Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogy lehetne törvénybe foglalt...

Hogy lehetne törvénybe foglaltatni, hogy kötelező legyen az ebek ivartalanítása?

Figyelt kérdés

Úgy értem, erre égető szükség lenne, és egy "honatyánk" sem törődik vele, jobb dolguk is van ennél (sajnos).

Ha én ezt civilként szeretném elindítani, mi ennek a menete? Törvényjavaslatot csak képviselő tehet? Tehát őket kell megkeresni? Vagy valamiféle aláírásgyűjtésbe kell kezdenem?

Vagy hogyan kellene belekezdeni?


2016. márc. 24. 14:22
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

igazad van hogy a kutyatartáshoz pénz kell és csak annak kéne kutyát tartania akinek van elég pénze és szabadideje rá. viszont ezt elég nehéz egy olyan embernek elmagyarázni, aki azért szül gyereket h kapja rá az állami támogatásokat és ne kelljen dolgoznia. egyszerűen akkora kulturális szakadék van még mindig az emberek között hogy ezt nem lehetne bevezetni. se magyarországon de szerintem a többi országban sem. itt még sok ember mindig nem tudja megérteni, hogy a kutya egy totál szociális érző lény. már bemutatóztam a falumban, az iskolámban és más helyeken és sorra azt láttam hogy az emberek nem tudják felfogni, hogy a bodri a lánc végén is képes lenne akadályokat ugrálni, kúszni, szlalomozni, felvenni a leesett tárgyakat a földről. azt mondják hogy az én kutyáim kivételesen okosak, inteligensek, de sajnos az övék nagyon buta, mert odakap a gazdájának és ha egyszer elszabadul a láncról nem jön vissza ha hívják. pedig ha megtanítanák rá, visszajönne. nekik ez egy riasztó, egy biztonságot adó valami ami falun sajnos fogyóeszköz... ha beteg lesz maximum nagy kegyesen elaltatják és szereznek egy másikat. hogy ivartalanítsák? dehogy is, mert sokba kerül és sajnos tényleg sokba kerül...

aztán a másik: a kutyás húzósportokban(canicross, bikejöring, scooter stb.) a minden fajtából összemixelt kutyák viszik a prímet(természetesen tudatosan tenyésztett) azért nagy hátba szúrás lenne nekik és egész Magyarországnak ha nem tudnák továbbvinni ezt a vonalat.

De én is adom h legyen ingyenes és akkor már tényleg többen elviszik majd.

2016. ápr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez a dolog már majdnem készen van, csak kéne valaki, aki gatyába rázza.


Van törvény a kötelező nyilvántartásról (chipelés), csak be kéne tartatni, ellenőrzéssel és kőkemény büntetésekkel, csak a szándék hiányzik, a törvényi szabályozás megvan.


Van törvény az ebadóról, csak ki kellene vetni. Egységesen, nem az önkormányzatokra bízva, akik nem csinálják. Ennek alapfeltétele a korrekt nyilvántartás, lásd előbb. Az ivartalanított kutyák mentesülnek az adó alól, tehát anyagilag érdekeltek lennének a gazdák.

2016. ápr. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Egy részről jó lenne ha az állam támogatná az ivartalanítást és akkor többen vinnék el ha olcsóbb/ingyen lenne, másrészről aki ennyit nem tud a kutyáért fizetni azzal mi lesz ha a kutyának kell kaja/felszerelés/oltás/chip/féreghajtás?
2016. ápr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

"Meg kellene érteni, hogy a kutya olyan mint a "kocsi". Luxus. Aki nem tud rá költeni, ne akarjon tartani."

Figyu, ameddig a Facebook olyan posztokkal van tei hogy: Az otthon kutya nélkül csak lakás, nem otthon. Csak a kutya lehet az igaz barátod... Meg ilyenek..addig népszerűsödik a kutya tartás.

2016. ápr. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

A kutya -meg a macska is- egy csomó magányos embernek nem luxus. Nézd meg a piacon az öregeket, akik előbb vesznek a kisállataiknak olcsó ételt, mint maguknak.


Szerintem bizonyos időnként valami névleges árért kellene akciókat hirdetni, meg kedvezményeket adni az olcsón ivartalanító állatorvosoknak.

2016. ápr. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Tudod demokráciában élünk és mindkét félnek jogai vannak nem csak az egyiknek (jelen esetben neked). Ugyanúgy joga van az állattartónak ivarosan tartani az állatát, mint ivartalanul.

És a probléma sem égető, legfeljebb a te fejedben. Problémának probléma, csak nem égető.


Egyébként is ez nem megoldás arra, hogy kevesebb kóbor kutya legyen. Az adózás se megoldás rá, de valamennyit talán számítana.

Erre normális megoldást túl komplex lenne összehozni, bár nem lenne lehetetlen. De nem diktatórikus módszerekkel, mint ahogy azt te elképzeled, hogy most ezt mondom és kész ez lesz.

2016. júl. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Persze, hogy joga van mindenkinek ivaros kutyát tartani. Az államnak meg joga van ezt korlátok közé szorítani. Az ebadó tökéletes megoldást jelentene erre, pont az a fillérb*szó réteg rohanna azonnal ivartalanítani, akik nem figyelnek a kutyára, aztán amikor összeáll az utcán a szomszéd fillérb*szó kutyájával, akkor kiteszi a kicsiket egy dobozban az erdőbe. Akinek meg mindenképp ivaros kutya kell, az kibírná azt a mittudomén havi kétezer forint ebadót.
2016. júl. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Így van, ez egy megoldás például. De az nem amit a kérdező ír, hogy akkor mostantól mindenkinek kötelező. Elég volt abból a mentalitásból a 89 előtti korszakban... Bár valószínű ő nem is tudja az milyen volt.


De hozzá lehetne venni még azt is, hogy sokkal keményebb pénzzel kéne büntetni a kóborló kutyák gazdáit, meg akinél átszökik a szomszédhoz. Mert alapvetően ők csinálják fel egymást. Rögtön észhez kapna a gazda, hogy megcsinálja a kerítést meg a kaput hogy ne szökjön ki.

2016. júl. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!