Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Vegánok, hogy oldjátok meg a...

Vegánok, hogy oldjátok meg a kutyátok etetését?

Figyelt kérdés

Aki tényleg vegán, nem hord bőrből készült cuccokat, semmi olyat nem használ amihez állatok szenvedése kapcsolódik, de kutyát tart.

Hogyan, és mivel eteti a kutyust? Olvastam valahol, hogy van aki a kutyáját is vega módra eteti. A tápanyagok meglétében nem is kételkedem, de egy kutya emésztőrendszere nem a növényi etetésre van specializálódva, és ezzel szerintem nem tesznek valami jót az emésztésének.

Mostanában elég népszerű a nyers hússal, zöldséggel, gyümölccsel gondosan összeállított étrend a kutyáknak a táppal szemben, és megmondom őszintén nekem ez egy elég szimpatikus dolognak tűnik, hiszen a kutyák tényleg húsevők, és így a fogaiknak, emésztésüknek is jót tehetünk. De ha a tápnál is marad az ember, abban is elengedhetetlen, hogy legyen hús.

De ha valaki vegán, és a kozmetikumoknál is sokat kutakodik nehogy véletlenül állatokon teszteltet vegyen, aztán megvesz egy prémium tápot, amit azzal reklámoznak, hogy ebben tényleg nagy százalékban van marhahús pl. akkor ezt hogyan? :D

Csak kíváncsiságból kérdezem, meg mert mind a vegánság mind a kutyatartás érint engem :)



2015. júl. 17. 01:50
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Én is így értettem :) Ha kevesebben ennének húst, kevesebb állatot kéne tartani, tehát nem kéne olyan hatalmas és embertelen telepeken összezsúfolni őket, hanem mivel kevesebben lennének sokkal jobb körülmények között lehetne tartani őket. A húsevők is gondolom jobban preferálják a háztáji, jól tartott állattól származó kaját, nyilván mert egy nagyüzemi állat minden csak nem egészséges. Szóval szerintem ha idáig eljutnánk már ezzel is sokat lehetne javítani a dolgokon. Az pedig hogy minden ember vega legyen.. hát nem tudom talán egyszer majd eljön az is :D De ha belegondolunk akkor is lesznek kutyák, és ragadozók, akik nem tudnak vegánná válni, szóval ha tőlük meg megvonjuk a húst akkor az se túl emberséges :o
2015. szept. 18. 18:14
 22/23 anonim ***** válasza:
Szerintem mega túlnépesedés elmélet helyes. Gondolj bele részletesebben ne csak a gyár telepekre. Az állatok a vadonban ugyanúgy szaporodnak és ha mindenki vega oda nem nyúl ki a kezünk. Lehet mondani a láncot, hogy majd a kisebb megeszi a nagyobbat meg stb. De azért szerintem lehetséges ha nem is túlzott akkor valamilyen szintű mivel nincsenek ott korlátok. Nézzetek a kínaiakra. 1 gyerek lehet maximum egy családban mert annyira túl népesedtek. Egyéni véleményem biztos, hogy van aki másképp gondolkodik.
2015. szept. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Nem lenne több állat, mint amennyinek elegendő táplálék jut (és tételezzük fel, hogy az ember nem is vadászna, tehát nem is cipelné a teherautónyi gabonát, tápot telente az etetőkbe, csak hogy minél többen legyenek). Így ha nem a ragadozók ölnék meg őket, akkor betegségek, vagy a gyengébbeknek már nem jutna elég táplálék, és legfeljebb az első télig húznák. Szóval én nem félnék a túlnépesedéstől. A természet az ember beavatkozása nélkül előbb utóbb újra helyrezökken, és szabályozza önmagát.
2015. szept. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!