Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Vegánok, hogy oldjátok meg a...

Vegánok, hogy oldjátok meg a kutyátok etetését?

Figyelt kérdés

Aki tényleg vegán, nem hord bőrből készült cuccokat, semmi olyat nem használ amihez állatok szenvedése kapcsolódik, de kutyát tart.

Hogyan, és mivel eteti a kutyust? Olvastam valahol, hogy van aki a kutyáját is vega módra eteti. A tápanyagok meglétében nem is kételkedem, de egy kutya emésztőrendszere nem a növényi etetésre van specializálódva, és ezzel szerintem nem tesznek valami jót az emésztésének.

Mostanában elég népszerű a nyers hússal, zöldséggel, gyümölccsel gondosan összeállított étrend a kutyáknak a táppal szemben, és megmondom őszintén nekem ez egy elég szimpatikus dolognak tűnik, hiszen a kutyák tényleg húsevők, és így a fogaiknak, emésztésüknek is jót tehetünk. De ha a tápnál is marad az ember, abban is elengedhetetlen, hogy legyen hús.

De ha valaki vegán, és a kozmetikumoknál is sokat kutakodik nehogy véletlenül állatokon teszteltet vegyen, aztán megvesz egy prémium tápot, amit azzal reklámoznak, hogy ebben tényleg nagy százalékban van marhahús pl. akkor ezt hogyan? :D

Csak kíváncsiságból kérdezem, meg mert mind a vegánság mind a kutyatartás érint engem :)



2015. júl. 17. 01:50
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel én is találkozok, a nagynéném szokott hozni nekem vega cuccokat Ausztriából mert ő ott él, és mesélte, hogy ott ez teljesen természetes, bemegy egy élelmiszerboltba és tele van vegán kajákkal. Itthon meg igazi kincs ha talál az ember pl "vega sajtot", vagy hasonló apróságokat :) A bioboltok sincsenek általában tömve, meg ugye az árak.

A mi kutyáink sem a legjobb kaját kapják sajnos, középkategóriás táp + apa vadász összeköttetései miatt gyakran kapnak őz, szarvashúst is, amit nagyon szeretnek. Ha kutyám lesz utánuk mindenképp csak akkor szeretnék belevágni, ha megfelelő keretem és időm lesz rá, mert ugye most is itt van a két kutyus.. alig vagyok velük, oké, hogy most nyáron sokkal többet, sétálunk, tanítgatom, fésülöm a szőrüket (ír szetterek a drágák) de ez korántsem elég egy kutyának. Mikor 8 éve megkaptuk őket a húgommal ebbe még nem gondoltam bele 10 éves fejjel, játszottam velük, örültem hogy jaj kutya teúristendeszeretem, és nem csinálnám vissza, mert szerintem egy gyerek mellé kell a kutya, de ugye a szülőn dől el a dolog, hiszen egy kutya (sőt kettő) nem sokkal kevesebb gond mit egy gyerek. A szüleim sajnos nem azok a nagy kutyások, egy egy simi apától meg persze etetés, de se ideje a munka mellett, meg szerintem nagyon elhivatottsága sincs ténylegesen foglalkozni velük.

De kissé eltértem a témától, szerintem értitek mire gondolok :)

Nekünk is volt papagájunk és hörcsögünk, a papagáj párban volt, de mindketten kézhez voltak szoktatva, gyakran ki is voltak engedve repkedni a szobában, a höri szintén szelíd jószág volt, egyszer megpróbáltam kiképezni hogy szóra ágaskodjon fel :D De ugye itt is megvan hogy ki az aki csak dísznek tartja őket, és ki az aki társnak. Az utóbbival szerintem nincs baj, de sajnos szerintem ez a ritkább..

2015. júl. 17. 17:11
 12/23 $$$$$ ***** válasza:
Nekem van olyan haverom aki nem eszik húst de mégis szivesen jön disznóvágásra. Na ezt magyarázátok meg :D
2015. júl. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
47%
2015. júl. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Én majdnem 3 éve vegetáriánus és most alakuló vegán vagyok, de csak ami az étkezést jelenti. Együtt tudok érezni az állatvédelmi, érzelmi részével is, de én elsősorban az egészségemért mondtam le a húsról (aminek azóta nem győzök örülni!), akkor még nem tájékozódtam a többi oldaláról a dolognak. Most tojást már nem, tejtermékek közül pedig a savanyítottak, mint a kefir maradt meg.


