Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tennétek, amikor a füleite...

Alhara kérdése:

Mit tennétek, amikor a füleitek hallatára mondják, hogy ölték meg a kölyköket, mert nem volt rájuk szükség? (általában, kutyakölykök)

Figyelt kérdés

Rokonságomban, régi hagyomány szerint élnek. Amivel nem is lenne baj, de teljesen normálisnak tartják,hogy ők rendelkeznek a joggal az állat élete felet.


Nyilván nem akarom felnyomni őket, de érzelmi-erkölcsi szempontból gondolkodás nélkül megtenném. De nem szoktam ezt pozitivan lereagalni, csak annyit teszek, hozzá, hogy ezt keményen büntetik. De erre közlik, hogy az állatnak nincs joga.



S nem is tartják titokba, hogy évente hány kiskutyák vágnak agyon, s hol ásták el. S akár szaftosabb részbe is belemennek.


2015. okt. 20. 10:48
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Szerintem ne keverjük össze a kettőt. Könnyű a természettel dobálózni. Az ember nem teljesen ösztön lény, hanem tudatos is. Szóval jó lenne, ha egyes emberek nem adnának az emberi létnek és mivoltuknak, határtalan jogot, hogy egy létező állatot, minden következtetés nélkül meg lehet ölni. Ami a természetben történik az természetes, de amit az ember művel s közben álszent, hogy ő mennyire szeretne békében élni és szeretetben. De ez nem fog összejönni, ilyen áron.
2015. okt. 22. 10:23
 12/21 anonim ***** válasza:
33%
Igazad van, mea culpa. A csirkét se vágom le legközelebb, ha éhes vagyok, mert nincs jogom dönteni az élete felett. Inkább éhen döglök. :')
2015. okt. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
33%

Egyébként azok az emberek nem fognak változni, és ha nem szeretnél magadnak rossz viszonyt a párod szüleivel, akkor békén hagyod őket. Imádom ezt a mai világot, hogy minden taknyos azt hiszi, az ő véleménye szent és sérthetetlen, és azt mindenkinek - még egy meglett embernek is, akinek megvannak a maga kialakult szokásai és élete - tiszteletben kell tartania.

Ha igazán segíteni akarsz, akkor a rosszallásodat véka alá rejted, és pusztán segítő szándékkal felajánlod, hogy vállaljátok a pároddal a szuka ivartalanítását, mert így legalább nincs vele évről évre annyi gond és nyűg. Lehet, hogy nehezen beszélitek majd rá őket, de ha kiakadsz közben és elkezded őket osztani a sirámaiddal, akkor borítékolhatod, hogy már csak makacsságból sem fognak engedni. Úgyhogy csak ésszel, okosan. És ha nem sikerül, akkor tanulj meg engedni.

2015. okt. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
47%
Kedves kérdező, nem tudom, miért kell szomorkodni ezen! Azok a kiskutyák majd fognak találkozni a mennyországban az anyukájukkal, és boldogan fognak örökké élni!
2015. okt. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Egy szóval nem mondtam, hogy kiosztom őket, mert ez nagyon nem tetszik.


Természetesen, normális emberi közeledéssel, nem igy, mint itt észosztással. Mert itt mindenki olyan okos:) akinek nem inge:D


köszönöm a válaszokat

2015. okt. 22. 17:44
 16/21 anonim ***** válasza:
70%

Amúgy az a különbség, hogy a természetben oké, hogy meghal sok megszületett élet, de nem a természet fogott pisztolyt az emberek fejéhez, hogy b.a.z.d.m.e.g. tartsál állatot, vagy meghalsz..aki FELELŐSSÉGGEL befogad/vesz egy állatot, abba legyen már annyi gerinc, hogy gondoskodik róla, amiben benne van, hogy ha már volt olyan béna, hogy teherbe esett a kutyája/macskája, akkor keressen nekik befogadót.

De ha már így a természettel dobálózunk, kedves válaszoló, aki írt 2-3 választ, megkérdezném, hogy minek laptopozik? Minek él házban, minek él úgy, ahogy? miért nem megy egy erdőbe lakni, kézzel építeni sárból házat, és élni mint egy majom....:)

2015. okt. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom, majd ha kipróbáltad, meséld el, hogy milyen volt. Neked biztosan menne, mert ha ebből ennyi jött le a számodra, nem lesz nehéz közel kerülnöd fán élő kis testvérkéidhez :)
2015. okt. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
23%
De tényleg amúgy, figyu már, Kérdező! Azt is elítéled, hogy levágom a csirkét, mert éhes vagyok? :D
2015. okt. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
37%
Egyél követ utolsó.
2015. okt. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
65%

Azért van különbség a kiskutya és a csirke esete között.

A csirkét azért tartjuk mert haszonállat. Levágjuk és megesszük a húsát, értelme van annak hogy meghal mert ezzel a mi életünket támogatja. Most mondd meg nekem hogy egy csomó újszülőtt kiskutya kivégzése és elásása mégis mivel támogatja az embert (várj, segítek, a "nem kell rá költenie" nem a helyes válasz, ha nem akar rá költeni beadja egy menhelyre amint elvan az anyja nélkül)

A természettel is vicces hogy jön valaki, a természetben az anyaállat ami megeszi a kölykét nem más mint ahogy a neve is mondja. ÁLLAT. Az ösztönei hajtják, a túlélésért tesz mindent. Mi ilyenek vagyunk? Vagy legközelebb ha valaki belép a kertedbe megpróbálod megölni mert "a természetben is így működik, csak védem a territóriumom"? Úgy tudtam az ember túllépett az szik-alszik-szaporodik szentháromság életcélon úgy 10 ezer éve de javítsatok ki ha rosszul tudom.

2015. okt. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!