Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogy lehetne törvénybe foglalt...

Hogy lehetne törvénybe foglaltatni, hogy kötelező legyen az ebek ivartalanítása?

Figyelt kérdés

Úgy értem, erre égető szükség lenne, és egy "honatyánk" sem törődik vele, jobb dolguk is van ennél (sajnos).

Ha én ezt civilként szeretném elindítani, mi ennek a menete? Törvényjavaslatot csak képviselő tehet? Tehát őket kell megkeresni? Vagy valamiféle aláírásgyűjtésbe kell kezdenem?

Vagy hogyan kellene belekezdeni?


2016. márc. 24. 14:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Ennek esélye sincs. Senki nem fog egy ilyen törvénnyel foglalkozni, a betartatásával pedig pláne nem.
2016. márc. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
57%
Indíthatsz egy petíciót és ha összegyűlik rá 100 000 szavazat, akkor kötelesek vele foglalkozni és kiírni róla népszavazást.
2016. márc. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden ebet a törvény erejénél fogva oltáskor ivartalanítanának is, 15 év múlva nem lenne egy kutya sem...
2016. márc. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Azt azért nem hinném 3-as, mert még mindig vannak kutyák oltás és chip nélkül is. Pedig az is kötelező...


Szóval tudom, hogy sokan nem tartanák be, de ha csak annyian, mint a bechipelést, akkor már jóval kevesebb kóbor kutya lenne, és a menhelyeken is elférnének a kutyák.


Tudom, hogy nem lehet a világot megváltani, de egy kicsit jobbá tenni talán...


És ha összejönne a 100.000 aláírás, és népszavazás lenne, azzal mit érnék el? Én nem népszavazást szeretnék, hanem törvényt.

2016. márc. 24. 15:06
 5/28 anonim ***** válasza:
77%

Csak úgy nem fognak törvényt hozni erről, ha csak nem vagy Viktor közeli ismerőse. :-)

Másik, az embereknek kajára nincs pénzük, nem hogy ivartalanításra, sajnos.

2016. márc. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Az ne tartson kutyát, akinek kajára sincs pénze, mert költséges az állattartás. Az nem oltatja? Nem viszi orvoshoz, ha beteg? Száraz kenyéren tartja? Az nem jó élet egy kutyának.

Meg kellene érteni, hogy a kutya olyan mint a "kocsi". Luxus. Aki nem tud rá költeni, ne akarjon tartani.

2016. márc. 24. 15:24
 7/28 anonim ***** válasza:
91%

Pedig sajnos sok ilyen tart kutyát vagy más állatot. Ezen az oldalon is rengeteg olyan olyan kérdés van hogy ez meg az a baja a kutyának/macskának, megkapja válaszban hogy illene elvinni orvoshoz, és akkor ja, hát arra nincs pénz, nincs más megoldás? Sokaknak el se jut az agyáig, amikor magukhoz vesznek egy állatot, hogy lehetséges hogy bizony megbetegszik és az nem olcsó mulatság. Mert az "csak" egy állat, majd jobban lesz magától. Elszomorító.

Az meg a másik, hogy ha már nem ivartalaníttatja, legalább odafigyelne rá, hogy ne csússzanak be kölykök. Dehát a legtöbben sz*rnak bele egy nagyot sajnos.

2016. márc. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

És azon gondolkoztál már, hogy mi kesz a tenyésztőkkel? És azokkal, akik nem tenyésztők, de kiállításra viszik a kutyájukat?

Akik nem tartják "emberségesnek" ezt?

Ez a törvény elégedetlenséget, akár tüntetésejet is szülhet. Már, ha fognak ezzel foglalkozni.

Szóval nagyobb elégedetlenséget szülne, mint elégedettséget.

2016. márc. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
32%
Nem lehet. Ugyanugy ahogy a muszlinok kotelezo ivartalanitasat sem lehetne torvenybe foglalni.
2016. márc. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Igen, azt kifelejtettem, hogy csak és kizárólag azok mentesülnének az ivartalanítás alól, akik bejegyzett tenyésztők, és csak törzskönyves kutya mentesülhetne (de ugye abból is csak az, amelyik nem hobbicélból van tartva, hanem a tenyésztő tulajdona).
2016. márc. 24. 19:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!