Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kis ketrecben/terráriumban...

Kis ketrecben/terráriumban állatkínzás tartani kisállatot szerintetek?

Figyelt kérdés

példák: 10 literes akváriumban tartott 2 teknős, vagy egy papagájnak akkora ketrec, amiben ki se tudja nyújtani a szárnyait..vagy az éjszaka nagyon aktív rohangálós süninek egy 50cm hosszú ketrec.. stb

ezeket itt olvastam, de sajnos tudok is ilyet ismerősöknél. mit gondolnak ezek az emberek? csak szerintem állatkínzás ez? persze spórolás miatt, mert a nagyobb terrárium már 5 ezerrel drágább...azt nem nézve, hogy abban az állat éveket fog eltölteni... mit gondoltok? én ugyanúgy állatkínzónak tekintem azt, aki ilyen pici helyen tartja az állatát, mint aki szó szerint kínozza az állatot..


2015. júl. 19. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, minek sünit otthon tartani például. Fölösleges. És igen, nagyobb ketrec kellene nekik, de a buta emberek ebbe nem gondolnak bele. Én mindenesetre alapból nem tartanék ilyen állatokat, jobb nekik a természetes környezetükben. A kutya és macska bőven elég.
2015. júl. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

szerintem is jobb a természetes közegben , de ha valaki otthon biztosítani tud nekik megfelelő feltételeket, akkor nem ítélem el. de amikor olvasom, hogy mekkora helyen tartják szegény teknőst, és palizeren él, akkor valahogy kinyíilik a bicska a kezemben.

de ha valakinek van otthon egy elkerített kis kerti tava és abba vannak teknősök és ad nekik halat meg ami nekik való, akkor az teljesen rendben van szerintem, akkor még lehet jobb helyen élnek mint a természetben.

2015. júl. 19. 21:55
 3/10 anonim ***** válasza:

1.Minden gerinces állatot(nem csak a halakat) tilos 30 liternél kisebb űrtartalmú ketrecben, terráriumában tartani. Tehát ez törvényesen is bűncselekménynek minősült. a szabálysértést min. 15.000ft-al, max 150.000 Ft-al büntetik.

2. Ez is állatkínzás, nyílván csak a törvény sajnos nem bünteti. Más országokban madarat már tilos kalitkában tartani (csak röpdében, madárházban, vagy madárszobában lehet tartani) valamint tiltott a a papagájok egyedül tartása, mivel rendkívűl szociális lények, éppen ezért szinte kínzás nekik az egyedüllét.

3.Amennyiben az illető engedély nélkül befogott és tartott egy Magyarországon őshonos, és védett keleti sünt, rörvénysértést követett el. Viszont sajnos ha csak vásárolt egy háziállatként tartható, tenyészett sünfajtát, sajnos nem büntethető. Attól függetlenül, hogy szegény sünön biztos nagyon látszott, hogy rosszul érzi magát.


Egyetértek. Aki nem tudja fizetni az állat tartásával járó költségeket (megfelelő méretű ketrec, berendezések, eledel stb. ) az egyszerűen ne tartson ilyen állatot. Nem kötelező, az állatoknak nincs szuükségük arra, hogy egy ember kínozza őket nekik nem megfelelő körülmények között, hanem nyugodtan élhetnének a vadonban. Az embereknek sincsen szükségük a kedvtelésből tartott állataikra.


Csak érdekességként megjegyzem, a második példához, hogy Ausztriában már rég törvényben van, mekkora röpde kell egyes papagájfajoknak, napi röptetés mellett.

Pl. A nimfa papagájokat Mo.-on átlagosan 60x40cm alapterületű, 60cm magas kalitkában tartják. Ausztriában a minimum élettér egy madárpárnak egy 2,5méter hosszú, egy méter széles és két méter magas röpde.

A hullámos papagájokat Mo.-n kb. 40x40 alapterületű, 50cm magas kalitkában szokták tartani. Ausztriában egy párnak min. 2 légköbméteres madárház van előírva.

Az arapapagájokat 100cm hosszú, 6o cm széles, és kb150 cm magas kalitkában szokták tartani. Ausztriában min. 8 méter hosszú, 3 méter széles, 2 méter magas röpdét javasolnak egy pár számára.


Persze ezek a röpdékkel és madárházakkal és madárházakkal az az egyetlen gond, hogy nem a magyar fizetésére lettek szabva, különben úgy gondolom, ha az embereknek lenne rá anyagi kerete, legalább megpróbálnak jobb életteret kialakítani a madarainnak/egyéb állataiknak.

