Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelező a keverék kutyák...

Kötelező a keverék kutyák ivartalanítása?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket, és megdöbbenve láttam, hogy a cikk szerint idén március óta MINDEN nem fajtatiszta kutyát kötelező ivartalanítani. Menhelyeken is sokszor látom meghirdetve a kutyákat "frissen ivartalanítottként'. Tehát a kérdés, hogy annyira lezüllött-e már a világ, hogy nem tarthatok egy keverék kutyát anélkül hogy ne lenne kötelező kiheréltetni, vagy lánynál elköttetni a méhét? Tehát legyen inkább a tenyésztők zsebének a tömése akik beltenyésztett állatokat hoznak a világra akik jó 5 évvel kevesebb ideig élnek mint a keverékek?
2014. júl. 7. 16:36
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
2014. júl. 7. 16:37
 2/30 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos nem. Ez a cikk meg egy marhaság, és egyébként is egy román újságban van, úgyhogy semmi köze a magyar joghoz.
2014. júl. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
82%
Nem román oldal amit linkeltél? Mert Mo.-on nem kötelező, de erősen ajánlott az ivartalanítás. Sok betegség megelőzhető, nem beszélve a nem várt almokról.
2014. júl. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
64%
túl szép álom lenne :/
2014. júl. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
81%
Romániában tényleg kötelező. Nem mintha bárkit is érdekelne...
2014. júl. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
79%
Mellesleg, ha Romániában élsz, biztosan tudod - ha nem, akkor is illene - hogy milyen ott a kóborkutya-helyzet. Nehogy felháborodjunk már, hogy kötelező (elvileg), mikor kutyák milliói vannak az utcákon! Ez nem a tenyésztők zsebének a tömését szolgálja, hanem a kóborkutyák millióinak túlélését.
2014. júl. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
77%

Magyarországon nem, pedig jó ötlet lenne. Ez nem a tenyésztők zsebéről szól, hanem állatvédelemről!

Tömérdek szerencsétlen állat van a túlzsúfolt gyepi telepeken, fajtamentőknél, menhelyeken, akik gazdira várnak - pusztán adomány fejében - és akik akik zöme ilyen nem kívánt szaporulatok vagy szaporítók kegyetlenségének eredményei. És hány egyéb kölyök, akit máig agyoncsapnak, szatyorba pakolnak, kivágnak a falu szélére...


Persze ehhez kéne, hogy normális áron elérhető legyen az ivartalanítás, illetve hogy ellenőrizzék is a témát.


Majd ha kongani fognak a gyepik és a menhelyek, akkor majd újra lehet ezt gondolni, de ez aligha fordulna elő a közeljövőben, még ha nálunk be is vezetnék.

2014. júl. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos nem kötelező. De ha az is lenne, sajnos senki sem ellenőrizné, vagy valóban ivartalanítják-e őket, pont úgy, ahogy most se ellenőrzi senki, hogy rengeteg kutya milyen körülmények között "él".
2014. júl. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
77%

Nem kötelező.


Itthon csak ha menhelyről fogadsz örökbe, ott írhatják bele a szerződésbe, hogy x időn belül ivartalaníttatnod kell. Sintértelepről anélkül is kivihető a kutya, de ott eleve 95% keverék....


"Tehát a kérdés, hogy annyira lezüllött-e már a világ, hogy nem tarthatok egy keverék kutyát anélkül hogy ne lenne kötelező kiheréltetni, vagy lánynál elköttetni a méhét?"

Ez nem lezüllés egyébként, inkább megelőzés. Jártál te már menhelyen, netán sintértelepen? Rengeteg kutya van, sok pedig egészen fiatal, 1-2 éves, aki csak azért kerül oda, mert megszületett, véletlenül becsúszott alom, ami senkinek nem kell... Az emberek nemtörődömsége miatt rengeteg a 'fölösleges' kutya.


Én sintértelepről fogadtam be egy keveréket és pár hónappal később ivartalaníttattam (kan). Egyrészt azért, mert így bármikor vihetem kutyás közösségbe balhé nélkül, másrészt ha netán elszökne, vagy nem figyelek eléggé ki tudja hány kutyát csinálna fel, ezzel megint 'fölösleges', senkinek nem kellő kiskutyák születnének...


Ha tanyán élnék mindentől elzárva, akkor nyilván nem tartanám ilyen fontosnak, de városi kutya..Inkább legyen töketlen, mert így rengeteg időt tölthet a környékbeli fajtársaival, amit láthatóan nagyon élvez :) És így bunyó sincs, ha lányok jönnek pl. a futattótba a sok kan közé.

2014. júl. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Miért kell egyből primitív emberekre gondolni? Én pl. nagyon komolyan veszem a kutyáim betanítását és eszükbe se jutna nekimenni más kutyának vagy embernek (persze kivéve ha erre utasítanám őket az életem védelme érdekében), és tudok annyira bánni vele hogy két hét múlva nem fogják be két sarokkal az utcánk mellett, akkor viszont nem értem hogy miért nem dönthetem el hogy akarom-e ezt. Ha nem tudnátok, a hím állatban a tesztoszteron 90%-a a herékben termélődik. Ettől lesz erős a kutya izma, jó az ereje, lehet nagy sétákra vinni és lesz vidám. Láttatok ti már herélt kutyát? Dagadt, szerencsétlen a legtöbbje sajnos, hiszen el is szoktak hízni. Velem is legalább havonta, de van hogy egy hére 3-4 olyan kutya is jut, akit le kell szerelnem, mivel valami értelmi fogyatékostól elszökött aki nem tudja visszahívni, és már 50 méterről vicsorogva jön, fut felénk. Ezeket a kutyákat én anélkül teszem harcképtelenné hogy akár ők, akár én megsérülnénk, vagy a kutyám. De viszont alapból azt feltételezni, hogy mindenki ilyen, és nem tud bánni annyira a kutyájával hogy ne terhesítsen vagy terhesüljön be az nagy hiba. Hiszen a nemi állapotától függetlenül nagyon sok olyan kutya van az utcákon, akik bár ugyan gazdánál vannak, de képtelenek velük bánni ezért sokkal nagyobb veszélyt jelentenek mint maguk a kóbor kutyák. Ezt nem tudják sokan megérteni. De miért is tudnák? Az utcán látja a fiatal gyerek hogy 20 kilós szatyrokat cipelsz, de elvárja hogy te menj arrébb neki, a bunkó autós elüt a zebrán, a főnök leugat hogy rosszul végzed a munkád, stb stb. Egy ilyen világban miért pont az lenne hihetetlen hogy ennyi gondatlan 'gazdi' van, akik életveszélyes acsargó dögökkel keresik az utcán a konfliktust? És igen, ezek a hőn imádott fajtatiszta vizslák, német juhászok, és egyéb manapság divatos, felkapott kutyák.
2014. júl. 7. 18:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!