Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha befogadok egy kóbor kutyát,...

Ha befogadok egy kóbor kutyát, és nem keresem meg a gazdáját, az szemétség?

Figyelt kérdés

Itt mászkált egy kutya, látszott, rajta hogy elkóborolt, vagy kirakták. Sétáltam, és követett engem. Meg oda jött hozzám.

Kérdezzem sok szomszédot, hogy nem tudják, hogy kié a kutya. Mert ez messziről jött, mert itt messze van másik település.

Senki se ismerte, most látták először Ők is.

Akkor haza hoztam, adtam neki inni, meg enni, és látszik, hogy tök értelmes, meg okos. Nézett rám, hogy ehet-e.

Meg mondtam neki, hogy ül, fekszik, és rögtön leült, lefeküdt. Szerintem tuti tanították, a kutyát szerintem még kutya suliba is jártak vele, mert mellettem jön, meg jól viselkedik, és első szóra ül, fekszik, meg minden.

Ha megtartanám, az szemétség lenne?


2011. aug. 10. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
ha nem keresi senki..akkor nem hiszem
2011. aug. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hááát... szerintem vidd el orvoshoz, nézze meg, van-e benne chip.

ha van chip, hozzá van rendelve a gazda telefonszáma, és felhívnám a helyedben...

(és befogadhatsz egy másik kutyát...)


Ha nincs chip, tartsd meg nyugodtan, mert esélytelen, hogy megtaláld a gazdáját...

2011. aug. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Így van. Első körben próbáld meg, mert lehet, hogy valaki sír érte.
2011. aug. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sok olyan honlap, fórum van, ahol gazdik kétségbeesetten keresik elveszett kutyusaikat... szerintem azokon is nézz szét, szoktak pontos "személyleírást" adni, sokszor fényképet is csatolnak... gondolkozz az ő fejükkel, ha elveszne a kutyád, hogyan keresnéd?

Persze az is lehet, hogy direkt rakták ki, akkor tartsd meg :) (bár ha ennyit foglalkoztak vele, hogy suliba is járatták, elég durva, hogy ezek után csak úgy megválnak tőle...)

2011. aug. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az, keményen bizony!


Előttem szólók leírták a lényeget! Orvos, chip, internet!

2011. aug. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Második!

Te ezt most komolyan is gondoltad, vagy leírtad az első hülyeséget ami eszedbe jutott?!

2011. aug. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nem értem, miért kell lehülyézni?...

egy valamire való állatorvosnak van olyan gépe, ami jelzi, hogy van-e a kutyában chip, vagy nincs.

leolvassa a chipszámot, beüti az adatbázisba, és kidobja a mellé rendelt telefonszámot.


miért lennék hülye?...

vagy gondoltad, úgy nézze meg, hogy felnyitja a kutyát? mert akkor te vagy agyoniskolázott...

2011. aug. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a chip pont erre való...

az én kutyáim is amikor elszöktek a rohadt petárdázók miatt, harmadnap már jött is a hívás, hogy én vagyok-e a gazda, ez volt a chipekhez a szám.

2011. aug. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Esetleg te is rakhatnál ki hirdetést netre, hogy találtál egy kutyát, hátha... bár akkor le kéne ellenőrizni, hogy tutira a jó gazdi jelentkezik-e érte, nem csak valaki le akarja nyúlni. Mondjuk föl lehetne tenni olyan kérdést, amire csak a gazdi tudja a választ (pl. ha fajtatiszta, és törzskönyvezett is, akkor van egy több számjegyből álló tetkó a fülében).

Meg még az is lehet, hogy a gazdái idősebbek, nem neteznek... ha jársz a környező településeken, esetleg körülnézhetsz, nincs-e kiplakátolva, hogy elveszett...

2011. aug. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!