Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Írjon nekem választ privibe...

Írjon nekem választ privibe vagy az oldalra az aki velem eggyütt oltári gonoszságnak veszi az állatok levadászását megölését. Mert szerintem nagy szemétség egy állatot kínozni bántani vagy megölni. Nem?

Figyelt kérdés
Ha tudtok ilyen eseteket ide nyugodtan leírhatjátok . Köszönöm.
2015. szept. 10. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért lenne gonoszság? Itt a vadászatra gondolok.
2015. szept. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nemrég olvastam,hogy egy afrikai vadászatra jó pénzért belehet fizetni. Na ezt gusztustalanságnak tartom.
2015. szept. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az hát. Persze ha a beteg v halálosan menthetetlenül sérült állatot lövik ki az kegyes halál de aki heccből az gonosz. Ki a(z) állatokat/virágokat/növényeket szereti az rossz ember nem lehet. De aki nem....

És növény alatt nem a terem sarkában ülő tudatlan lényeket, akik embernek tartják magukat, nem őrájuk gondolok

2015. szept. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ma a vadászat nem az, mint régen, hogy vadállatra vadászunk erdőben. Az erdő helyett faültetvény van, a vadállat helyett pedig rideg-tartásban tartott haszonállat (a rőtvadat etetik, a szárnyasokat keltetik...), ezért túlszaporodtak, komoly károkat okoznek

[link]

Ehhez jönnek a "hagyományok", hogy indulás előtt áldomást kell inni a vadra, a vadászra, a fegyverre, a zsákmányra...

A Magyarországon élő ragadozók dúvadnak számítanak, a kilövésükért egy marék lőszer jár...

(79/2004. (V. 4.) FVM rendelet 41/c bekezdése)


Az áldomásokból meg ilyesmi adódik:

[link]


Régebben a kutyák kilövéséért is járt a marék lőszer. Úgy tudom, egyes vadásztársaságok a "hagyomány" alapján most is adják... Ezzel magyarázhatóak azok az esetek, amikor kilőnek egy kutyát, majd vadászterületre viszik.

A kutya kilövésének indokai is érdekesek. Például a fertőzések megelőzése. Megnézem azt a rókát, őzet, akármit, ami veszettség, fontosabb betegségek ellen oltva, féreghajtva van.



Ahogy elnézem az élménybeszámolókat a vadászat alapvetően arról szól, hogy segg részegen fegyverrel a kézben az erdőben mindenre lőnek, ami mozog...


Ha olyan vadász olvassa, aki colt már józan, attól bocsánatot kérek

2015. szept. 15. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!