Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Sok ember miért olyan betegagy...

Sok ember miért olyan betegagyu hogy képes ölni egy farkast?

Figyelt kérdés
Sok sztorit halottam már de mire jó ez nekik ?
2016. aug. 27. 08:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
67%

Hobbiból ölsz? Engedd meg, hogy gratuláljak! Remèlem létezik a karma, mert akkor mindent vissza fogsz kapni.


Amit te "vadgazdálkodásnak" hìvsz az puszta gyilkolás, kedvtelésből. A pszichopata is azért öli meg Marika nènit, mert èlvezi. Te mivel vagy jobb nála?


A populációt az èlőhely megváltoztatásával lehet a legjobban csökkenteni. Elvileg ezt a vadászok TANULJÁK. Ahogy azt is, hogy minél több rókát lőnek ki, azok annál jobban szaporodnak.


Lehet, hogy a több ezerből te vagy az egyetlen normális (bár nekem a gyilkolás akkor is elfogadhatatlan), de amíg lelövitek a saját kutyátokat is "vèletlenül" vagy direkt, addig nekem minden vadász ugyanolyan.

A tipikus "vadat űzött a kutya ezért kellett kilőni" szöveg is nagyon unalmas már, főleg azèrt mert az esetek 80%-ában nem igaz, csak poénos amikor a gazda mellől kilövitek a kutyát. Az sem mentség, hogy egy megvadult rudli mekkora kárt tud okozni, nem egyszer voltam a kutyámmal pl.a Börzsönyben, láttam szarvast is, messzire elkerül. Bár az enyém meg van nevelve és nem távolodik el tőlem 2 m-re, de ha akarná se lenne esélye űzni a vadat.

Arról nem is beszélve, hogy amikor a rosszul eltalált (sok ilyen van)vaddisznó mèg szenved órákig menekülès közben és utána a kutyáitokkal szedetitek szét ÉLVE, ne csodálkozz ha ez sokaknál kivágja a biztosítékot.


Ès igen, vega vagyok, nem, a kutyám nem az, de helyette nem dönthetek.

Igen, járok erdőket telepìteni, szemetet szedni, őzeket etetni, áttelepíteni stb.

2016. aug. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Felvázolom akkor TUDATOSAN szóval a "betegagyu embereket" arra értettem akinek feltett szándéka farkasokat irtani mert gonosz lényeknek tartják őket, úgy láthatom átlátható volt a kérdésem ugyanis "Sok sztorit halottam már de mire jó ez nekik ?" alcimet senkisem olvasta el gondolom én csak azt akarnám megmagyarázni h jön egy orvvadászka és lefpuffant egy farkast mire jó ez neki ? meg aki direkt ezt csinálja ? Az oké ha szenved vagy valami kilőni de azért már senki ne löjőn ki egy farkast csakmert rossz helyre keverdett.
2016. aug. 27. 17:29
 13/13 anonim ***** válasza:
74%
Ha az állat bizonyítottan veszett avagy emberevő, akkor muszáj végezni vele és kész. "Állománykezelés" címszóval viszont óriási baromság, hiszen a természet rendjére kéne bízni, hogy egy adott territórium hány farkast képes zsákmányállattal ellátni, és nem a vadászoknak, akik -a természetes kiválasztódás szemszögéből nézve- teljesen véletlenszerűen pusztíthatják a populációt, ezzel rontva annak genetikai állományát.
2016. aug. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!