2015. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled. Szerintem a tenyésztők is hibásak, mert többféle állat kapcsán, amikor tenyésztőkkel felvettem a kapcsolatot (vagy a honlapjaikat olvasom, nézem), rendszeresen nagyon kis kalitka / ketrecméreteket javasoltak, amik sokszor jóval a nyugat-európai ajánlások alatt vannak. (És nem szaporítókról beszélek, hanem pl. könyvet kiadott, nemzetközi kapcsolatokkal rendelkező, rendszeresen díjakat nyerő tenyésztőkről.) Vagy pl. ha mutatják a tenyészetről készített képeket, azok is eléggé elrettentő példaként tudnak olykor szolgálni olyan embernek, aki egy kicsit is képben van. Másrészt viszont egy-egy ilyen honlapnak könnyű "bedőlni", hiszen egy "laikus" joggal gondolhatja, hogy bízhat a "szakértői tanácsban".


Másrészről a nyugat-európai ajánlásokat olykor egy kissé túlzónak (és néha irreálisan nehezen kivitelezhetőnek) tartom, amik szerintem sokak számára annyira irreálisan hangoznak (pl. összevetve pl. a kereskedelemben kapható szokványos méretekkel), hogy nem is teszik megfontolás tárgyává őket. Pl. egy eladó múltkor szabályosan kinevetett a boltban, amikor a törpehörcsögömnek vettem egy 100*50-es nyúlketrecet (persze át kellett alakítani), pedig Németországban 100*40-es méret a minimálisan ajánlott egy törpehörcsögnek is. Arról nem is szólva, hogy egy ekkora ketrecet nem könnyű elhelyezni, és nem lenne olyan nagy "visszalépés", ha mondjuk 80*35-öset ajánlanának (30%-kal kisebb - ilyen ketrecem is van, és szerintem az már egy eléggé tűrhető minimális méret), főleg, ha azt nézzük, hogy sokan még mindig azt terjesztik, hogy a hörcsögnek "elég" egy 30*40-es (!) hely is, de ez sokkal jobban beilleszthető egy szobába (ha egy szabványosnak tekinthető 90 cm széles, 38 cm mély szekrény polcára gondolunk). Kis lépésekkel kellene haladni, és fokozatosan ráébreszteni az embereket, hogy fordítsanak nagyobb gondot az állataik életterének növelésére, "elérhető" célokat kitűzve, még ha ez az út hosszabb is, és a jelenlegi állománynak csak kicsivel lenne jobb (de valamivel nekik is jobb lenne), a különböző fajták hosszútávú érdekeit talán jobban szolgálná.

2015. júl. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

továbbá amit eszrevettem: a tarsas lenyeket kovetkezetesen egyedül tartják. ami meg nem igényelne tarsasagot, annak meg vesznek párt.. valamint szerintem ha mondjuk 2 sünt tartasz egy ketrecben, akkor egyreszt nagyobb ketrec, másrészt meg 2 mokuskerek neki, 2 haziko... stb

szerintem a legtöbb kis állat tartasa nem drága, de az indulás igen, amikor beszerzed az összes felszereleset.. szóval akkor fokozatosan kéne, amikor van rá penzed megveszel 1-2 dolgot neki... legvégül meg az allatot.

de persze aki 5 éves szinten áll, az megveszi eloszor az allatot, utana meg nem marad penze és megveszi a legolcsobb ketrecet...

szerintem annyit tehetünk, hogy ha itt vagy forumon latunk erre peldat, akkor felvilágosítjuk a kérdezőt.

bár az egyik válaszoló emlitette a kutya macska témát. ezt is lehet rosszul tartani.

de félelmetes az emberi butaság és a "mostakarom" semmi utanaolvasas után... aztan lehet gyakorin kérdezni, hogy a 3-4hetes kutyanak miért nem kell a sonka és miért nyuszit egész nap...

2015. júl. 20. 07:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Itt egy szép példája ennek a viselkedésnek:

A kérdező egy nagyon szociális állatot akar egyedül tartani, kis ketrecben.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__7042997-egy-..

2015. júl. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

tudom, láttam.. de az emberi butaság hatartalan

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__3685542-v..

2015. júl. 20. 13:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Visszavonnám az utolsó kommentemet, a kérdező azóta szerencsére változtatott az álláspontján.
2015. júl. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1-es, van akinek nem lehet kutyája/macskája, annak is legyen elég?

Nekünk pl nincs a házunk körül kerítés így elkóborolna az 1. 10 percben így egyenlőre nem is álmodhatok, viszont abba a negyed négyzetméterbe nem fogok belehalni amit az egyszem patkányomnak való ketrec foglal az asztalon (egy patkánynak elég ekkora de már gyűjtök nagyobbra hogy lehessen társa szóval nem kell bicskát nyitni hogy társas lény, i'm working on it). Jó nem lehet vele annyit játszani mint egy kutyával de cserébe nem annyira macerás a gondozása.

2015. aug. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

ha visszaadod a természetes kozeget vagy még jobbat, akkor semmi gond. pl folyami teknosnek sodrasos vizet, uszadekfakat, novenyeket mint ha a természetben lenne. igy jobban is jár mert van kajaja rendszeresen es nincs természetes ellensege.

szóval en se ertek egyet a csak kutyát es macskat elvvel. jól kell tartani, szeretetben, megfelelő helyen.

2015. aug. 3. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!