Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Te tudnál állatokat kínozni?...

Te tudnál állatokat kínozni? Hogy képes erre egy ember?

Figyelt kérdés
A minap láttam egy linket egy macskáról, aki vonat-állomáson találkozott egy szívtelen dolgozóval. Szegény állatot bevitte az irodájába majd bedobta a kandaloba, aminek ráadásul zárható ajtaja volt. Szegény állat ott halt meg pedig semmi rosszat nem csinált!! :'( Hogy lehet ilyen egy szegény ártatlan,védtelen macskával??!!

2014. jan. 23. 11:31
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Link nincsen sajnos, de még ha lenne is akkor sem biztos hogy igaz!!! viszont egy dolog igaz : ilyen emberek sajnos tényleg léteznek!!!
2014. jan. 23. 18:40
 22/28 anonim válasza:
Igen barki tudna meg en is de nem mindenki birna ki nyugott szivvel azzal a tudattal hogy egy artatlan kicsi lenyt bancson.Igy en sem.
2014. jan. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
90%
Az a vicc, hogy én simán meg tudnék ennél rosszabb módon embereket kínozni, de állatokat soha sem.
2014. jan. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos vannak. Én félek tőlük. Nem egészségesek az biztos.

Szinte fizikai fájdalmat érzek, amikor ilyenről hallok. Rettegek attól, hogy egyszer ilyet lássak személyesen! Nem tudom mit tennék, de abban biztos vagyok, hogy leszállna a fekete köd az agyamra és biztos, hogy nem jönnék jól ki a helyzetből, akkor sem, ha én vagyok az erősebb..

Sajnos, amíg nem bűntetik kellően ezeket az embereket, addig nincs mi vissza tartsa. 10 hónap letöltendő, vagy pénzbűntetés nem elég. Közel sem elég. Ezért alakultak azok az álarcos csoportok is, akik megtudják ki az, és meglátogatják őket.. Nem tudom sajnálni. De ha a kormányok, nem tesznek semmit, addig lesznek ilyenek is. Valahogy nem jól működik a rendszer. Minden erőszakos cselekményt bűntetni kéne olyan mértékben, ami visszatartó erő. Ha az emberek gyilkosságért, csak pár hónapot, vagy pénzbűntetést kapnának.. El tudjátok képzelni mi lenne itt? Káosz.

Az emberrel az egyik alapvető probléma, hogy nem elég empatikus (persze vannak kivételek,mint látható) de ez nem elég. Amíg azt hisszük az ember előrébb való, illetve ebbe a hazugsába ringatjuk magunkat, ringatnak minket (mert különben teszenek ránk! nagy ívben!)addig ez nem is fog változni. Manapság az ÉN a fontos, nekem mi kell. A kormányoknak lenne a feladatuk olyan törvényt hozni, ami visszatartja ezeket az embereket a kízástól, öléstől. Persze így is lenne, aki megteszi, de sokkal kevesebb állat szenvedne.

Emlékszem, amikor vártuk a nagy világvégét, voltak olyanok, akik azt irták magasabb tudati állapotba lépünk, vagy hasonlókat. Jót nevettem ezeken. Nagyon naív hozzáállás. Csak meg kell nézni hol tartunk. Az ember már nem önvédelemből, vagy élelemszerzés miatt ől, hanem puszta szórakozásból (lásd pl a vadászokat)ráadásul olyan elépesztően kegyetlen módon teszi mindezt, hihetetlennek tűnik, hogy egy magát felvilágosult, fejlett fajnak kikiálltott gondolkodó ember teszi. Szerintem az emberek nagyrésze még mindig primitív, csak már késsel, villával eszik. A legszomorúbb ebben az egészben az, hogy még mindig győzködni kell másokat, hogy ez miért rossz dolog. Ők az "ÉN" tipusú emberek. Csak akkor jönnek rá milyen súlyos ez a probléma, ha valamilyen módon érintett lesz.

Szerintem is be kéne csukni ezeket az embereket, mert nem normálisak, kegyetlenek, és semmi bűntudatuk nincs. BŰN- TUDAT! Ha nem kapják meg a bűntetést, tovább fogják csinálni, és hamarosan annyira érzéketlen lesz, - mivel nincs tudata arra, hogy bűn az amit csinál - hogy mást is fog csinálni. (lehetne itt sorolni, de mindenkinek a fantáziájára bízom).

