Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Honnan tudom, hogy kutyaszapor...

PeterPaw kérdése:

Honnan tudom, hogy kutyaszaporítóval van dolgom?

Figyelt kérdés
Milyen jelekre figyeljek, van-e okom félni az ilyen emberektől?

#vásárlás #adásvétel #KUTYASZAPORÍTÓ #TENYÉSZTŐ #ÁLLATVÉDÉS
2014. márc. 28. 22:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Túl olcsó a kutyus.


Menj oda, és nézd meg, milyenek a körülmények. AZt hiszem, ez egyértelmű. És kérdezz.

2014. márc. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2014. márc. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :)


Mi számít túl olcsónak? A mai világban ezek az árak már nagyon különböznek, láttam már 2-300 ezer forintért is kutyát, de 35,000 Ft-ért is... Az ennél még olcsóbb házi kedvencekre gondolsz?


Ha véletlen nekem nincs olyan sok pénzem, akkor örülök az olcsóbb alternatívának is. Nyílván a körülmények elárulnak egyfajta tartást magatartást, de pont emiatt kérdeztem, nem szeretnék olyan helyre menni, ahol szörnyű dolgokat láthatok!

2014. márc. 28. 22:15
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztő érdeklődik felőled, hogy milyen körülmények közt és hol tartanád a kutyust. Szerződést köt veled, oltva, féregtelenítve és törzskönyvvel adja oda a kölyköt.

Általában 80-100 ezertől kezdődnek a tenyésztői árak.

2014. márc. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket is!


A link szerint bizonyos fajtájú kutyákat a szaporítók 80-90 ezer forintért lehet átvenni. Feltételezem ez függ a kutya tipusától is. Én például azért vásároltam házi kedvencet már egyszer mert egyszerűen csak imádom a kutyákat :) versenyre és továbbtenyészteni nem akarom. Ezért számomra a tenyésztő/szaporító 35,000 Ft-ért oda adta az egyébként kis méretű kutyit. Viszont fajtiszta és teljesen rendben van azóta is. Emelett a körülmények is rendben voltak.

2014. márc. 28. 22:25
 6/11 A kérdező kommentje:
Én nem emlékszem, hogy velünk kötött-e szerződést a tenyésztő... ennek mi lehetett az oka?
2014. márc. 28. 22:32
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden tenyésztő ír szerződést. Még neves tenyésztők közül is vannak, akik akkor írnak, ha tenyésztésre, kiállításra, vagy éppen sportra vesz valaki kutyát. Egy családi kedvencnek eladott , az alom nem a legjobban sikerült kutyájának van, aki nem ír szerződést.

Az, hogy itt leírják a tenyésztő ismérveit, nem azt jelenti, hogy minden tenyésztő olyan is.

2014. márc. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
oh okay, értem. köszönöm :)
2014. márc. 28. 23:03
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy közeli rokonom tapasztalatlanul és tudatlanul egy szapis kutyus vett. Sokat betegeskedett, rengetegek költöttek rá, nagyon szerették. Sajnos a kutyus 6 éves korában meghalt. A másik kutyust menhelyről hozták, egy kis keverék, még az előző életében, évekig együtt éltek. A másikkal soha semmi baj nem volt, csak oltásra és éves vizsgálatra kellett vinni.
2014. márc. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen... ebben a riportban is erről van szó:

:(

[link]

2014. márc. 29. 00:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!