, hogy kocsival kiviszi "sétálni" a kutyát. Kiszáll, rágyújt pöfékel, amíg az eb az erdőben garázdálkodik. Fészkeket dúl fel, esetleg őzgidát zsákmányol. A frissn született őznek a pettyes bundája az egyetlen fegyvere, azzal próbál beleilleszkedni az avar színébe. Az anyja magára hagyja, amíg legelni megy, hiszen többé-kevésbé biztonságba helyezte a kölykét. Csakhogy a kutya orrára nincs felkészülve! Azt nem lehet holmi rejtőszínnel becsapni.

Az erdő nem a miénk, hanem az unokáinké. Nekik kell megőriznünk, lehetőleg minél több lakójával együtt.

2014. jan. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Zowie ***** válasza:
73%
Ez a mekkora kárt csinál a gazdájával sétáló kutya az erdőben című történet kb olyan, mint a motorosok zavarják a vadat és szétcseszik az erdőt történet:DDDDD Megkérdezném a "tisztelt" vadász urat, hogy amikor a fákat vágják ki motoros fűrésszel az nem zavarja a vadat? Vagy mi csinál nagyobb kárt? A motor vagy a teherautó, traktor ami méteres nyomvályút hagy maga után? Mi is ki szoktuk vinni a kutyát az erdőbe, pont leszarja a vadat. Rühellem a vadászokat mert a legtöbb azt hiszi, hogy ő az atyaúristen, nem véletlenül lövöldözik ki egymást s.ggrészegen. Tisztelet a kivételnek(mert van csak nagyon ritka, mint a fehér holló, bár volt szerencsém vele találkozni mindkét esetben)
2014. jan. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Zowie, hogy kérdésedre válaszoljak, habár nem ezért nyílt a kérdés.


"amikor a fákat vágják ki motoros fűrésszel az nem zavarja a vadat?"


Szerintem magától értetődő, hogy igen Zavarja a vadat, de másképp, mint mikor megakarják fogni, szétakarják tépni. De miért is a kérdés? Nem egyértelmű?


Másik: "A motor vagy a teherautó, traktor ami méteres nyomvályút hagy maga után?"


Ennyi erővel mindenre rá lehet fogni, de kimondottan a kutyákról van itt szó. Nyiss egy másik kérdést, majd ott kitárgyalhatjuk a traktor & nyomvályú kérdést.


Nem minden puskás vadász, -> nem minden kutya támadja meg, főleg ha rajta van a póráz. Te egy fokkal jobb vagy, mint a "Bükk-ös" haverod, mert az mindenkit egy kalap alá vett.


Az évek alatt legalább 2 tucat kutya támadott meg vadat amit saját szemmel láttam. Többször utol is érte, meg is támadta. Szerencsére az esetek nagy részében "magától el is engedte".

2014. jan. 26. 16:51
 19/30 Zowie ***** válasza:
73%
Nézd, annyira nem akarok belemélyedni a témába, hogy új kérdést nyissak, csak gondoltam ha már itt vagy megkérdezem. A másik, hogy nincs semmiféle "bükk"-ös haverom. És végül én is póráz nélkül viszem a kutyát az erdőbe és előttünk az úton maradva előrefut 10-20 métert, hát nem díjaznám ha úgy lőnék ki. Az megint más amikor egy vad kutya kergeti a vadat, bár én inkább azt lőném ki, aki kitette. Nem veszem egy kalap alá a vadászokat ,mert mint már írtam találkoztam normálissal is(bízom benne hogy te is közéjük tartozol), de azok nagyon felháborítanak, akik csak úgy heccből lelövik a kutyát csak azért mert nincs a gazdi lába mellett mert örül hogy egy kicsit szabadon futkározhat és utána azzal védik magukat, hogy vadat űzött és ezzel minden el van intézve.
2014. jan. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
54%

kérdező, akkor áruld el nekem, hogy a Normafánál lelőtt border colliet miért kellett kilőni?

tudod, mi az a juhász a kutya, és mit csinál, mi az eredeti rendeltetése, ami bele van ivódva a DNS-be?

igen, tereli az állatokat, tehát, ha meg is látott a Normafánál egy vadat, azt is max csak terelte, de nem bántotta, mivel nem tudja bántani

akkor mondd, miért kellett kilőni azt a szerencsétlen kutyát? majd persze el is tűnt a a tetem

a vadászok többsége mocskos szemétláda, akik a maguk szórakoztatására ölik az állatokat, és nem az erdő védelme, az állomány fenntartása érdekében (persze tisztelet annak a ritka kivételnek)

2014. jan. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!