Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi számít állatkínzásnak...

Mi számít állatkínzásnak konkrétan?

Figyelt kérdés

Idézet a BTK-ból: "a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,"


Mi számít indokolatlan bántalmazásnak? Ha kirakok egy egércsapdát? Lelövöm a patkányt légpuskával? Esetleg a gyümölcsöst, veteményt károsító (egyébként nem védett) madarat kilövöm?


2014. júl. 5. 11:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem meg jó a törvényi megfogalmazás. Különben elég sokan ráfoghatnák bármire, hogy bizony "muszáj" volt ásóval hátbaverni a kutyát.
2014. júl. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az a baj az állatvédelmi törvénnyel, hogy csak hasznosságuk alapján védi az állatokat. Elismeri, hogy minden gerinces állat hasonlóan képes szenvedni, fájdalmat érezni, mégis ha ugyanazt teszem egy kutyával, amit pl. egy marhával, az nem ugyanaz. Pedig az adott állatok ugyanúgy szenvednek, ha bezárják őket, ha korlátozzák a mozgásukat, vagy ha mondjuk kivéreztetik. Én értem, hogy bizonyos állatokat használnak az emberek, de ez még nem szabadna hogy feljogosítson egy "haszonállat" legális kínzására (pl. tudomány, szórakoztatás, táplálkozás stb. céljából sem).
2014. júl. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Pedig haszonállatot sem szabad kínozni, nem megfelelő körülmények között tartani. De ugyan ki jelentene be ilyesmit?
2014. júl. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Inkább próbáld meg őket elijeszteni, mert bár esznek gyümölcsöt de sok kártevőt is elpusztít.
2014. júl. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
De ha megeszem a kutyát, akkor oké?
2014. júl. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!