Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ilyen ember miért tart állatot...

Ilyen ember miért tart állatot/állatokat?

Figyelt kérdés
Olyan ember minek tart állatot aki nem tud megfelelően gondoskodni róla/róluk? Nincs alapvetően tisztába a faj tartásával.Nem tudja megadni az állatnak azt amire alapvetően szüksége van .Ha tudja,hogy nem tudja megadni az állatnak amire szüksége van akkor minek vág bele?Az állatoknak is vannak érzéseik.Így csak az állat fog szenvedni.
2016. ápr. 6. 13:40
1 2
 1/13 anonim válasza:
58%
Mert megtetszik neki, de gondoskodni nem szeretne róla. Az ember mindent birtokolni akar, de kevesen képesek azért felelősséggel tenni. Így van ez egy állattal is.
2016. ápr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12%
Akkor szereinted egy csöves ne vegyen maga mellè egy kóborkutyát, akkor se ha tudjuk hogy a kutya erősen igènyli az ember társaságát? Vagy lehet, hogy te ezt a kèrdèst rohadtul nem gondoltad át, ès általánosìtasz miközben minden eset egyedi? ( protipp: igen)
2016. ápr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A hajléktalan ember is szebben bánik az állatával mint néhány másik ember.Természetesen nem minden emberre értem de vannak olyan emberek sajnos akik telibe szarják az állatikat és az érzéseiket.
2016. ápr. 6. 13:51
 4/13 anonim válasza:
34%

Inkább általánosítson a kérdező (alapból utálom ezt az általánosítás szöveget), mint kiemeljen egy olyan jelenséget ami 1000-ből 1.


Nem tudom, te milyen állapotban láttad már a csövesek kutyáit, de lehet jobb helyen van egy állatotthonban egy kutya, mint egy csövesnél.

2016. ápr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Mert úgy vannak vele, az csak egy állat, annak nem kell orvost hívni (szerencsétlen meg nem tud szólni hogy szenved). Még ha meg is tudná adni amire az állatnak szüksége van, egyszerűen nem érdekli, ami számomra felfoghatatlan.

Lásd ezt a kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__7688097-van-..

Már eleve az, hogy itt kérdezősködik, ahelyett, hogy rohant volna az orvoshoz, felháborító. Mindenki orvost javasol neki, erre pár nap múlva odaírja, hogy ja, hát kb végignézték, ahogy a macska elpusztul, de lósz.rt sem tettek azért, hogy valami változzon, ráadásul a megmaradt két kicsi állítása szerint nem maradt volna úgysem életben az anyjuk nélkül, ezért "elvittük őket itthonról", magyarul vagy kivágták valahova az út szélére, vagy megölték őket, amin nem lepődnék meg. Utána meg még a kérdező van felháborodva, hogy állatkínzónak titulálják. Undorítóak az ilyen emberek.

2016. ápr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
13:49 Hajléktalan, aki magához vett egy szegény kóbor kutyát és most együtt vannak jóban-rosszban vs idióta, aki akart egy állatot, de nem gondolt bele, hogy el tudja-e látni: na, melyikből van több? A kérdezőnek teljesen igaza van.
2016. ápr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen tudom,hogy egy hajléktalan jóban bánik a kutyájával.De mint mondtam nem rájuk gondolok,hanem olyanra akik megtehetnék de nem akarja a legjobbat nyújtani a kis kedvenc számára csak ész nélkül bele vág.
2016. ápr. 6. 13:56
 8/13 anonim ***** válasza:
58%

Mire gondolsz egész pontosan? Én sem szeretem az általánosítást. Nem arra célzok most, hogy konkrét emberek példáit hozd fel, akiket te is ismersz, csak írj pár példát a témádra szerintem.


pl.: pónit akar a kisgyerek, de bértartásra nincs pénz, ezért a sufniban tengődik a szegény állat, mert terület sincs hozzá -> hasamra csaptam és kitaláltam egy lehetséges esetet.

2016. ápr. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Már tucatnyi alkalommal ki volt tárgyalva itt ez a dolog. Gondolom, téged sem az érdekel, hogy mindenki mégegyszer leírja ugyanazt, amit már ezerszer leírtak, csak ki akarsz tűnni valamivel.
2016. ápr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Dehogy akarok kitűnni ezzel nem tudtam,hogy volt már ilyen téma.Ha nem tudsz semmit akkor ne szólj bele kösz.
2016. ápr. 7. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!