Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Menhelyre lehet leadni kis...

Menhelyre lehet leadni kis kutyát ha nem találtam neki gazdit?

Figyelt kérdés
Nagyon aranyos, okos, kis termetű, házőrző az anya, ha esetleg vkit érdekel

#ingyen #kutya #menhely.
2016. ápr. 5. 08:40
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
61%

Lehet, de nem 100%, hogy beveszik, ha épp nincs hely.

Ezért kell ivartalanítani a szukát, mert pont az ilyenek miatt vannak tele a menhelyek. Kérj időpontot az állatorvosnál minél előbb.

2016. ápr. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
23%

Mi neten néztük az ingyen elvihető kiskutyát, négy embert hívtunk fel potyára, mert elvitték az összeset, az ötödik helyen tudtuk elcsípni az utolsót.


Érdemes neten hirdetni, ha még nem próbáltad.


Menhelyen alig volt kölyök kutya, az is mind gazdi jelöltes.


Felnőtt kutyákkal van tele a menhely, amire ráuntak, nem kiskutyával. Nem kéne hülyeséget állítani az elsőnek.


Az ivartalanítás viszont szükséges, hosszú távon sokkal olcsóbb, mint etetni egy vemhes anyakutyát meg a kölyköket. És az ellés szegény kutyának is nagyon fáj, ha nem vagy tenyésztő, kár kitenni ennek szegény kislányt. :(

A fiú kutyák pedig nem csak nem szaporodnak, de nyugodtabbak is utána.


Egyébként én megtartanám, ha csak egy maradt. A kutyának egy másik kutya a legjobb játszótárs. Főleg hogy 24/24 senki se ér rá kutyázni.

2016. ápr. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
68%
Hát nem tudom, én sok menhely oldalát követem figyelemmel, és nagyon sokszor látom, hogy újabb és újabb "adag" kiskutyát hagynak ott a menhelyek előtt, ha nem tudnak velük mit kezdeni. Az igaz, hogy a kiskutyáknak előbb tudnak gazdát találni, mint a felnőtteknek, az viszont nem hogy kiskutya nincs a menhelyeken. Úgyhogy nem kéne lehülyeségezni amit írok.
2016. ápr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
23%

valahol talán fizetni kell érte, h bevegyék. Próbáld meg neten meghirdetni ahogy előttem írták. pl itt:

[link]

2016. ápr. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
8%
A "jó"fogás elég pocsék, én szórólapokkal próbálkoznék.
2016. ápr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
83%
A menhely nem azért van, hogy te nyugodt szívvel szaporíthass. Ha már ennyire felelőtlen voltál, az a minimum, hogy te keress gazdát a megmaradt kutyá(k)nak, nem leadod menhelyre. A szukát meg ivartalaníttatni kell.
2016. ápr. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
93%

Akkor lehet leadni csak, ha van szabad helyük (ami ritka).

Érdeklődj a közeli menhelyeken. Van olyan is, hogy várólistára kerül a kutya, és majd ha szabadul fel hely, akkor beveszik.

Azt azért tudnod kell, hogy ez nagyon rossz lesz a kölyöknek. Ha nincsen meg még minden oltása, akkor veszélyes is. Jobb lenne, ha vagy megtartanád, vagy találnál neki felelősségteljes gazdit.

Okosabb lenne, ha ivartalanítva lenne az anyakutya (legalább ezután!), hogy többet ilyen ne forduljon elő.

2016. ápr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
73%

Facebook

Jógogás

Vatera

Szórólap

Beszélj menhellyel segítenek a hirdetésben


Menhelyen egy kis kutyának rossz helye van. Könnyen kap fertőzést.


Én megfinanszíroznám az első oltásokat és a chipet. Sokkal könnyebben talál gazdára (igen költség, de az etetés is az)

2016. ápr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem az a minimum, ha már felelőtlen, akkor oltási programot elkezdve, féreghajtva, chippel akarjon új gazdát találni. Főleg, hogy 6 hetesen kell megkapnia az első oltást, és 8 hetesen kerülhet csak új gazdihoz.
2016. ápr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
a kutyám elég idős már és mindig vigyáztam rá. most nem sikerült, és épp ezért nem kellene beszólni, mivel elég tudatos kutya tulajdonos vagyok. van más megoldás is mint az ivartalanítás. pl fogamzásgátlás. nekem most enm sikerült és igen tudatosan el szeretném helyezni a kicsiket, de gőzerővel keresek neki jó helyet ( még meg se születtek!) ! szóval mellőzzük légyszíves a negatív írást.
2016. ápr. 5. 10:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!