Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért kellett megölni Mariust?

Miért kellett megölni Mariust?

Figyelt kérdés

[link]


Értem én, hogy beltenyészet és genetikai problémát okozhat, de ha már megszületett - és erről csak az állatkert tehet - a minimum, hogy gondoskodnak róla, vagy ingyen felajánlják, nem hogy még "nem tudják eladni"! Nem beszélve arról, hogy Afrikai bizonyos részein veszélyeztetett fajnak számít. Nem kell felhozni a tervezett vadgazdálkodást, tisztában vagyok vele mi a célja és hogy valósítják meg, de ez a zsiráf NEM ez a kategória.


Nagyon le vagyok adva az egész ügyön, az emberi marhaság egy tipikus példája. Az állatkert igazgatójának meg egy talicska szénre kellene vigyáznia, nem állatokra. Itt szakadt el végleg a cérna:


"Szörnyű butaság lett volna kidobni több száz kiló húst"


2014. febr. 9. 20:47
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
62%
Az állatkertekben megszokott dolog, hogy bizonyos állatokat feletetnek a ragadozókkal. Nehogy már azt higgyétek, hogy ez egyedi eset. Ez csak akkor szűnik meg, ha megszűnnek az állatkertek. Nagyon sajnálom a zsiráfot, de minden más állatot is, akit állatkertben tartanak bezárva.
2014. márc. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
46%

20 as.

Tök mindegy milyen színvonalon génbank egy állatkert. A rendszerbe benne van minden tenyésztési program.

Ha egy kutyát fedeztetni akarok (nem szaporírani ) akkor először a két tk nézem meg hogy ne legyen beltenyészet......

2014. márc. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
4%
21nek. Valamilyen húst enniük kell az állatkerti állatoknak is de nem mondegy hogy dirrekt takarmányozásra tenyésztett malacot adnak oda vagy egy kihalóban lévő egészséges fiatal állatot....
2014. márc. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
63%
Egy "takarmányozásra tenyésztett" malac ugyanúgy nem akar oroszlánkaja lenni, mint egy zsiráf, és ugyanúgy fáj neki minden, mint annak. A megoldás nem az lenne, hogy különbséget teszünk számunkra értékes és értéktelen állatok között, és a kevésbé vonzóakat megetetjük a ritkákkal. Hanem hogy az állatkert mint állatkizsákmányoló, pénzszerző vállalkozás megszűnik létezni. Az állatok természetes élőhelyét kellene védeni, nem kiszakítani őket onnan, és vitrin mögött mutogatni a félőrült, boldogtalan állatokat. Vagy nemzeti parkokat létrehozni helyileg, és ott fogja meg magának az oroszlán az antilopot, ha tudja, mert az természetes lenne, de egy tenyésztett, fejbelőtt zsiráf vagy malac már nem.
2014. márc. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
21%

ja és akkor a patkányokat se mérgezzük, és akkor a szúnyogot se csapjuk le, hanem etessük a vérünkkel, mert annak az állatnak is élnie kell, meg hát a termesztett növényeket se permetezzük inszekticidekkel......


De ha a gyermeked megtámadná valami parazita fonálféreg és megvakulna, halálos fájdalmakat élne át, akkor se gondolj arra, hogy féregirtó szerrel kihajtsd belőle, mert szegény férgek is állatok.

2014. márc. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
76%

Szóval szerinted az egyik állat kínzása már feljogosít minket minden más állat kínzására is? Érdekes érveid vannak, mellesleg eléggé eltértél a tárgytól.

Az állatkertben nem "csak" a fölösleges malackákat, kecskéket, nyulakat, teheneket, szárnyasokat vagy naposcsibék millióit zabáltatják fel a húsevőkkel. Hanem antilopokat, zergéket, zebrákat, énekesmadarakat és fiókáikat, tojásaikat, rágcsálókat sőt még kígyókat vagy azok tojásait is stb. stb. stb....

És köztük is vannak ritka példányok, csak az adott állatkertbe épp nem kellenek. De Németországban nemrég két leopárdot is megöltek, csak mert nem kellettek, csak nem etették fel őket senkivel, de az is éppúgy gyilkosság. Én is mélységesen elítélem, ami a zsiráffal történt, de elfogadhatatlannak tartom, hogy egyetlen állatot kiragadjunk, és csak őt sajnáljuk, a többi megölését meg természetesnek tartsuk. Az állatkertek modern kínzófarmok, semmi más. És nem az állatok jólétét, hanem elsősorban a látogatók igényeit veszi figyelembe a kialakításakor.

