Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit lehet csinalni a szomszed...

Mit lehet csinalni a szomszed macskaival?

Figyelt kérdés

A szomszedban mar kb 15 macska van. Nalunk van 4 db, abbol kettot a szomszedtol mentettunk meg, mert majdnem ehen pusztultak. Eteti oket, de nem figyel ra, hogy melyik mennyit eszik.


A teraszunkat osszevizelik, mert egyik sem ivartalanitott (a mieink mind azok). Amikor meg csak 5 db volt, kifizettuk volna az ivartalanitasukat, de erre megsertodott a szomszed, hogy majd o elintezi, de nem tette meg. Azota egyre tobb van, viszont ennyit mar mi sem tudunk ivartalanitani, de befogni sem, mert tolunk felnek.


Kerdesem az, hogy lehet ezzel valamit kezdeni? Van olyan szervezet, ami segitene befogni es esetleg kedvezmenyesen ivartalanitani? Vagy csak nezhetem, ahogy minden evben 4-5 macskaval tobb lesz?



2017. júl. 9. 16:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

állatvédők? rendőrségen feljelentést tenni állatkínzásért? menhely?

amúgy tök cukik vagytok, amiért ivartalanítottátok volna a szomszéd 5 db macskáját. vagy csak sok a feles pénzetek? mert akkor adok egy szla számot, nekem is elküldhetitek :/

2017. júl. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Kártevőírtás válalok :D
2017. júl. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Állatvédő szervezetből elég sok van, többek között ezért tettem fel a kérdést, hátha valaki tudja, hogy melyiket érdemes felkeresni.


Rendőrségnek nincs értelme, nem csinálnának semmit.


Sajnálom, ha nincs pénzed, ez ellen neked kéne tenni.


5 macska ivartalanítása még nem vágna földhöz, de 15öt nem akarok. Habár szeretem az állatokat, nem az ő érdekükből tenném első sorban. Már több pénzt költöttem tisztítószerekre, amivel a macskahugyszagot próbálom eltüntetni, mint amennyibe az ivartalanításuk került volna.


Közben sikerült utána járnom, hogy a helyi önkormányzat jegyzőjéhez lehet fordulni ilyen ügyben, de ettől sem várok sok változást. Azért köszi a fáradozást és sok sikert a pénzkereséshez (de ennél jobb módszerekre lesz szükséged :D).

2017. júl. 12. 15:41
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Nem pénzé,szórakozásnak is jó.
2017. júl. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem neked valaszoltam, hanem az elsonek. Bar te sem vagy okosabb, mar ne haragudj, de elvallalnal egy melot ingyen, mikozben legjobb dolog, ha elvezed is a munkadat.
2017. júl. 13. 06:10
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha lenne egy kis jóóózan paraszti eszed-állatszeretet mellett, mint a vidékieknek, akkor foganatosítottad volna, amit ők szoktak tenni többlet esetén;)


Egyik este begyűjtöd őket és leviszed egy menhelyre...utcán nyivákoltak bla bla bla mesével.

Ha te nem oldod meg, azt hiszed más megfogja? :DDDD

Nem foglalkozik vele a szomszéd, akkor pont a hiányuk lenne számára baj...


Egy kis történet...

Falun, amikor egy szomszéd macskája rájárt a tyúkok tojásaira...ki tudja, miért, akkor ez szóvá tette egyik szomszéd a macskás szomszédnak....oldja meg volt a válasz-őt nem érdekli miként...a kerítés egyik lyukán szökött be rabolni macskusz...oda a lyuk felé egy hurok lett kirakva...ha jött és jött, így lett macskusz-kifingusz...probléma megoldva.

Szemétség? Nem, mert anyagi kárt okozott.Túlreagált?Ő csak egy hurkot tett ki saját telkén patkányok miatt...

Minden állat addig pofátlankodik, ameddig hagyják, így vágd pitán őket seprűvel, ha látod...ez talán barátságosabb megoldás...vagy zsákold őket.

2017. júl. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsó. A józan paraszti eszeddel elmondhatnád, hogy miképpen gyűjtsek be 10-15 felnőtt macskát úgy, hogy ha meglátnak, akkor elfutnak, a szomszéd nem segít, és a kerítéseken nem tudok átugrálni.


