Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért kellett megölni Mariust?

Miért kellett megölni Mariust?

Figyelt kérdés

[link]


Értem én, hogy beltenyészet és genetikai problémát okozhat, de ha már megszületett - és erről csak az állatkert tehet - a minimum, hogy gondoskodnak róla, vagy ingyen felajánlják, nem hogy még "nem tudják eladni"! Nem beszélve arról, hogy Afrikai bizonyos részein veszélyeztetett fajnak számít. Nem kell felhozni a tervezett vadgazdálkodást, tisztában vagyok vele mi a célja és hogy valósítják meg, de ez a zsiráf NEM ez a kategória.


Nagyon le vagyok adva az egész ügyön, az emberi marhaság egy tipikus példája. Az állatkert igazgatójának meg egy talicska szénre kellene vigyáznia, nem állatokra. Itt szakadt el végleg a cérna:


"Szörnyű butaság lett volna kidobni több száz kiló húst"


2014. febr. 9. 20:47
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
40%
8as vagyok, nem tudom ki pontozott le, az vajon egyetért ezzel a barbár tettel? Jobb megölni egy állatot mint másik állatkertbe átvinni, de életben tudni? Milyen világot élünk?
2014. febr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
40%

az állatkertekben ez megszokott dolog. Vagy állatkereskedőkhöz kerülnek, akik aztán gyakran feketén adják tovább őket, vagy megölik őket. Pl. ezért sem kellene támogatni őket a belépőjegyünkkel. Ha csak beteg állatokat vennének magukhoz, azt még érteném. De szaporítanak is, hogy az állatkölykökkel több látogatót vonzzanak, aztán ha felnőttek ezek az állatok, akkor csak útban vannak. Az állatkertek többsége egyébként nem végez fajfenntartó tevékenységet, csak pénzt keresni akarnak.

Sajnálom a zsiráfot is, de jó lenne, ha akik sírnak miatta minden más állatkerti állatra is gondolnának, akik nem elég aranyosak, vagy népszerűek, de ugyanígy végzik. Mert ezt is támogatják, ha odamennek.


A másik. Borzalmas egy egészséges zsiráfot megölni. Nem lett volna szabad.

DE. A hús amit nap mint nap esztek, az is egészséges állatoktól (tyúkoktól, disznóktól, marháktól származik), akik ugyanúgy nem akartak meghalni, ahogy egy zsiráf sem! Csak mert nem egzotikus állatok, már kevesebbet ér az életük? Ezen gondolkozzatok el. A zsiráfért nem tehettek semmit, de a többi állatért igen, ha pl. nem eszitek meg őket.

2014. febr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, az állatkertben az oroszlánok nem szénát esznek. A farkasok se. Nem is tudom, mennyivel értéktelenebbek az édes kis foltos bocik , amit különben hamiznak a ragadozók. ( Ha már a cukiságfaktornál tartunk!)A csirke farhát pedig nem elég tartalmas, ráadásul pipiket ölnek meg érte.
2014. febr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
37%
Nem az a legfelháborítóbb a dologban, hogy feletették a ragadozókkal, hanem hogy egyáltalán megölték. Vega vagyok, tehát sszámomra a boci, sertés stb. élete is hasonlóan értékes, de ez különösen gerinctelen eljárás volt az állatkert részéről. Ha jól tudom van egy másik zsiráf, akit szintén Mariusnak hívnak, és valószínű hasonló sorsra jut..
2014. febr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
0%
Megölték, mert eddig is takarmánynak tartották.
2014. febr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
51%
Kis népi cserépedény, aki lepontozott, ha van kutyád, vagy macskád, az etesd lucernával, vagy krémessel.
2014. febr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Szándékosan leírtam, hogy gyenge kifogás haszonállatok levágásával példálózni, mint ahogy azzal is, hogy a természetben naponta millió állatot esznek meg a ragadozók. Ha valaki még mindig a cukiságfaktoron lovagol, akkor legyen kedves végigolvasni az első oldalt is. Egyébként pedig a legkevésbé se tartozik a témához egyéb állatok halála. A kérdés erről az egyről szól és leírtam már: attól, hogy valahol ezerszámra mészárolják egymást az emberek a szomszédod lelövése még gyilkosság. Semmi köze a nagyipari húsfeldolgozásnak ehhez a zsiráfhoz.
2014. febr. 16. 00:48
 18/37 anonim ***** válasza:
69%
Hát nem érted, hogy a fajta megőrzése szempontjából, ami az első és a második, meg a harmadik kötelessége az állatkerteknek ( génbankként szolgálva) értéktelen, tehát csak haszonállatként használva van jelentősége ennek a cuki zsiráfnak. Állatkertet írtam, nem cirkuszt, meg mutatványos truppokat.
2014. febr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
66%

Ha génbanként is működik az állatkert akkor elő ki lehet számolni a genetikai összetevőjét a születendő zsiráfnak. Akkor miért fedeztették az anyját ha csak a helyet foglalja két évig a csikó? És miért nem adományozták el holott több állatkert is befogadta volna? Persze pénzért oda adták volna akkor nem számított volna hogy jajj nincs ki herélve....

Az egész magyarázkodásuk mese habbal. Senki nem veszi észre? Az állatkertnek szerintem hús kellett minél rövidebb idő alatt, így feláldozták ami számukra értéktelen.

Csak én bennem az maradt meg amit tanítanak, hogy az állatkert nem megöli az állatokat hanem védi őket.....

2014. márc. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem egyenként működnek az állatkertek génbankként, hanem az összes európai állatkert egy egységben (vagy talán még nagyobb egységben). Európai szinten volt beltenyészet, nem egy darab állatkerten belül. Gondolj már bele, melyik állatkertben tartanak zsiráfcsordákat...
2014. márc. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!