2014. márc. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
32%

24 nek.

Ennyire ostoba nem lehetsz! Felhoztam egy példát és sikerült teljesen kiforgatnod. Te feletetnéd a kutyádat a kedvenc oroszlánoddal? Nyilván nem. Viszont szereted babusgatod és etetni fogod olyan állat húsával amivel életetben nem találkoztál. Több milló ember eszi a húst és a kutyáját is azzal eteti.

Ami a lényeg és nem térj el a tárgytol, hogy egy mondvacsinált kifogásbol megöltek egy védett állatot. Biztos hogy sumákoltak valamit, vagy dirrekt erre a célra akarták a zsiráfot két évig tartani.


Más:

Szerinted a malacokat úgy tartják hogy az számára kényelmes? Megsúgom neked, hogy számukra a levágás maga a megváltás. Olyan szűk ketrecekben élnek, hogy megfordulni se tud. A bánásmód meg hab a tortán....

2014. márc. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
54%

27-es, gratulálok, hogy valódi érvek helyett ostobának nevezel, sértegetsz másokat. Ráadásul éppen hogy te forgatod ki azt, amit én írtam. Vagy nem érted. Olvasd el még párszor a bejegyzéseim, és próbáld meg értelmezni. Épp azt próbálom magyarázni, hogy malaccal sem etetném az oroszlánt. Mert az sem természetes. Az oroszlán a vadonba való és nem az állatkertbe, ahogy a többi állat sem, mert a cél ezzel valójában csak a haszonszerzés. Lehet, hogy több millió ember eszik húst, viszont több millió nem eszik, köztük én sem. Pont azért, mert nem támogatom a "haszonállattartást", hogy miattam szenvedjen egész életében egy állat, aztán kivéreztessék egy vágóhídon. Mert nem sajnálom kevésbé egy zsiráfnál, vagy egy macskánál. Mindegyik megérdemli az életet.

Azt sem mondtam, hogy nem sumákolt az állatkert. Azt írtam, hogy ez mindenhol megtörténik, csak kisebb vagy kevésbé népszerű állatokat könnyebb észrevétlenül eltüntetniük, míg egy zsiráf eltűnése úgyis kiderült volna. Ezért inkább bevállalták nyilvánosan. Azt is többször leírtam, hogy én is elítélem amit tettek, szóval ne ferdíts. Azt pedig pont ne nekem magyarázd (egy vegán aktivistának), hogy hogy tartják az állatokat. Több üzemben is jártam már, többek között Németországban is, és elhiheted, ott sem sokkal jobb a helyzet, mint pl. Kelet-Európában.

2014. márc. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
24%
28 Szerinted a növények nem éreznek csak az állatok?
2014. márc. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
68%

utolsó, ez hogy jön ide? Ez egy érv? LOL


Kérdező, és mindenki aki kiakadt. Szerintem próbáljatok meg felnőni, és tudomásul venni hogy amíg állatkertek lesznek, addig ezek a dolgok is lesznek. Max. nem hallunk róluk mindig a TV-ből. Csak úgy tehetnétek ellene, ha nem vennétek belépőjegyet. Minél többen nem támogatják, annál kevesebb lesz. Az állatkertekben a legtöbb állat nincs kihalófélben. Persze van egy pár, de egy csomó olyan is, amiből sok él még szabadon. És őket is tartják, mert mondjuk cukimukik és a kölykeik miatt özönlenek a látogatók. Abba belegondoltatok már, hogy hová kerülnek a kölykök ha már felnőttek? Gondolom nem. Elhiszitek, hogy másik állatkertbe... na persze. Tessék utánaolvasni. Németül és angolul sok blog és oldal van, még dokumentumfilm is. De itt ha gyakorikérdéseken valaki azt írja, hogy az állatkertet nem szereti, akkor lepontozzák gondolkodás nélkül. Át van mosva az agyatok és meg sem próbáltok mögénézni a dolgoknak.

2014. márc. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!