A hurkos módszer nagyon okos, de gondolom annak az embernek nem volt saját macskája. Nekem pont az a gondom, hogy elég nehéz úgy macskát távol tartani, hogy közben nekem is van. Kinyírni őket? Persze, ez is megoldás. De én alapvetően nem szeretek szenvedést okozni állatoknak, olyan kinyírási módszert pedig nem nagyon tudok, amivel azonnal és szenvedés nélkül tudnám eltenni őket láb alól (nem vagyok vadász). A hurkos módszer lehet, hogy bevált, de gondolom szerencsétlen állat elég sokat vergődött, mire kimúlt. A macskák nem tehetnek róla, hogy gyökér a gazdájuk. Hogy őszinte legyek, inkább a szomszédot akasztanám fel, de szerinted elfogadják majd azt a magyarázatot, hogy anyagi kárt okozott nekem? :D

2017. aug. 15. 13:05
 8/12 A kérdező kommentje:
A szomszédról pedig annyit, hogy ő elmondása szerint szereti és sajnálja őket, de nincs pénze ivartalanításra. Volt neki már 5-6 macskája, amikor elkezdte etetni a többi kóbor macskát is, akik tök jól elvoltak a környéken, de így természetesen odaszoktak hozzá azok is. Szóval a sötétséggel nehéz felvenni a versenyt. És továbbra is mondom, hogy a legnagyobb probléma a befogásuk, mivel általában nem egy csoportban mászkálnak 15en és nem jönnek oda hozzám, hogy vigyem el őket vagy nyírjam ki őket. És ez nem egy tanya, ahol mondjuk több száz méteren tudnám kergetni, hanem egy zártkertes övezet, ahol fut öt métert, majd átugrik a kerítésen. Tudom, hogy más sem fogja megoldani a problémát, csak éppen elkeseredtem, mert én sem tudok mit csinálni. Pont a napokban láttam, hogy megint vemhes az egyik, de esélyem sem volt megfogni.
2017. aug. 15. 13:11
 9/12 anonim ***** válasza:

Beszerzel egy csapdát és ennyi:


https://www.youtube.com/watch?v=_xNdQhIx4dQ


Ha az ivartalanítást fizetted volna, abból ez is kijön és célravezetőbb jövőben is.

Egy időre a sajátjaidat bezárod és a befogottakat "macskakofferbe" teszed és viszed a lerakatra.

Napi 2-3 macsek vagy ahogy kedved-alkalom hozza.


Ha nagyon akarod, akkor vezess aprócska feszültséget a kerítésbe vagy fölé egy vezetéken ( mint a teheneknél szokták vidéken ) és nem ugrálnak át a jövőben se hozzád, se a tieid oda.


Látod, mennyire jó a józan paraszti ész;)

2017. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi. A kerítésbe nem nagyon vezethetek áramot, mert a szomszéddal közös a kerítés, a másik része pedig utcafronton van. Felé hiába rakom, mert alul is bemásznak (vadháló van kifeszítve, nincs beton alap), ráadásul összesen úgy 200 méter kerítésről van szó.


Macskacsapdáig én is eljutottam, de azzal egyszerre egy macskát foghatok, több csapda pedig már elég drága. A saját macskáink nem sokáig vannak meg a lakásban, mivel főleg kintiek, így elég hamar megőrülnek bezárva. Én viszont a nap legnagyobb részében nem otthon vagyok. Ha este hazaérek van egy fogott macskám és egy szétbarmolt lakásom. Másrészt egyáltalán nem 100%-os a siker, hogy az összes besétál a csapdába, de ha mégis, az is valószínűleg hetekig elhúzódik, mire befogom őket.


Tudom, minderre lehet mondani, hogy csak magyarázkodom, de nem cselekszem. Elég sok dolgom van azon kívül, hogy macskákat fogjak, viszont eléggé kikészülök, amikor rájuk jön a bagzás és szétvizelnek mindent. Ezt a kérdést is kissé feszült állapotomban írtam ki. Már el is kezdtem saját csapdát készíteni, de közben találtam olyan helyet, ahol 6ezerért megcsinálják, így félbe hagytam, mert az anyagköltség nekem többe jött volna ki, nem beszélve az időről. Közben viszont a munkámon kívül is adódott elfoglaltságom, így abbamaradt a projekt.


Azt viszont elmondhatnád, hogy milyen "lerakathoz" kellene vinnem a macskákat? Az állatorvoshoz nem vihetem, mert hiába mondom, hogy hát nyivákoltak, meg most találtam őket, nem foglalkoznak vele, nem veszik át. Lerakhatom a kapujukba, de mivel én is oda járok a macskáimmal, nem hiszem, hogy jóban lennénk, miután 4-5 alkalommal lerakok nekik macskákat. Menhelyeknél pedig általában elküldenek, mert helyhiány van, és nem tudnak több állatot fogadni. Ezért kérdeztem azt, hogy valaki tud-e olyan szervezetet, aki mégis foglalkozik ilyennel.


Tudom, van olyan megoldás is, hogy befogom és elviszem őket jó messzire és kidobom a kocsiból, de ehhez pedig nem szívesen folyamodom. Lehet, hogy én vagyok a hülye, de sajnálnám őket. De azért köszi a segítséget.

2017. aug. 17. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!