Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha változtatnának a háztáji...

Ha változtatnának a háztáji állattartási törvényen, változnának az emberek is?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy ne lehessen saját birtokon belül disznót, csirkét, marhát gyilkolni, csakis kizárólag nagyobb cégeknek lenne erre lehetőségük.

Azért öltött fel bennem ez a kérdés, mert sokat gondolkoztam azon, helyes-e, ha egy kisgyerek végignéz egy csirke, malac legyilkolását...milyen benyomást tesz ez rá, és a későbbiekben mennyire elfogadottnak fogja ezt tekinteni?

Sok gyilkosnak, állatkínzónak, szadista hajlamú egyénnek kíváncsi lennék a gyerekkorára, de valahol itt lehetne keresni az egyik fő okot. Szerintem.

Nyilván, erre egy tapasztalt pszichológus tudna válaszolni.

Páromnak pl teljesen természetes, hogy fogynak el az újszülött kiscicái, és néha nevet is ezen...én ezt nagyon nem tartom viccesnek, és többször kiakadtam már ezen, de nem képes agyilag felfogni, miért?



2014. febr. 27. 13:26
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a lopást kéne betiltani, mert túl sokan lopnak és gátlástalanul.

Jaaa, hogy tiltva van???


Ennek ellenére csak a nagyobb cégeknek van rá lehetőségük "legálisan" sokmillió Ft felett és a Lákátoséknak 20.000Ft alatt.


Egyébként ha tiltva lenne a házivágás (vagy fizetni kéne érte), akkor felszaporodna nálunk a tragikus kimenetelű baromfibalesetek száma, és ebből a gyerek csak azt tanulná, hogy a törvényeket meg kell kerülni...

És hogy hogy kell hangtalanul, lakásban gyilkolni.

2014. márc. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
69%
Ja és én a penelházakat tiltanám be, mert nekem elviselhetetlen lenne kaptárban élnem, és kínzásnak tartom.
2014. márc. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
48%
Városi ember - vidéki ember. Miért kellene szembeállítani, mintha ez valami magyar jelenség lenne? A földünk számos országában, népcsoportok, törzsek életében folyik állattartás, mert sok esetben az jelenti a túlélést.. Ha egy törzsi kisgyerek nem úgy nő föl, hogy látja mit hogyan kell csinálni, kihal a törzs. 15 évesen megházasodnak, vadásznak, felnőttként élnek... Arab népcsoportok vallási okokból áldozzák fel állataikat, akiket egyébként szeretnek is. Ambivalens dolog, mint az élet is. Nem minden fehér vagy fekete. Ez utóbbi esetben a vallási érzület miatt valószínűleg semmilyen morális kétség még csak fel sem merül bennük..
2014. márc. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
53%

22/23 vagyok.

Nem város-vidék, hanem panel/normális ellentétet gerjesztek.

Én pesti vagyok, igaz a legszélén lakok és vidékre (30km) járok dolgozni a telekre, őstermelő, agrármérnök, kertész vagyok.


A panelban annyira el vannak távolodva az emberek a környezettől, mint a gyárban tartott állatok.


Ha a panelban lehet jól élni, akkor az állatgyárban is.

És az állatokból legalább azok vannak továbbtenyésztve amelyek bírják az ipari tartással járó stresszt.

(ha kiengedsz a szabadba a kapirgálósok közé egy gyári tyúkot, az szeretne visszamenni a fűtött, kiváló kajával ellátott gyárba)


A panelba az is beköltözik(beleszületik), aki nem bírja a zsúfoltság okozta stresszt. Na (többek között)belőlük lesznek a pszichopaták és állatkínzók.

2014. márc. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!