Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha változtatnának a háztáji...

Ha változtatnának a háztáji állattartási törvényen, változnának az emberek is?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy ne lehessen saját birtokon belül disznót, csirkét, marhát gyilkolni, csakis kizárólag nagyobb cégeknek lenne erre lehetőségük.

Azért öltött fel bennem ez a kérdés, mert sokat gondolkoztam azon, helyes-e, ha egy kisgyerek végignéz egy csirke, malac legyilkolását...milyen benyomást tesz ez rá, és a későbbiekben mennyire elfogadottnak fogja ezt tekinteni?

Sok gyilkosnak, állatkínzónak, szadista hajlamú egyénnek kíváncsi lennék a gyerekkorára, de valahol itt lehetne keresni az egyik fő okot. Szerintem.

Nyilván, erre egy tapasztalt pszichológus tudna válaszolni.

Páromnak pl teljesen természetes, hogy fogynak el az újszülött kiscicái, és néha nevet is ezen...én ezt nagyon nem tartom viccesnek, és többször kiakadtam már ezen, de nem képes agyilag felfogni, miért?



2014. febr. 27. 13:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
82%

Az állatot ígyis-úgyis megölik. Ha a gyerek szeme láttára, akkor úgy nő fel, higy ez neki természetes. Én sosem láttam ilyet, felnőtt vagyok, nem is vagyok kíváncsi arra, hogyan hal meg az állat, amit megeszek. Ami engem érdekel az az, hogy ne szenvedjen annál többet, mint amennyit muszáj.


Egyébként ha szigorítanák a szabályokat, a többség eleve nem is tudna róla vagy magasról tenne rá. Nézd csak meg az állatvédelmi törvényt és nézz körül vidéken, hogyan tartják a kedvtelésből tartott állatokat. Minden második címet be lehetne jelenteni.

2014. febr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Végre valaki, köszönöm.


Sokat járok tőlünk nyugatabbra, ott kicsit másként mennek a dolgok, bár mondjuk nem a Dán példa lenne követendő(zsiráf)

De tudom, hogy alapjaiban innen ered a fő gond.

Sajnos nem tanultam pszichológiát, de ha sok együttes negatív gyerekkori élmény összejön, akkor lesz valakiből olyan, amit írtam. Ha rosszindulatú, sunyi, stb valaki, az még nem olyan ártalmas, de ha még az állatokhoz való viszonya is ilyen, akkor...

Sok ilyen példát láttam az életben, szomszédom rendszeresen légpuskával lődözte a kiskutyákat, galambokat, később lett vadászengedélye, vaddisznókat lődözött, mai napig ott díszeleg a facebookon a trófeákkal....undorító egy alak.

Csak Magyaroszágon nem kelt akkora megütközést még ez, mint kellene mint pl a tőlünk fejlettebb országokban.

De az első kommentekből ítélve, ezen nem is csodálkozok.

A vidékfejlesztés élő állatokat osztogatott vidéken...el tudom képzelni, miket csináltak velük...

Igaz, azért nem mernek szigorítani ezen is, mert felhőbörögne kb 8 millió ember, aki otthon tart ilyen célra állatokat.

Így még sokáig nem is fog ez változni sajnos...

2014. febr. 27. 17:27
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a szomszádod az idióta, de ebből nem kell kiindulni. Neked valami problémád van a vidéki emberekkel. Mondjuk már semmi sem tud meglepni, mert mindig olyan emberek a legnagyobb aktivisták, akiknek az adott dologról fogalmuk sincs, mert életükben nem tapasztalták.


Másrészt egy 10 millió alatti országban 8 millióan tartanak haszonállatot? Ez megint egy hülyeség, mert semmi forrást nem jelölsz meg, hogy honnan veszed ezt az ökörséget. Csak Budapesten kb. 1,7 milló ember él.

2014. febr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekik nem feltétlenül negatív élmény, sőt, teljesen természetes és így megy, mióta világ a világ. Ha valaki olyan látna disznóvágást aki érzékeny és szereti az állatokat, valószínűleg elborzadna, de aki gyerekkora óta látja, annak ez egy természetes dolog. A disznó meghal mi meg megesszük, így megy ez mióta világ a világ. Ha ez mindenkinek kárt okozna a pszichéjében akkor nem lettek volna normális emberek a világon a bolti hús megjelenése előtt... Az, hogy csinálják nem azt jelenti, hogy élvezik, de tudják és elfogadják, hogy ez a rendje, ezért van a disznó (vagy bármilyen más haszonállat). Ettől még senki nem fog kutyákat lődözni a szabadidejében, mert tényleg nem normális dolog, hanem állítkínzás.


