Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan lehet vagy egyáltalán...

Iuscogens kérdése:

Hogyan lehet vagy egyáltalán lehet-e jelenteni, ha valaki felelőtlenül kutyákat szaporít?

Figyelt kérdés
Történt az az eset, hogy 5 évvel ezelőtt egy nyaralásunk alkalmával kilátogattunk a pécsi vásárba, ahol van egy állatos részleg. Vásároltunk egy yorkit a másik yorkink mellé. Egy aprócska kisfiúra esett a választásunk. Az ember, aki egy piros autóból árulta, elmondta, hogy kiváló szülőktől származó, jó idegrendszerű, garantáltan extramini yorki mindhárom kutyus, akik a kocsijában voltak. Természetesen a szülőket nem láttuk. A legkisebb kutyust választottuk a három közül, ki is fizettük és megkaptuk az oltási könyvét (ami azóta is rejtély, hogy valóban megkapta-e az oltásokat vagy hogy egyáltalán doki látta-e). Még ott a helyszínen észrevettük, hogy a fülén elég hiányos a szőr, de azt mondta, az ember, hogy nem kell törődni vele, az anyja harapdálta neki, hogy már ne szopjon. Aztán néhány napra rá mentünk haza. Hazafelé a kiskutya rosszul lett, sokkot kapott, éjszaka jött hozzá az állatorvos infúziózni. Ekkor észrevette ő is a hiányos fülszőrzetét, majd miután elmondtuk neki, hogy az ember, akitől vettük mit mondott, felvilágosított, hogy a kutya atkás, az anyja pedig nem harapdálja a fülét, legalábbis nem ilyen módon. A kutyus az infúzióktól rendbe jött, illetve az atkák is le lettek kezelve, teljesen rendbe jött a kis husifalat. Természetesen minden oltást megismételtünk, azt is amit az oltási könyve alapján megkapott. Egyik ilyen oltás alkalmával felfedezte az állatorvos, hogy nem nőtt a kiskutya feje és elmondta, hogy fokozottan kell figyelni rá, mert így hajlamos lesz az epilepsziára. Szerencsére ez nem következett be (bár ki tudja, még mi mindent nem befolyásolt még). Aztán sorra jöttek elő a problémák, többet között az is kiderült, hogy a heréi nem szálltak le, a hasfalában maradtak, így erősen javasolták 4-5 éves korában az ivartalanítást, mert elrákosodhatott volna. Aztán a legutolsó probléma egy asztmás jellegű fulladás volt, amit aztán szerencsére sikerült kezelni. A kezelések alkalmával lebeszéltem az állatorvossal, hogy ha már semmilyen tüntet nem mutat, akkor viszem ivartalaníttatni. Kb 2 hét telt el tünetmentesen, már időpontot is egyeztettem, de sajnos nem volt rá szükség, mert a kiskutya június 20-án reggelre meghalt. Az konkrét okát nem tudjuk, de olyan édesen feküdt, mintha aludna, továbbá a boncolás óriási költségeire figyelemmel nem boncoltattuk fel. Az állatorvosok 90% valószínűséggel állítják, hogy genetika probléma (pl. vérferzőzéses). Azzal tisztában vagyok, hogy az én kicsikém már nem jön vissza, de szeretném megakadályozni, hogy egy ilyen aljas ember további hibás kiskutyákat „alkosson”, szaporítson (akik valószínűleg szenvednek is). Szeretném megkérdezni, hogy a fenti történettel kihez kell fordulni? Vagy be lehet ezt egyáltalán valahová jelenteni? Vagy felesleges? Az oltási könyvéből nagyjából kiolvasható a szaporító neve, illetve a település neve, de azon kívül semmi más adata nincs feltüntetve (mivel korábban is megkerestem volna már, hogy egy aljas hazug ember). Akinek bármilyen információja lenne, kérem ossza meg velem, nem szeretném ennyiben hagyni a dolgot.

2014. jún. 25. 19:43
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, megértem a fájdalmadat. De be kell látnod, hogy a kereslet szabályozza a kínálatot. Tehát akik csomagtartóból vesznek kitudja milyen körülmények közül jött kutyát, azok a pénzükkel még több ártatlan, valószínűleg beltenyésztett, beteg kiskutya világrajövetelét támogatják. Az anyja szerencsétlennek valószínűleg már tucadszorra ellett, és még fog is, amíg bele nem pusztul, és amíg el lehet adni a kölyköket.

Szóval igen, akitől vettétek szegény állatot, az egy gerinctelen sz...r alak. De aki ennek az embernek odaadja a pénzét (akár tudatlanságból, akár mert nem érdekli) az sem sokkal jobb nála. Legalábbis a születendő és megölt kiskutyák szemszögéből cseppet sem.

2014. jún. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Ha a yorkik szerelemese vagy:

[link]

2014. jún. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!