Szóval lehet, hogy mindezek alapján tudatlannak számítok, de én a kutyámnak és a 4 macskámnak húsos konzervet adok.


Ők egy más faj, főleg a macskák. Valahol bennük van az őseik ösztönei, ragadozók. Még ha én vega konzervet is adnék nekik éjszaka vadászni indulnak a környékre, nem lehet őket a házban, kertben tartani. Egeret, pockokat, vakondokat hoznak nekem ajándéknak. :)

2015. szept. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem még mindig komolytalan az egész vegán biznisz. Nézzetek vissza a múltba... húst hússal és csókolom. Az állat arra van, hogy az erősebb faj számára ételt nyújtson. Az ilyen bocsánat a kifejezésért vega buz ikat meg csak sajnálni tudom , hogy nem tudják felfogni, hogy régidők óta minden, ismétlem minden állat lehet étel még a kutya is ami sokak számára háziállat ezért tabu. De pl az indiaiaknak meg a tehén a szent állat és nem eszik mi meg igen.. a legidegesítöbb az amikor büszkén mondják, hogy már egy éve vegák és nyomnak vagy 30 kilót. Vicc kategòria, hogy emberek ebbe energiát fektetnek. Majdnem egyenlő ez az egész a fény evőkkel. Ez csak az én véleményem tőlem mindenki azt csinál amit akar de amikor jönnek a barom állat védő aktivisták, hogy ez meg az van az felháborító. Nem vagyok állat gyűlölő sőt sok fakta állatom volt/van mai napig de ez tulzás. Ők nem emberek, nincsenek azonos igányeink.
2015. szept. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

#15: Vega koromban ugyanúgy túlsúlyos voltam, mint máskor, nem is értem, miért lenne egy tipikusan szénhidrátos étrend mellett vézna az ember, ha eszik is...

S visszanézve a múltba az emberek kását, kukoricát (ez még nem nagyon régmúlt :D), zöldséget ettek, csak jobb napokon húst. Nem az urakra gondolok, a normál emberből volt több... Az urak húst ettek hússal és köszvényt kaptak, legalábbis ezt mondják. Nem helyes húst hússal ennie az embernek, még a zerocarberek is inkább zsírra alapoznak, energia kell, de a túlzott fehérjebevitel nem jó (nekik főleg nem, hisz ketóznak, a fölös fehérje pedig glükózzá alakul, ami betesz a ketózisnak).


Írta valaki a disznótort. Csak mert valaki nem eszik húst, szeretheti a disznótort (valószínűleg nem a lelki okokból vegák), de a disznótorost is (ott viszont már csak az ízlés számít). Én anno vega koromban odavoltam a házi disznótorosért, az volt az egyetlen húsféle, amit nagyon szerettem, épp csak nem ettem meg, hisz elvoltam nélküle is (s emiatt nem is mentem volna disznótorra, kegyetlen lett volna, hedonista vagyok, nem végletesen önmegtartóztató. s az állatok leölését sem szerettem nézni sosem, finoman fogalmazva. de van, aki más okból vega).