Egyéként nem Dánia ez egyetlen, ahol megölnek állatkerti állatokat. Mindenhol így megy, csak most éppen abból lett botrány. De ebbe ne menjünk bele, mert más téma.

2014. febr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
88%

Láttad te már, hogy hogyan dolgozzák fel nagyüzemben az állatokat? Ahhoz képest egy háznál tartott tyúknak vagy disznónak arany élete van! Inkább ezt kéne támogatni, nem pedig az intenzív állattartást.


Egy normálisan nevelt gyerek pedig el tud vonatkoztatni az állatkínzástól és a haszonállat leölésétől. Mert a kettő nem ugyanaz! Ez mind csak nevelés kérdése!

Én gyerekkoromban sokat voltam nagyszülőknél és segítettem mamámnak csirkét pucolni... Igen 5 évesen ott turkáltam a felbontott csirke belei között és semmilyen negatív aberrációm nem lett tőle, nem kínzok állatokat, nem lettem sorozatgyilkos. Mert a szüleim elmagyaráztak nekem mindent, és neveltek ahogyan egy rendes gyereket kell! De egy városi ember aki nem látott még ilyet nem tudja megérteni, nem is fogja.

És tényleg igaz az, hogy tudatlanul szólnak bele olyan dolgokba amit nem tudnak, nem értenek, és nem is akarnak megérteni!

2014. febr. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
82%
Az a baj kérdező, hogy te panelban nevelkedtél, és fogalmad sincs a természet működéséről, rendjéről. Te papolsz arról, hogy mit csináljon a vidéki ember, miközben éppen te vagy az, aki homokba akarja dugni a fejét, és nem akarja látni, hogyan kerül a hús az asztalára. Attól, mert nem látod, még megtörténik. Fejlettebb országok? Chh... Akiknek a teszkós hús az isten? Mert ott aztán akkora higiénia, meg humánus állattartás van, hogy öröm nézni. Gondolom nem láttad a híradást a múltkor arról a csodálatos húsüzemről. Meg úgy általában még soha nem voltál intenzív állattartó telepen. Hát én már voltam. Ami ott megy, az minden, csak nem humánus. Épp hogy a hagyományos állattartást kellene nyomatni. Szerencsére a Fidesz sok ostoba tilalmon enyhített. Mert a hozzád hasonló liberális panelprolik szerint mindenkinek a tálcás húst kellene zabálnia. Aztán majd ha megdöglesz 40 évesen rákban, akkor meg vagy sértődve.
2014. febr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a baj, ha valaki panelben nő fel és nem szereti nézni, hogyan halnak meg az állatok, mielőtt megeszi őket, hanem az, ha nem tudja elfogadni, hogy ennek igenis meg kell történnie. A hangsúly azon van, hogy hogyan és hogy miként élte előtte az állat az életét.
2014. febr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Platypus ***** válasza:
76%

Tudod mire lenne jó ez a tiltás? Teljesen személytelen dologgá válna a húsevés. Az emberek nem fognák fel érzelmileg, hogy az egy döglött állat, ami azért pusztult el, hogy ehessenek. És ebből egyenesen következik, hogy közömbösek lesznek mindenfajta szenvedése iránt. Nem látják, nem tudnak róla, kit érdekel. Tartsák csak icipici mocskos ketrecekben, az a kifizetődő, kapitalizmus van.


A kiscicák egy teljesen más történet. Nagyanyáink korában még nem volt elérhető az ivartalanítás, meg a 2. VH alatt jobb dolguk is volt mint állatvédelmen gondolkozni. A mostani fiatalok még azt látták a felmenőktől, hogy a kiscicákat vízbe fojtják. Aki érzelmileg fejlett, az rájön hogy ez így nem egészen oké, akkor is, ha disznótoron segédkezik minden évben. Én például nem kevés disznót, csirkét és nyulat láttam elpusztulni, és most hallgatom a rokonoktól hogy miért pazarlom a pénzem a macskáimra. A macska sokak szemében haszonállat, így nem hajlandóak költeni rá, mert nem arra "való" hogy vigye a pénzt. Ebből a hozzáállásból egyenesen következik, hogy a kiscicákat el fogják intézni(mert lesznek, és senki sem passzol el minden évben 10 darabot). A gond itt van, nem a csirkevágásban.

2014. márc. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező. Látom te eléggé súlyos sztereotípiákkal küzdesz a vidéki emberek iránt.

