Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogy lehetne törvénybe foglalt...

Hogy lehetne törvénybe foglaltatni, hogy kötelező legyen az ebek ivartalanítása?

Figyelt kérdés

Úgy értem, erre égető szükség lenne, és egy "honatyánk" sem törődik vele, jobb dolguk is van ennél (sajnos).

Ha én ezt civilként szeretném elindítani, mi ennek a menete? Törvényjavaslatot csak képviselő tehet? Tehát őket kell megkeresni? Vagy valamiféle aláírásgyűjtésbe kell kezdenem?

Vagy hogyan kellene belekezdeni?


2016. márc. 24. 14:22
1 2 3
 11/28 Platypus ***** válasza:
73%
Erre ott van készen, elfogadva a törvény az ebadóról. Valami olyasmi van a törvényben, hogy az ivartalan és a chipes kutyák mentesülnek alóla. Éppen csak az önkormányzatok kezébe adták, hogy kivetik-e vagy sem, és végül sehol sem vezették be. Ha fizetni kéne az ivaros kutyák után, rögtön kevesebb lenne a vakvilágba elletett szuka.
2016. márc. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
60%
A kanoknál értem, ott ez kisműtét de a szukák esetében ez kockázatos és megértem a gazdát aki nem akarja kitenni ennek a kutyáját ha nem muszály.
2016. márc. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
És igen, sajnos sok paraszt van aki akkor is tart kutyát ha nincs rá pénze. Nem értik hogy állatot tartani luxus, nem jog.
2016. márc. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Igen, de ha csak a kanokra teszik ki, hogy kötelező ivartalanítani egy bizonyos életkor után (mire kifejlődik a kutya kanos jellege, és ivaréretté válik), akkor senki sem fog kan kutyát akarni. Ezt max úgy lehetne bevezetni, ha tényleg csak a kanokra vetnék ki a törvényt (a szuka műtétének bonyolultabb és kockázatosabb oka révén), viszont azt a költséget az állam fizeti ki az állatorvosoknak, így nem lesznek diszkriminálva a kan kutyát tartó gazdik.


Na most, fog egy ilyet csinálni a kormány csak azért, hogy felszámolja a szaporítást és a kóbor kutyákat, nulla profitért, erkölcsi okból? Szerintem nem kell megválaszolnom a kérdést, mindenki tudja rá a választ.

2016. márc. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Még mindig tartom azt a javaslatot, hogy MINDEN hobbicélból tartott kutyát.

Nekem most kanom van, de a következő nőstény lesz majd. És ugyanúgy ivartalanítva lesz. Mert nem szeretnék kölyköket.


És a nőstényeknél lehet nagyobb műtét, de "hasznosabb" is, mert többféle betegséget meg lehet vele előzni.


És nem kell az államnak fizetnie a műtétet, mert ahogy írtam, az állattartáshoz pénz kell. Tehát aki a törvény bevezetése után kutyát akarna, az tudna kalkulálni, hogy van-e rá pénze, vagy nincs.

2016. márc. 25. 09:44
 16/28 A kérdező kommentje:
nőstény = szuka
2016. márc. 25. 09:46
 17/28 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem egy ilyen törvény esetén megtízszereződne a menhelyi kutyák száma, mert sok ember kidobná a kutyáját, ha ilyen költséges dologra köteleznék...Plusz sokkal kevesebben is vállalnának kutyát, a kutyatartás csak a gazdagok kiváltsága lenne, márpedig a mai magyar viszonyok alapján ez nem valami nagy szám. Szerintem ez is tipikusan olyan dolog, hogy bele akarunk szólni a természetbe, ebből pedig több kár származna, mint haszon. Elég hamar el lehetne oda jutni, hogy a kutya is veszélyeztetett faj lenne. Szerintem épp elég a chipeltetés, ezt tenném sokkal szigorúbbá, és büntetném az olyan gazdákat, akiknek telken kívül tartózkodik a kutyájuk felügyelet nélkül. A kóbor kutyákat is be lehetne azonosítani, és a gazdi pénzösszeg fejében adhatná be a menhelyre. Szerintem, ha az emberek odafigyelnének arra, hogy a kutyájuk ne tudjon más kutyákhoz férkőzni (minden ember!!!), azzal máris sokat haladnánk előre.
2016. márc. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Még azt tenném hozzá utolsó kommentjéhez hogy az állam támogathatná a menhelyeket is, nemcsak a sintértelepeket, ahol heti rendszerességgel altatják a teljesen egészséges kutyákat csak mert nem viszi el őket senki, míg a menhelyek foggal-körömmel harcolnak egy kutya életéért hogy gazdit találjon és mégis adományokból tengődnek.
2016. márc. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Azt remélem tudod, hogy a kutyák többsége nem a pénzes réteghez tartozik... Tehát sok sintértelepi kutya már halott lenne, ha csak a "mindenre van pénze" személyek tartanának kutya, ami ebben az esetben szinte mindig fajtatiszta ebet jelent, nem egy utcai keveréket. Másik verzió, hogy a felelőtlen gazdák kiraknák a kutyáikat a kötelező ivartalanítás miatt, akkor pedig ugyanott tartunk, mint előtte: a szukák ellenek fölöslegesen, csak éppen az utcán... Menhelyeken így sincs elég hely, nem tudnák őket hova rakni, tehát vagy az utcán maradnak "bandázni" vagy irány a gyepmesteri telep, ahol mindenki tudja mi lesz a történet vége. Más részt a tenyésztőket sem lehet mind ellenőrizni, simán össze rakhatnak két törzskönyves kutyát és kész is a következő alom keverék. Valaki ugyanis a keverékeket szereti, vagy csak simán életerős munkakutya kell neki a két fajta tulajdonságait ötvözve.
2016. ápr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

én inkább azt vezetném be, hogy ingyenes legyen az ivartalanítás kutyákra, macskákra. nyilván hogy az orvosok ne járjanak rosszul , ezt az állam fizetné nekik.


így sokan elvinnék ivartalanítani, még azok is, akik amúgy sajnálják rá azt az egyszeri pár ezer forintot..

de kötelezni nem köteleznék senkit rá.

2016. ápr. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!