Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem nem bírom már...

Úgy érzem nem bírom már sokáig ezt a lelki állapotot, amiben vagyok. Hova fordulhatnék segítségért?

Figyelt kérdés

Kb 16 évesen kezdtem el hazudozni a barátaimnak, csak, hogy úgy érezzem vagyok valaki. Soha nem éreztette velem egyik sem, hogy kevesebb lennék, ez valamiért az én saját berögződésem volt. Olyannira jól ment ez, hogy elkezdtem azt hazudni, hogy barátnőm van. Hogy tarthassam amagam a hazugságaimhoz kicsit el kellett távolodnom tőlük, soha nem jártak fel hozzám a barátaim, ellenben én mindig mehettem hozzájuk. Emellett a tanulást sem vettem komolyan, 2x buktam 9. ben, 1x kirúgtak szakmunkásból, átjelentjkeztem egy másik szakmára, aminek a végén megbuktam a vizsgán. Utána leérettségiztem. Most 25 éves vagyok, nincs semmim, csak egy összetört lelkem és úgy érzem változtatnom kell. De egyedül nem vagyok elég erős hozzá, mindeképp úgy érzem, hogy segítségre szorulok. Nézegettem pszichológusokat, de pénzem nem lenne, hogy korrekt magánrendelést megfizessek, ami meg ambuláns ellátás, az azt mondják nem ér semmit, mert nem foglalkoznak kellőképpen az emberrel (ebből nem tudom mi igaz és mi nem). Pszichiáterhez semmiképp nem szeretnék menni.

Senkit nem okolok ezért a helyzetért, csak és kizárólag magamat. Képes vagyok belátni minden hibámat, de egyszerűen nem tudom, hogy hogyan kéne elindulni a helyes úton. Egyáltalán mi lenne a helyes ezek után?


2015. aug. 13. 12:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért TB-rendelésekből is van egy-kettő jó, én Pesten a SOTE Tömő utcai részlegéről hallottam, hogy korrekt. Egy próbát megér.

Vagy ott vannak a különböző segélyvonalak, ha nem pesti vagy, talán tudnak ajánlani hozzád közel eső TB-s ellátást.

2015. aug. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnos nem pesten élek.
2015. aug. 13. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!