Nos, én Pesten születtem, és 8 éves koromban költöztünk vidékre. Sajnos magamon is érzem a hozzád hasonló emberek hozzáállását, mivel sokat ingázok Pest meg vidék között a rokonok miatt. A pestiek nem kedvelnek, mert "vidéki" vagyok, a "vidékiek" nem kedvelnek, mert Pesti vagyok. ( persze egy kicsit sarkítom, de nagy átlagban igaz)

Nagyvárosiként, annyira könnyű ilyen kijelentéseket tenni, amikor ti általában haszonállatot az állatkertben láttok, ott meg természetesen szeretve imádva vannak. Megértem, hogy kialakul egy kép, mivel én is voltam pesti, gyerekként én is csak állatkertben láttam állatokat. Én is teljesen másként álltam hozzájuk.

Itt vidéken mi is tartottunk haszonállatokat, és én is végig néztem, hogy hogy történik a levágás. Csak csirkéket láttam, de egyáltalán nem tetszett a látvány.

Ki tudja hány csirkének a levágását néztem, ami elég humánosnak mondható, mivel egy farönkön, két vasszeg közé beillesztették a fejét, és baltával egy csapás. Vágóhidakon az állatok (nem csak a csirkék, hanem a több 100 kilós marha és sertés is a két hátsó lábánál fogva fel van akasztva, elvágják a torkát, és hagyják kivérezni.Akár több percen keresztül is szenved az állat. És te ezt támogatod...melyik a jobb szerinted? )


Nem lettem pszichopata, soha nem élveztem az állatok megölését, de mivel ha hiszed ha nem, az ember is állat, és mindenevő, ezt teljesen természetesnek mondható hogy megöli azt, amit megeszik.

Vidéken megtanultam tisztelni azt, amit megeszek, és nem tucat árunak tartom, hanem egy élőlénynek, ami azért halt meg, hogy én élhessek. És ez szerintem tiszteletet érdemel. itt nem úgy állnak az állathoz, hogy megesszük, és csak van, borzalmas körülmények között. Itt a legtöbb ember szereti az állatait, és úgy is bánik velük. Pici koruk óta neveli, ellátja, és nem a polcról veszi le, teljesen tárgyként kezelve.

Én soha nem öltem meg egy állatot se, mert nem bírnám, de amikor már nem él, akkor nyúzástól, tollazástól kezdve mindent megcsinálok.


És kitérek arra is, hogy szerinted azok az emberek válnak állatkínzóvá akik gyerekként ezt látják.

Hát, nagyon el vagy tévedve barátom, mivel a legtöbb állatkínzó nem vidéki, és nem csirkék, meg egyéb állatok kínzásával kezdi a pályafutását. Legtöbbször kutyák, macskák, egerek, meg ilyenek esnek áldozatul.

Azok az emberek, akik gyerekként állatokat kínoznak,

és felnőttként komolyabb bűncselekményeket is elkövetnek

nem később válnak ilyenné, hanem így születnek. Az agyuk működik másként, mint egy normális emberé. Nem tudom, hogy mennyire vagy benne az ilyen bűnügyi pszichológiában, de én elég sokat olvastam ezekről, és egyáltalán nem az a jellemző, hogy valaki azért vált pszichopatává, mert gyerekként ilyet látott, hanem gyerekként azért csinált ilyeneket, mert pszichopata. Remélem nagyjából érthető, hogy mire gondolok.

Egy normális ember nem élvezi az ölést, hanem ha ebbe születik akkor hozzászokik. De ez nem egyenlő azzal, hogy élvezi is.

Ilyen erővel ítéljük el a patológusokat is, mivel az se tűnik épp normális dolognak, hogy halott emberek testét szabdalják fel...

Mindenhez hozzá lehet szokni.

De, linkelek neked egy eléggé elhíresült sorozatgyilkosnak az utolsó interjúját. Épp itt gyakorin írta valaki, olvasd el, és vonj le következtetéseket.

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__53064..



A másik, hogy visszatérjünk a vidéki állattartásra, és a telepeken tartottakra.

Vegyük a csirkéket.

Vidéken az állat szabadon van, egész nap kapargálhat, változatosan étkezik. A gazdájukat,bármily hihetetlen szeretik, és követik. Mi nálunk is, ha kimegyek a kertbe, az összes csirke a nyomomba szegődik, és követ oda, ahova megyek. Igaz, és nem a húsuk miatt tartom őket, hiába láttam gyerekként a levágásukat, én annyira szeretem őket, hogy mindnek neve van, és csak tojás miatt vannak tartva.

