Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok erről?!

Mit gondoltok erről?!

Figyelt kérdés
Van egy két nagyszájú városi kis**** aki megszólja azt h én falusi létemre a kutyámat megütöm ha épp rosszat csinál,mert nyilván neki is kell tudni h hol a határ-így van ez a farkasoknál is. Na azok a városi szőke nők meg a pincsipics*a zsebkutyájukat beviszik a tömblakásba és ott kínlódik szegény kutya és én vagyok az állatkínzó aki a kutyájának szabad teret jó életkörülményeket biztosítok és nem vacak városi levegőt és egy 20 négyzetméteres lakást...mellesleg csak akkor kap egy kis taslit amikor tényleg rosszat tesz. Vélemények?

2015. nov. 9. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért, csak az tarthat kutyát, akinek családi háza és hatalmas kertje van? Érdekes, én egy 44 négyzetméteres lakásban élek 2 amstaffal, akik csodásan ki vannak mozgatva, első füttyre visszajönnek és nem bántanak soha senkit vagy semmit. Mégis kurta sok kerti kutyával találkozunk a Dunaparton, akik pórázon ráncigálják az ordító gazdit, és már 10 méterről meg akarják ölni a kutyáimat. Nevükre nem hallgatnak, sem a rángatásra; a gazda olvasta Fészbúkon, hogy a kerti kutyát legalább naponta egyszer sétálni kell vinni. Ő 10 évig bezárva tartotta a kutyáját, aztán nulla neveléssel, szinte teljes belekulázással kihozza, hogy ő mekkora állatbarát... Szerencsére több a normális kutya-gazda páros, de az agresszorok sem ritkák.

Én nem tartom magam állatkínzónak, mert egész nap a kutyákkal vagyok (munkán kívül), beszélgetek velük, tanítom őket, sportolunk, játszunk. Sokkal jobb egy láncon tartott szerencsétlen, akinek néha odalökik a moslékot és kap egy simit a fejére naponta max kétszer...

2015. nov. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első, nem ez volt a kérdés. A kérdés az volt, hogy kijár-e a kutyának egy nevelő célzatú tasli, ha nagyon botor módon viselkedik. A válasz: kijár. Jól tartod az állatodat, Kérdező, a két füled meg azért van, hogy az egyiken bemenjen, a másikon pedig ki a fentebb leírt szőke hölgyek kéretlen véleménye.
2015. nov. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első! Nem rólad vagy azokról beszéek akik jól tartják a kutyájukat. Nem azzal akarok kérkedni hogy én nagy falusi es hogy milyen jol tartom a kutyámat,hanem azt kérdezni hogy vajon tényleg én vagyok allatkinzo azza h egyszer kétszer odavágok a kutyának ha pl tépkedi a tyúkokat,vagy az aki szegény kutyáját egész életében egy 20négyzetméteres kis xszar lakásba tartja,aztán legfeljebb elviszi egyet manikűröztetni szegény nyomorult állatot...és sokak szerint én vok az állatkinzo...köszi a választ mindkettőtöknek!
2015. nov. 10. 06:35
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

Első vagyok.

Oppardon, kijött belőlem a regényíró. :D

Igen, kijár a pofon a kutyának, ha pl. játssza az alkalmi süketet, vagy olyat produkál, amitől egy kiképző is felszisszenne.

Az enyéim is voltak pofozva, amíg kamaszkorukban próbálgatták az erejüket.

Egyszer majdnem felborultam a futtatón az ijedtségtől: még fiatalok voltak a kutyáim, abban a tipikus "lázadjunk, mert kell"-korszakban voltak. Nem körbekerített a futi, de biztonságos. Egy napok óta ott kóborló, termetes kan kutya jelent meg a hátam mögött, mire a két hülye meglátta, és az ordításaim ellenére utánarohantak, hogy ők most igenis játszani fognak, és ihajcsuhaj... Nem álltak meg, hanem átszaladtak az úttesten, árkon-bokron, én meg utánuk. Szerencsére utolértem őket, mert leálltak játszani a kóborral... Hát nem tették zsebre, amit kaptak. Nem rugdostam végig őket hazáig, nem akasztottam fel őket a pórázon fogva, semmi ilyesmi: pofonsorozat, ordítás és iszonyú grabancrázás.

Azóta nem szaladnak sehová... :D

2015. nov. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
:D akkor nem csak én vagyok így ezzel! ;)
2015. nov. 10. 20:28
 6/10 anonim ***** válasza:

Bezony. :)

Egy kutya nem ért abból, hogy "Ejnye-bejnye, megbeszéltük otthon, hogy ilyet nem csinálsz!"- ezt egy itteni kutyás nő szájából hallottam, amikor a kutyája a gyerekekre vicsorgott, mert elmentek mellette. o.O

Egy kutyának abszolút semmi fizikai fájdalmat nem okoz egy kis saller. Minden kutyának a méreteihez kell igazítani a pofon nagyságát, ennyi az egész. Ha kell, hát kell. Nem ülök le vele egy kávéra, hogy "Te milyen rossz kis ebedli vagy, jaaaj, már megint kiharaptál egy darabot a Bözsi néni lábából...". :D

2015. nov. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
:D
2015. nov. 11. 07:07
 8/10 anonim ***** válasza:

Én mint vérbeli városi, nem ítélkezem,hogy ki hogy neveli a kutyát, addig amíg nem esik át a ló túloldalára. Vannak másabb lehetőségek is verés helyett, pl lespriccolni vízzel, stb. kutyaiskolába vinni,aki megteheti.

Azt tapasztaltam,hogy a nagyszüleimnél a kuyta agresszív lett, (ugyaígy tipikus megverem ha rosszat csinál nevelés)beleharapott nagymamám egy testrészébe hirtelen, kórházba került. Szóval tényleg agresszívabbak lehetnek,bármitől. Az egyik kutyájuk kb mindentől félt, ha felemeltem a kezem mert megakartam simizni,már attól megijedt szegénykém.


Egy lakás kb 50nm-nél kezdődik,nem kell azért túlzásba vinni. Az olyan gazdik,akik bentartják kisebb testű kutyájukat, vagy akár cicájukat, le szokták vinni sétálni őket, vannak szabad terek ahol picit szaladgáéhatnak. Azért ez nem állatkínzás,főleg h most télen a melegben vannak ezek a szobaállatok:D

2015. nov. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tipikus.......de én a pofont nem úgy értem h egy németjuhászra ráb*szok egy lapáttal aztán félig megdöglik....egy vékony pálcával kicsit az orrára koppintva tudja h rosszat tett!
2015. nov. 20. 20:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Ejnye bejnye, hát nem félsz hogy megsérül szegény buksi lelkivilága?:D

Na jó, komolyra fordítva a szót. Nem gond hogy meg csapkodod. Mivel az nem ember hogy szóban megkérd hogy ne rosszalkodjon; meg általában a kutyák is agrasszióval igazítják helyre egymást.

Én pl a macskánkat vizipisztolyal szoktam kikergetni a teraszról.

2015. dec. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!