Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ma elutottem egy kisallatot...

Ma elutottem egy kisallatot az autópályán, mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Olyan gyorsan mentem ki a kanyarodosavbol, hogy mar nem tudtam reagálni es elutottem.

Csak ott chillelt szegeny, én meg rahajtottam, valami szurikáta lehetett vagy nyest, nyuszt, mosómedve, nem tudom, de annyira sajnalom es olyan bűntudatom van, mert nem akartam megölni, de mégis az út kozepen volt es ajj... Mindjart rosszul leszek



2016. aug. 27. 02:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Semmit.Szerintem nem a te hibád, előfordul.
2016. aug. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Megértelek. Én a minap egy kutyán mentem keresztül. Nem élt már, ott feküdt kilapítva az autóút közepén, csak szembejövő jármű fényszórójától későn vettem észre. Elég termetes jószág volt, alaposan megdobta az autót, de szerencsére egyéb baj nem történt. A következő két kilométeren belül azonban három autót is láttam az út szélén vesztegelni, miközben a sofőr zseblámpával nézegette az elejét. (Nekem nem volt zseblámpám, ezért csak a legközelebbi településen álltam meg hasonló célból.) Ami a lényeg a következő 700 km-en (Németországba jöttem kifelé) folyton kutyákat láttam, meg a puffanást hallottam.
2016. aug. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Sajnálattal hallom
2016. aug. 31. 18:29
 14/17 Szabó Éva Györgyi ***** válasza:

Vadaspark mellett mentél el?


Szurikáta előfordulása:


A Dél-afrikai Köztársaságban Fokföldtől Natalig, sőt Transvaalig, valamint Angolában, Namíbiában és Botswana déli részén honos. Az állomány legnagyobb része az Oranje folyótól délre él.


Mosómedve előfordulása:


A mosómedve hazája eredetileg Észak- és Közép-Amerika; Kanada, az USA és Mexikó vízközeli vidékein fordul elő, illetve bárhol, ahol emberek élnek. Prémje miatt Európában és Ázsiában is nyíltak mosómedvefarmok, és az elszökdösött példányok a helyi körülményekhez alkalmazkodva elszaporodtak.


Sajnálom!

2016. szept. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Az állat szabálytalanul közlekedett... - Te szabályosan...


Hogy nem tudta mi a szabály? - A szabály nemismerete nem mentesít a következményektől...


Ha visszamégy eltemetni, te is szabálytalanságot követsz el, és ha eközben elütnek, esetleg már Te is halott leszel... - Nagy különbség, hogy a te testedet eltemetik... - Bár az állatot ez azt gondolom nem bántja...


És nyugi, ha egyszer majd Isten elé kerülsz , nem fogja megkérdezni, hogy hány állatot gázoltál el véletlenül, ellenben azt igen, hogy ki számodra Jézus Krisztus... - Ő meghalt a bűneidért, ha ezt elfogadod, nála van a bűneidre megbocsájtás, és vele lehet örök életed...

2016. szept. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Sajnos nem sokat tehettél, ha padlófékezel vagy megálssz eltemetni simán baleset történhetett volna. Valószínűleg azonnal elpusztult így legalább nem szenvedett, rosszabb ha valami állat kapja el és szenved, ő már egy olyan helyen van ahol nincs fájdalom, éhezés és szenvedés, neki már jó, gondolj erre. :)
2016. szept. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Egyből meghalt? Ha nem s ott liheget s nem vitted orvoshoz megnézetni van-e esélye ...akkor is mindegy szegénynek. Legalább ha meghalt eltemetted vagy otthagytad mint a legtöbb ember?"


Persze, majd satufékkel megáll az autópálya közepén, visszasétál 100 métert a döglött nyestért, felkapja ölbe, aztán kikerüli a tömegkarambol áldozatait meg az összetört autókat, elbattyog egy orvoshoz, aki megmondja, hogy nem igazán szoktak túlélni olyat az élőlények, ha egy náluk pár ezerszer nehezebb valami beléjük rongyol 100 km/órával.


"Amúgy az autosok hibája akárhogy nézzük... Hiszen mi emberek kotynyeleskedtünk a természetbe s építgetünk. Fa ság lenne az utakat lekeríteni mivel akadályoznánk őket a pl vándorlásba/táplálék szerzés stb ben."


Az ember ugyan úgy a természet része mint a nyest, sőt, még az autópályáink is annyira a természet részei a szó szoros értelmében, mint a hangyabolyok meg a hódvárak, stb. Nem volt a hibája senkinek sem. Nyilván nem történt volna meg a baleset, ha nem építenek oda egy autópályát, de akkor sem halt volna meg az állat, ha nem arra grasszol.

Egyébként meg az autópályák mellett végig kerítés van a vadak miatt. Csak hát olyan kerítést építeni lyukmentesen több ezer km-en végig, ahol egy ilyen picike állat se fér át konkrétan lehetetlen.

2016. szept. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!