Ha valaki még most se érti vagy nem érdekli ennek az undorító dolognak a súlyossága, akkor csak tegyen fel magának pár egyszerű kérdést: Miért kattintott erre a kérdésre? (Ha a válasza a kérdező kérdésére az hogy igen, akkor sűrgősen keressen fel egy elmeorvost, mert beteg!)

Rá mernéd-e bízni a gyereked egy olyanra, akiről tudod, hogy állatokat kízoz/ől?

Rá mernéd-e bízni az életed (mondjuk pl orvos az illető)egy olyanra, akiről tudod, hogy állatokat kínoz/ől?

Vagy egyáltalán, szivesen lennél a szomszédja?

Ha valaki ilyesmit lát/hall muszáj jelenteni, harcolni azért, hogy az illető bűnhődjön!

Nagyon igaznak tartom azt a mondást: "A gonosz győzelméhez csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak!" Minnél többen emelik fel a hangjukat, minnél többet jelentenek be, minnél több "álacos banda" alakul, minnél többen figyelnek, minnél több konfliktus , veszekedés stb. kerül nyilvánosságra annál nagyobbra duzzad a probléma, amivel már muszáj lesz komolyabban foglalkozni, és érdemben cselekedni, hogy ezek a személyek bűhödjenek meg azért amit tettek! Vagy ne merjék megtenni, mert az életüket bezárva tölthetik, ami már sok ilyen gyáva férget visszatartana. Mert az én szememben azok, akik védekezésre képtelen élőlényeket kínoznak!

2014. jan. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
93%
engem mindig elítélnek mikor azt mondom legalább annyi börtönt adnék egy állatkínzó embernek mint aki embert ölt! mert h akkor a hangyákért legyekért is lecsuknának.. hát igen érdekes és szomorú tény hogy naponta kínoznak meg brutálisan sertést, lovat, kutyát, cicát stb! egyszerűen borzasztó!
2014. febr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Persze! Mert csak magukkal vannak elfoglalva.

Ha a légynek a szárnyát tépkeded, az már kínzás.. Az a baj, hogy nem túl sok jóérzésű ember van. Vagy nem érdekli, vagy nem fogja fel, hogy ez rossz dolog. Egyszerűen képtelen felfogni, megérteni, átérezni amíg nem tapsztalja meg a saját bőrén. (Talán lenne olyan, aki még ekkor sem, de az már nem közénk való.) Az embereket az apátiából csak a sokkoló példa rázza fel, és az, ha megtapasztal. Itt most nem a kegyetlenekről beszélek (őket ki kell vonni a társadalomból, nem normálisak, nem szabad, hogy ilyenek, élőlények - az embert is ide értem - között szabadon minden felügyelet nélkül mászkáljanak.

Azokról beszélek, akik nem fogják fel, hogy ezek a dolgok miért rosszat, nem értik, hogy Te, én és sokan mások miért emelik fel a hangjuk, hogy egyáltalán miért beszélünk/irunk erről. Ők azok, akik elfordítják a fejüket, és egy részük csak azzal van elfoglalva, hogy neki mi kell.

Azt hiszik, az állatvédők nagyrésze azzal van elfoglalva, hogy ne egyél húst, és a levegőben járj nehogy eltaposs véletlenül egy hangyát. Persze, biztos vannak ilyenek is. Én nem ezt mondom. Nem azt mondom, hogy ne egyen húst, nem azt mondom, hogy ne csapja le a csótányt. Ez teljesen más dolog, mint az, hogy valaki szándékosan, kegyetlenül iszonyú fájdalmat okozzon egy élőlénynek csak azért, mert ...nem tudom miért! Én sem szeretem, ha az életterembe bogarak jönnek, ha nem tudom másképp kitenni megölöm. Van hogy sikerül kitessékelnem egy darazsat, van hogy nem megy. Viszont macskám van, akire veszélyes a csípése. Tehát kénytelen vagyok védekezni ellene. Párom általában megfogja a pókot, és kiteszi az ajtón kívülre. Én félek tőle, de mára eljutottam odáig, hogy csak azért mert félek, nem fogom lecsapni.

2014. febr. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Én azt tudnám kínozni aki megteszi.
2014. júl. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Almlili ***** válasza:

Én nagyon egyetértek azzal a kedves emberrel aki azt mondta hogy az állatkìnzást is úgy kéne büntetni mint az emberkínzást!!

Rémes h ilyen emberek vannak.

2014. aug. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!