Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Nem vagyok aktivista, de...

Nem vagyok aktivista, de elítélem az állatok bántalmazását, kínzását, mégis szeretek húst enni, és (. többi lent) Kérdés, más is van ezzel így?

Figyelt kérdés

Tehát, pontosan tudom hogyan zajlik a húsfeldolgozás, videókat is láttam már, ismerem a lépéseit... és miközben fontosnak érzem, hogy a létező leghumánusabban tartsák őket, a leölésük se járjon felesleges fájdalommal (és főleg ne szadizmussal, kínzással), addig maga a megevésük, nos, nem tudom bűnnek érezni. Nem érzem gonosznak magam azért mert szeretek enni egy gulyáslevest vagy egy csirke combot. Pedig a szárnyas is ugyanúgy érző lény, a szadizmust gyűlölöm, tényleg furcsa.


Napokban néztem karórát, már régen szerettem volna és találtam is egyet ami nagyon tetszik, minőségéhez képest nagyon jó áron, megbízható helyről. Visszafogott és szolid, egyáltalán nem villogás, nem is annak szánom. Viszont este gondoltam bele, a rajta lévő bőrszíj igazi állati bőrből készül, és őszinte leszek, nem zavar, ettől még ugyanúgy tetszik.


Az evésre biztos sokan kérdeznek, elítélendő-e, vagy álszentség-e mellette állatvédelmet fontosnak tartani, talán unalmas is már, millióan kérdezik... de mi a helyzet az óraszíjjal? Megvetendő? Tudom, utólag lecserélhetném szövetre vagy kaucsukra, de egyrészt az plusz pénz, másrészt ahogy írtam is, tényleg visszafogott, ízlésesen néz ki. Tetszik.



2016. nov. 17. 09:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
0%
Nézd,én is így vagyok vele,még csak 13 vagyok,de már szénnévertem egy gyereket,aki kínozta a kutyáját. Nem részletezem,a gyerek tényleg beteg volt,a kutyát el kellett látni,(a gyerek sem kivétel az is kórházba került),ennek ellenére eszek húst,de csak a legfinomabbakat. Azért,mert ha pocsék íze lenne,vagy fura íze az jelezné,hogy rosszul tartják. Azórával kapcsolatban:A bőrből készült cuccokat(bútor,óra)Ezeket olyan állatók bőréből készítik,amiknek a húsát is feldolgozzák-vagyis nem csak a bőréért nyiffantották ki.
2016. dec. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!