Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy tilos a kutyákat bezárni, megkötni, de közben meg állatokat, embereket bántanak? És csavarognak az utcán?

Figyelt kérdés

Egyrészről megértem, hogy rossz látni az állatot megkötve. De vannak olyan kutyák, akik egyszerűen nem maradnak otthon, ha lekerül a lánc. Pl. nekünk is volt egy németjuhász-valami keverék kutyánk. Roppant okos volt, de muszáj volt láncon tartani, mert egyből ugrott át a kerítésen és ment csavarogni, csajozni. Senkit, semmit nem bántott, de a szomszédok nagyon féltek tőle, mert hát nagy volt.

Mások is félnek a szabadon kóborló kutyáktól, de a gazdik ezt nem értik meg, mert az ő kutyusa persze nem bánt.

Most hallottam a hírekben, hogy 2 kutya szétszedett egy rakás tyúkot. De most mit csináljon vele a gazdi? Altassa el az ilyen kutyát?


2016. máj. 10. 20:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kutyás ismerősöm. Most nem jut eszembe a kutya fajtája(olyan mint egy medve), de 70-80kg és 4 lábon álva bőven a derekam felett van a feje (182cm vagyok). A gazdija egy 50kg cingár srác...és minden nap viszi.

Kérdésre a válasz.

Ha nem tud valaki olyan körülményeket biztosítan, hogy a kutya szabadon tudjon lenni akkor nem kell neki kutya. Ilyen egyszerű...nyilván ha olyan helyzet adódik, hogy pl valami van a kerítéssel..vagy tudom is én mi. Akkor ha nincs más megoldás megkell kötni...de nem egy életre. Viszont ha láncon van akkor az ne 2 méteres legyen hanem minimum 10.


Egyébként engem is zavarnak a koborkutyák, de mind egy hülye gazdi hibája miatt van ott. Sajnos sokan azthiszik, egy kutya eszik iszik és ennyi.

2016. máj. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

11#vagyok

Egyébként van itt a közelben egy öreg bácsi akinek a kutyusa kint felszik az ajtó elött és egy meteor is becsaphatna akkorsem megy el onan úgy be van tanítva.

(Azt ajtaja az utcára néz és nincs kerítés mint az amcsi kertvárosokban csak azért mondom)

2016. máj. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!