Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A szomszédaim megmérgezték a...

A szomszédaim megmérgezték a kutyánkat?

Figyelt kérdés
Ma reggel mikor kimentem az udvarra megszokásból hívni kezdtem a kutyánkat. Hiába hívtam perceken kjeresztül nem jött elő. Aztán keresni kezdtem, végül megtaláltam szegényt a háza közelében de mozdulni is alig tudott, nem állt a lábán,reszketett,gyorsan lálegzett,szinte sírásnak hallatszott...Arra gyanakodtam hogy lázas lehet.Mivel ma (06.22) vasárnap van nem rendelt állatorvos,de végül sikerült elérni még délelőtt egy helyi á.orvost! Alaposan megvizsgálta,és megállapította hogy kötőhártya gyulladása van az egyik szemén és hogy hasi fájdalmai vannak...(a szomszédaink mióta ideköltöztek idegbetegek ordibálnak egymással,a gyerekeikkel (házaspár) és az sem tetszett neki hogy a mi kutyánk ugat,ritkábban éjszaka is, sorra jelentették föl a körülöttük lakó szomszédokat pl: ilyenekkel hogy ne tüzeljenek mert neki kormos lesz a fala,és hogy ne használják reggel nyolckor a traktort mert valaki aludna.. .Nekik is volt kutyájuk az is ugatott...De egyszer nem volt pofájuk szólni hogy ez őket zavarja,mi is csak onnan tudtuk(nyilván minket is zavart éjjel de ilyenkor azért tettünk azért hogy elhallgasson)volt hogy napközbe ordítottak ilyeneket hogy "fogd már be a pofád"...És történt már olyan is hogy éjjel odajött a kerítésünkhöz egy vödör vízzel hogy "leöntse a kutyát hogy elhallasson szóval...(ezt egyébként egy másik szomszédunk mesélte hogy látta,de a kutya elszaladt,nem is értjük mire gondolt a szomszéd) Visszatérve utána olvastam a neten és ilyen tüneteket is produkálhat ha megmérgezik,a kötőhártya gyulladás attól is lehet hogy lefújták,amin nem lepődnénk meg,és az elmúlt időszakban többször fordultak elő az átordibálások,persze arra nem gondoltak hogy mi is halljuk...Mi a véleményetek?
2014. jún. 22. 16:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként az állatorvos annyit mondott hogy csak enyhíteni tudja a fájdalmát, figyeljük a viselkedését vizeletét,székletét,mennyit iszik-eszik...stb.,holnap (06.23)-án kell este visszavinnünk
2014. jún. 22. 16:28
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az nem normális, hogy nem bír felállni, nem kötőhártya gyulladás okozza...Hányt? Milyen a vizelete, széklete? Figyeld mindenképp, sztem a doki nem vizsgálta meg rendesen...
2014. jún. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Singham ***** válasza:
100%

Mint írták figyeld a kutyádat. Ennyit tudsz a kutyával kapcsolatban tenni, de én nem is ezért írok, hanem a szomszédok miatt.

Leírtál sok-sok esetet, hogy miket csinált a szomszéd, de ezek pusztán azok, amiket te tudsz, így lehet jóval több is. Miért fontos ez? Mert lejelentheted ezeket az eseményeket, és, ha sok gyűlik össze, akkor kötelező kivizsgáláson kell részt venniük, amin, ha nem mennek át, akkor költözhetnek be az otthonba. Most ez nagyon szemétül hangzik, de elhiheted jobban jársz. Nekem is van (még), ilyen szomszédom, aki ellen nem teszel időben ki fog készíteni idegileg. Meg ki tudja, lehet, hogy a jövőben nem csak a kutyák ellen fog ilyeneket tenni, hanem ellenetek is. Tipikus III/III szindróma áll fent náluk.

2014. jún. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért men szóltok ilyenkor a rendőrségnek? Nálunk amerikai módra hetekig járőröztek mert szóltunk nekik, hogy éjjelente randalírozik valaki az utcán. Azóta tudunk pihenni. Miért nem fogtok össze és jelentitek fel őket közösen csendháborításért. Amúgy egy webkamera elrejtve a kerítés mellett még jó szolgálatot tehet, de az ellen sem lehet kifogása senkinek, ha beszereltetsz egy ipari kamera rendszert úgy, hogy a kerítés felé nézzen véletlenül. A felvétele felhasználható bizonyítási eljárásnál, és meggondolja utána, hogy bántsa-e a kutyát. Én ha bebizonyosodna, hogy az enyémet béntották kezét lábát eltörném.
2014. jún. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett a kutyával?
2014. jún. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! A szomszedok lebuktak,penz buntetest kaptak! A kutya is meguszta szerencsere,igaz egy 23ezres tortura elleneben...
2014. júl. 1. 23:16
 7/7 Singham ***** válasza:
Helyettem is tegyél panaszt az intézkedő rendőröknek, hogy pusztán pénzbírságot adtak. :) Ráadásul úgy, hogy hivatalosan az állatorvosi költségeket is neki kellett volna állnia. :)
2014. júl. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!