2015. szept. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
A vegánságot is lehet rosszul csinálni, de attól hogy valaki eszik húst még nem lesz egészséges, sőt. És itt elsősorban szerintem nem azzal van a baj, hogy meghal egy állat és az ember megeszi. Csak azért gondoljatok bele, hogy többmilliárd ember számára mennyi hús kell ha mindenki eszi? És ekkora mennyiségben nem lehet mennyei körülmények között állatot tartani, sokkal inkább az élet a kínzás számukra sokszor nem is a halál... én csak azt mondom, hogy rengeteg élő példa van rá, hogy az állati eredetű kaják nélküli étkezés nem halálos, senki nem fog meghalni ha nem eszik húst, tejet, tojást.. és ha nem muszáj, akkor szerintem felesleges ez a hatalmas mészárlás, ami egyben pazarlás is, hiszen mielőtt marhapörkölt kerül az asztalra azt a marhát is fel kellett nevelni valahogy. De ha nem is mondanánk le a húsról, ahogy az előző is írta, akkor mondjuk hetente egyszer ennének az emberek ha annyira nem bírják ki. Ha mind a 7 milliárd így tenne már sokkal jobbak lennének a Föld kilátásai.
2015. szept. 17. 16:57
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem butaság a vegánságot kivetiteni mint Föld javító tevékeynséget ahogy az előző tette. A húst hússal rosszul fogalmaztam meg viszont amit utána írt a Kedves reagáló igaza van. Hisz ettől ember az ember, hogy nincs két egyforma. De szerintem mind két életmódban vannak pozitívumok és negatívumok. Azt meg ha 7 milliárd embernek ha úgy vesszük a fele vega lenne bekövetkezne a súlyos túlnépesedés haszonálatok terén ami valljuk be nem lenne előnyős. Míg egy növényt vegyszerrel vagy eszközökkel vissza tarthatunk a szaporodásban addig egy állatot ilyesféle módszerekkel jelenben nem lehetséges. Szerintem pont jó, hogy az emberiség nem akarok senkit megsérteni ezzel aki bele tartozik de a 7 milliárd mindenevőhöz képest jelentéktelen része vega akik bem tudnak asszimilálodni a jelenlegi közéletmodhoz és csatlakozni a szokásokhoz aminek szintúgy van jó és rossz oldala.
2015. szept. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"....Azt meg ha 7 milliárd embernek ha úgy vesszük a fele vega lenne bekövetkezne a súlyos túlnépesedés haszonálatok terén ami valljuk be nem lenne előnyős...."


Ezt ugye nem gondoltad komolyan?

Túlnépesedés? Ha kevesebben ennének húst, tejet, tojást, akkor nem is tenyésztenek annyi haszonállatot, tehát nem lesz túlnépesedés. Nem lesznek túl sokan, mert nem lesz olyan, hogy máról holnapra mindenki felhagy a húsevéssel, tejivással. Ha ez bekövetkezne, akkor is fokozatosan.


"...Míg egy növényt vegyszerrel vagy eszközökkel vissza tarthatunk a szaporodásban addig egy állatot ilyesféle módszerekkel jelenben nem lehetséges..."


A haszonállatok többségét az ember szaporítja, csak miatta léteznek. Sokan nem is lennének képesek természetben életben maradni. Szóval az ember miatt vannak ilyen sokan, hogy legyen hús, tej, tojás stb.

Úgyhogy már most is az ember szabályozza a számukat. Ha csökkenne a kereslet, akkor nyilván kevesebb állatot is tartanának, mert nem lehetne eladni. Nem kell semmiféle "módszer", egyszerűen nem pároztatják őket, vagy nem használnak mesterséges megtermékenyítést.

2015. szept. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
44%

Ez a túlszaporodás tényleg elég gyenge volt, leírták, miért...


S igenis sokkal több föld, energia, miegymás kell ahhoz, ha hússal akarunk jóllakni, mintha növénnyel. Nyilván, hisz az állat rengeteget eszik s annak csak egy részéből lesz hús, a többi elmegy az életfunkcióira. Több embert tud eltartani a bolygó, ha kevesebb húst eszik az ember.

S elnézve a bolti húsokat (bár mivel ilyet nem szoktam enni, nagyon hiányosak az ismereteim), nem valami csodásak, én bármikor inkább zöldséget ennék, mert az finomabb, ha bolti, vegyszerezett, akkor is. Oké, ízlés dolga is ez s tuti vannak jobbak, meg főleg aromákkal dúsítottak, fűszerezettek, de én még termelői piacon is hervasztóan ízetlen húsokkal találkozom (eme tapasztalatom is minimális, de párszor bepróbálkoztam leghúsosabb időszakomban). No mindegy, nem vagyunk egyformák, de az azért jó lenne, hogy az, akinek nem kell a hús, csak azért eszi, mert mi mást, azt szokás, ésatöbbi, az kevesebb húst enne.

2015. szept. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!