Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tegyek, hogyan tovabb?

Mit tegyek, hogyan tovabb?

Figyelt kérdés

februarban vettem egy extra mini yorkit ami 2 honapos kutyuska volt vasarnapi nap vettem es mar szerdan allatorvost jartuk mivel hanyt ment a hasa, de mar kedd este is ment a hasa azt hittuk hogy az ennivalojatol. ur egy oltassal adta ide es masodik oltasat sajnos mar nem tudtuk be adatni mert elhunyt...

A kutyust csak siman at adta a penzt meg elvette nagyon hideg helyen tartotta egy ketrecbe ujsag papir volt alattuk ossze tepkedve, rajta kivul meg egy kiskutyus maradt ott es amikor mi indultunk a kiskutyusert mondta hogy meg van 2 szoval 1000% hogy adott el oltas nelkul is. Azt is mondta mikorkerdeztem a kiskutya miert ilyen korpas vagy milyen mikor a kezembe fogtam hat mondta hogy fa forgacsba voltak tartva...Az ur nem akarta mar meg mondani a nevet es a szamat is levaltotta.. AZON KIVUL MEG AMIKOR ELERTUK ES KERTUK AZ OSSZEGET VISSZA AZT MONDTA NEM ADJA AD EGY MASIK KUTYAT MERT UGYAN AZ A KUTYA EGY MASIK KAN KUTYATOL VEMHES...SEGITSETEK VAJON EZEK UTAN HOVA FORDULJAK HOGY VISSZA KAPJUK A PENZT ES HOGY AZ UR EZT NE USSZA MEG SZARAZON.

Rosszul hangzik biztos, hogy szeretnenk az osszeget is latni, de napi szinten az orvosi kezelesek es az autoautoba tankolassal tobb szaz ezrunk ment el.



2015. márc. 9. 17:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Egy szaporító áldozata lettél! Ezért kell TENYÉSZTŐTŐL venni a kutyát, mert ha valami gigszer van, ott a kezedben a garancia. Semmit nem tudsz tenni! Esetleg figyelmeztetheted az ismerőseidet, de sokra nem mész.
2015. márc. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
66%
Rendőrségi feljelentést tehetsz és TALÁN pár év múlva lesz bírósági ítélet vagy kiveretheted belőle egy-két szakemberrel.
2015. márc. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Jelentsd fel!

Állatvédők?!

Veresd ki belőle a pénzt!

2015. márc. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam a feljelentesen csak attol felek ki nevetnenek a rendorsegen , ezenkivul gondolkoztam antsz-nel jelenthetnem mivel nem adozik a kutyak utan es 2 honap pihenoje volt szegeny anya kutyusnak kb es mar megint vemhes :S

Valaki nem tudna meg mondani a 63-as busz 13-as kilometerko megalloja (mert oda kellet utaznunk a kutyaert) hogy az hanyadik kerulet vagy hogy az most budaors vagy micsoda?

2015. márc. 9. 18:35
 5/22 hell-ikon ***** válasza:
85%

Bocs, de most kegyetlen leszek:


Saját hülyeséged, tudatlanságod és spúroskodásod áldozata lettél. Vettél egy "extra mini" yorki cirka 20-30 ezerért és a kérdés fel sem merült benned, hogy egy amúgy sem nagy kutyát hova a francba miniatűrizálnak tovább?

Mert nem és nem, nem létezik ilyen, hogy extra mini yorki meg teacup csivava, amikkel össze lehet futni olx-es meg mittudomén milyen hirdetésekben.


Láttad a körülményeket, láttad milyen állapotban volt a kutya, tudta, hogy papírok nélkül adja és te mégis elhoztad, megvetted, mikor annyi, de annyi figyelmeztető jel volt...


Tenni sokat nem tehetsz. Feljelentheted, de semmire nem mész vele. Te állítasz, ő majd tagadja, hogy tőle vettél kutyát még azt is, hogy valaha látott és ott vagy ahol a part szakad.


A tanulópénzt meg megfizetted egy életre... fogd fel így.

2015. márc. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Maga a kutya 70 ezer volt es meg igy is jobban jart a kutya mert tisztesseges temetes helyett egy arokban vagy kukaban vegezte volna
2015. márc. 9. 18:47
 7/22 anonim ***** válasza:
72%

elég sok jele van, hogy nem egy lelkiismeretes tenyésztőtől veszel kutyát, nem tudom, hogy tud még valaki beleesni ezekbe a hibákba.. sok mindent tenni nem tudsz, maximum állatvédő szervezeteket kereshetsz fel, a rendőrség nem nagyon szokott foglalkozni ezekkel.

máskor figyelj: egy rendes tenyésztő csak törzskönyves, chippelt, oltásokkal és féreghajtás után adja el a minimum 8 hetes kiskutyát, természetesen csak többszöri telefonos és esetleg személyes beszélgetés, találkozó után, miután leinformált téged. a kenneleket a MEOE-n le lehet csekkolni. és valóban, ha azt a szöveget látod, hogy extra mini, az biza szaporító lesz..

2015. márc. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Tudom, nehéz ilyenkor nem a kérdezőt hibáztatni, de szerintem elég nagy trauma érte így is. Ez egy nagy tapasztalt lett neki és talán megérti, hogy miért mondja mindeki, hogy tenyésztőtől vegyen.

A kérdésre a válasz, pénzt nem fogsz látni már sohasem. Rendőrségen jelezheted, feljelentést tehetsz, ha nem szeretnéd a nevedet adni hozzá (feljelentéshez) hívj fel egy állatvédő egyesületet. Igazából az állatvédők semmit nem tudnak tenni, nem is kell nekik ajtót nyitni se, viszont a rendőrségen ők is eljárhatnak, es megtehetik a feljelentést

2015. márc. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
57%
Sajnos igy jartal; nem tudsz csinalni semmit, nem fogsz viszontlatni egy fillert sem. Legyen ez a tanulopenz, hogy maskor aldozz legalabb 10 percet hogy a neten utananezz a dolgoknak, mielott kutyat (vagy barmit) akarsz venni.
2015. márc. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ja és bocsi az még lemaradt, adózással kapcsolatos dologokban a NAV jár el, nem az ÁNTSz( gonolom, csak félre írtad). Viszont ezt nagyon nehéz bizonyítani, mivel nem tudsz semmit felmutatni, azt is mondhatja, hogy ingyen adta neked, vagy bármit. Esetleg egy "beépítettl" navos ellenőrrel lehetne bizonyítani, de sok idő, sok kiskapu, én ezzel nem foglalkoznék inkább a rendőrség, mert ha ők találnak valamit jelenteniük kell a navnak.
2015. márc. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!