Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szeretném ha az állatok nagy...

Szeretném ha az állatok nagy része nem halna ki a generációmban, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Szóval annyi, hogy tegnap láttam egy műsort arról, hogy az állatfajok fele a következő száz évben a felére csökkenhet.. És én nem akarom hogy ez történjen. Miközben néztem, sírva fakadtam.. Jó, tudom, hogy nekünk magyaroknak hülyeség, mert ezek az állatfajok zöme ugye teljesen más földrészen van, így ez nagyon távol áll tőlünk. De annyira szeretem az állatokat,és annyira megérintett ez az egész, hogy nem tudom mit csináljak. Hogy segíthetnék? Vagy egyáltalán van értelme? Van esély rá hogy elolvassák vagy megkapják az üzenetem? Vagy hagyjam az egészet? :// Naiv vagyok tudom de annyira jó lenne segíteni..

2017. máj. 19. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Te, egy átlagos emberként nem igazán tudsz segíteni:(
2017. máj. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát, igen. ez benne volt a pakliban :(
2017. máj. 19. 22:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolkozz globálisan, cselekedj lokálisan!"

Minél kevesebb erőforrást használsz fel életed során, annál kisebb lesz az ökológia lábnyomod, így kevésbé veszélyezteted az állatokat, a környezetet.

2017. máj. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Minél több madárodut,fecskefészket és hasonlót tegyél ki,etesd őket a kemény teleken,rakj ki vizet,kerüld ki az utakon a békákat a csigákat ,ne vedd ki a kerti tóbol az ebihalat,le lődd le csúzlival és légpuskával az állatokat,ne használj műtrágyát,szedd össze a szemetet,óvd a madarakat a macskáktól,nevelj fel árva fiókákat,rakhatsz ki denevér odut vagy épp kuvikot,közlekedj körültekintően a vadveszélyes utakon,és ítélj el mindenkit aki másképp vélekedik,hogy észre vegyék magukat. Kb ennyi amit tudsz tenni.
2017. máj. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

"ezek az állatfajok zöme ugye teljesen más földrészen van"

Ez nem fog dobni a hangulatodon, de Magyarországon is elég sok állatfaj van, amit a (helyi) kihalás fenyeget, illetve legalább ugyanennyi, ami eltűnt az utóbbi 100 évben, igaz főleg rovarok.

Nézz szét, valahol lehet-e önkénteskedni a környékeden, békamentés vagy hasonlók, már ezekkel is sokat segíthetsz.


Emellett vannak különböző csoportok, akik adatokat gyűjtenek az adott állatfajok feltérképezésére, nekik is besegíthetsz azzal, hogy nézegeted/fotózod, mik vannak a környékeden és továbbítod nekik a találat adatait. Így akár eddig ismeretlen populációk is előkerülhetnek, amiknek aztán elkezdhetünk dolgozni a védelmén.


Meg persze amiket a többiek leírtak.

2017. máj. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
tanulj tovább, vedd komolyan, állj az élére az ügynek. Járj el ilyen szakmai eseményekre (épp most hétvégén van a zöld civil szervezetek országos találkozója... gyere el), stb. Igenis nagyon sokat tehetsz te is.
2017. máj. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tanulj, építsd a kapcsolataidat, legyél milliárdos és támogasd hatalmas pénzekkel az állatvédőket akik ezekre a problémákra szakosodtak. Ennek talán még lenne is látható eredménye.


Kevésbé látható eredményt lehet elérni, ha környezettudatosan élsz, meg mint már írták madárodúkat építesz stb. Ez is valami, mert persze sok kicsi sokra megy, de ha csak konkrétan a te munkásságodnak a hatását nézzük akkor kb semmi.

2017. máj. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Itt most végül is nem az a lényeg hogy 1 ember váltsa meg a világot.De nézzük a pozitív oldalát.Mi van akkor ha rak ki odut és mi van akkor ha nem.A két eredmény nagyon különbözik.Lehet nem látszik majd meg de több madarunk lesz ha rak ki mintha nem rakna.
2017. máj. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

" Te, egy átlagos emberként nem igazán tudsz segíteni:("


Az állatok kihalását úgy (azért ez elég bonyolult dolog igy óvatosan fogalmaznék), mint a környezetszennyezést valamennyire emberek okozzák. Ha Te nem teszel semmit, akkor már egy emberrel többen szemetelnek, pazarolják az energiaforrásokat, rombolják a környezetet, stb. A nyugati társadalom eszméletlen mennyiségű energiaforrást emészt fel, és ez ellen leginkább úgy tehetsz, ha tudatosan cselekszel az élet minden területén. Nem pazarlod az energiát, a vizet, az üzemanyagot, nem veszel olyan dolgokat, amire igazán nincs szükséged, ha dolgozni, vagy boltba mész, nem mész 200 méterre autóval, hanem fogod magad és gyalogolsz, vagy kerékpárra ülsz. Én a szomszéd városba járok át dolgozni, ami napi 36 km kerékpározást jelent. Igaz, ezt nem csinálják utánam sokan, de nem ez a lényeg. Úgy gondolom, hogy a világ a példádtól fog változni, nem a véleményedtől. Mutass példát az embereknek, és csináld a dolgokat úgy, hogy a Föld jobb hely legyen mikor távozol, mint amikor megérkeztél. Csak az a fontos, hogy higgy abban, amit csinálsz.

2017. máj. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2017. máj. 28. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!