Itt a csirkék egészségesek, és boldog csirke életet élnek. Olyan házaknál, ahol vágják őket, ott megfogják a csirkét, és ki milyen módszerrel levágja. Kb egy perc az egész, a csirke nem szenved. A húsa 100% hogy egészséges mert nagyon sokan rendszeresen orvost is hívnak, és mindenféle vitamint, féreghajtót kapnak az állatok. Mivel változatos étrenden nevelkedtek az ízük is sokkal jobb.


Ezzel szemben, a telepeken a csirkék vagy kis ketrecekben vannak 5-6-an, ami elég szűkös, vagy egy hatalmas teremben több ezren, ahol olyan kicsi a hely, hogy leülni nem tudnak. A ketrecen tartott állatok egymásra sz.rnak, mert egymás hegyén hátán vannak a ketrecek. Ha a terembelieket nézzük se jobb a helyzet. A legtöbb állat ablaktalan helységben van, sose látnak igazi fényt, csak mesterségeset, sose tudnak kapargálni a kertben, és tojásokkal se bővelkednek.

Az etetésük egyoldalú, tele van mindenféle vacakkal, hogy minél gyorsabban minél több súlyt szedjenek magukra. Egész életükben a saját kakijukban állnak, a bűzben, mert több ezer csirke kaki rendesen ontja magából az ammóniás szagot, de a szag még hagyján, mivel ebben állnak,az szétmarja a lábukat is. A teremben tartottakat, amikor viszik a vágóhídra, akkor pár ember egyáltalán nem emberséges módon hajnalban bedobálja ketrecekbe amibe sok állat belepusztul, de ha nem is hal meg, a legtöbbnek csontja törik. ( ezt 100% biztosan állítom, mivel egy kedves ismerősöm rendszerint megy telepre csirkét pakolni és ő meséli ezeket)

Az egyáltalán nem emberi módon összeszedett csirkéket a már korábban leírt módon megölik, ami nem egy perces szenvedés. utána meg megy szépen a tescoba, és te megveszed, mert olcsó.

Te ezt akarod támogatni.


Tudom, hogy most majd jön, hogy én is bunkó vidék vagyok, meg nem értem a kérdésed lényegét, meg stb. Előre bocsátom, ha valóan ezt fogom írni, akkor szerintem nem én vagyok az, aki nem érti a kérdés lényegét, és a válaszok tartalmát.

Itt nem az a baj, hogy megölik az állatot, mert így is úgy is megölik a húsáért, hanem az, hogy ezt hogy teszik.

És nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de én inkább azt a csirkét/disznót/marhát eszem meg, amiről tudom, hogy az élete igazi volt, és nem szenvedett az elejétől a végéig.

Igaz, a te szemszögedből én is csak egy pszichopata vagyok, egy tanulatlan bunkó vidéki, de szerintem megéri elgondolkodni az itt leírt válaszokon, és nem egyből bunkónak titulálni azt, akinek a válasza nem az, amire számítasz, hanem részben takarja a valóságot.

2014. márc. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
67%

Az előző olyan szépen kifejtette, hogy már sok mindent nem is lehet hozzáfűzni.


Mi gyerekkorom óta tartunk haszonállatokat, de ettől függetlenül 12 éves koromig városban éltem. Én ugyan még soha nem vágtam le semmilyen állatot, de ezerszer végig néztem, és segédkeztem utána mindenben. Igaz még csak 17 éves vagyok, de idáig még nem törtek fel a gyilkos hajlamaim.:) Sőt, imádom az állatokat és menhelyre járok segíteni szabadidőmben.


Szerintem egy haszonállatot tartó ember éppen, hogy sokkal jobban megbecsüli az állatokat, mint egy olyan, aki csak leveszi a polcokról. Ha azt nézed, már csak a saját érdekében is gondosan fel kell nevelgetnie, óvnia, vigyáznia kell rá. Mi is, és itt falun sok helyen, a tyúkokat ki szokjuk engedni kicsit legelni, had csipkedjenek egy kis füvet meg kapirgáljanak. Szerinted egy nagy húsüzemben valaha is látnak napfény azok a szerencsétlenek vagy esznek füvet?


Olyan butaságokat írsz, hogy az már nevetséges... Egyáltalán nem tudod miről beszélsz. Láttál te már egy ilyen üzemről videókat?


Lehetne linkelni nagyon sok ilyen kegyetlen videót, de inkább nem teszem. Helyette itt ez, talán megérted a lényegét...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lUtna..

2014. márc. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!