Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Megbüntetnének ezért Olaszban,...

Megbüntetnének ezért Olaszban, vagy anyukámat vennék elő? 14/L

Figyelt kérdés
Olaszba megyünk két hét múlva a mazsorettcsapatommal és lesz egy nap amikor mindenki a plázába megy anyukám pedig felvetette hogy úszhatnék delfinekkel egy Riccione-i delfináriumban én pedig ezt teljesen ellenzem. A legjobban ezeket a helyeket utálom a cirkuszok után. Semmiképp sem megyek be a parkba. Arra gondoltam hogy valahogy anyukám tudta nélkül írnék egy táblát angolul és kiállnék hogy lássák az emberek mit is jelent ha bemennek oda . Az sem érdekelne ha kiröhögnének de itt lenne a lehetőség hogy aktívan hozzájáruljak ehhez. Ami azt illeti nem akarom hogy ezért anyukámat vegyék elő vagy a mazsorett oktatómat . Az nem baj ha elküldenek csak pénz vagy bármilyen bűntetés legyen benne. Ez hogyan kivitelezhető? És nem akarok senkihez hozzászólni meg semmi csak fognám azt a táblát.❤

2017. szept. 9. 15:45
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
56%

És ha majd odamegy egy 16-20 éves fiú, szépen kérve hogy tedd le a táblát, akkor elolvadsz? :)

Nagyon fiatal vagy még és komolytalan. Hidd el nekem! :)

20/f

2017. szept. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Hat igen mondjuk ez nem fog elofordulni pont ettol nem felek max akkor leteszem es alrebb megyek . Nem szoktam tul gondolni a dolgokat most sem tartana vissza semmi csak nem ismerem a szabalyzatot es nem tudom hogy kapnek e valami jo kis buntetest.
2017. szept. 9. 15:55
 3/36 A kérdező kommentje:
Egyebkent ha most nem majd egyszer ugyis megcsinalom ha ,,nagyobb" leszek.
2017. szept. 9. 15:56
 4/36 anonim válasza:
75%
a büdös francért az a legnagyobb problémád 14 évesen ,hogy sajnálod a delfineket a delfináriumban.Anyukád felajánlja ,hogy kifizeti ezt az egész utazást neked te meg szépen az arcába köpsz. El árulom neked egy figyelem hiányos hülye kiscsaj vagy. azért akarsz ilyet csinalni. Ha delfinek helyett csótányokkal csinálnák ezt ugyan úgy megtennéd?Nem. Szimplán kép mutató vagy és hálát adhatnál az égnek ,hogy ilyen lehetőségeid vannak. Hagyd meg ezt a buzgolkodást ha leérettségiztél ha még akkor is érdekel az állatok megmentése, Menj el környezet védelmi jogásznak 1 hét alatt többet fogsz elérni mint egy büdös hippi aki fához kötözi magát egész életében.
2017. szept. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
81%

Remek ötlet, de simán bevisznek a rendőrségre, ahol aztán vergődhetsz, és az óvadék nem 2 euró.


Ezt megtudnám, el sem mehetnél Olaszországba.

2017. szept. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
96%

Mi a baj a delfináriummal?

Az, hogy fogságban vannak? Akkor az állatkerteket sem szereted?

Elhiszem, mert én sem vagyok ezekért oda, de ha jobban belegondolsz mindkét helyen mostanra már javarészt alapból fogságban született állatok vannak, nem lehet őket szabadon engedni, maximum évekig tartó rehabilitációval, mert nem biztos, hogy boldogulnának. Másik opció, hogy megsebesültek korábban, ami miatt szintén nem lehet elengedni őket, de cserébe biztonságban élhetik le az életüket, nem kell a túlélésért küzdeniük nap mint nap.


Nekem is jobban tetszene, ha szabadon lennének, de ami miatt inkább azt mondom, hogy ott tényleg jobb helyen vannak, az, hogy sajnos a természetes élőhelyük is romokban hever, ha a delfineket nézzük, ott van a sok szemét a vizekben, a vízszennyezés, vadásszák őket, stb.


Ha más nem, legalább ez vigasztaljon, hogy ott biztonságban vannak.


Egyébként mit írnál a táblára? :)

Értékelem az igyekezetedet, sajnos az emberek, főleg a kiskorúak nem nagyon foglalkoznak ilyen dolgokkal, úgyhogy mindig megörülök, ha ilyet hallok, vagy olvasok!

2017. szept. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Nos igen lehet éretlen vagyok hozzá viszont csak egyetlen értelmes válasz érkezett, a többi válaszoló pedig nem tudja miről beszél mivel nem ismeri a hátterét az én életemnek és a fogságban tartott állatoknak akkor pedig javasolom egyik példaképem (illegális) filmjét az Öböl c. filmet. Ja és két természetvédelmi csapatnál is aktivista vagyok ahol elfogadnak 14 évesen is. Nos igen hálás vagyok anyának bár én fizetem az utat o csak a hotelt fizeti. Ami azt illeti az állatkerteket sem szeretem, és basszus addig ne beszéljetek amíg tudatlanok vagytok e téren. ❤🙂🙂
2017. szept. 9. 16:27
 8/36 A kérdező kommentje:
Szóval #5 köszi az értelmes választ bár anya teljesen velem van az ilyenekben és bízik bennem én pedig mindent el mondok neki.
2017. szept. 9. 16:29
 9/36 A kérdező kommentje:
Csak néhány részlet: fogságban max három évet élnek (persze van kivétel) és erről ugye nem tudunk mert hát ugye mindig van utánpótlás. Depresszióban pusztulnak el , szerinted miért járkálnak a nagymacskák oda vissza. Ja és nem kéne a delfineket visszaszoktatni mert vannak ösztöneik és nálad és nálam is okosabbak.
2017. szept. 9. 16:38
 10/36 anonim ***** válasza:
95%

Ezt a delfinárium nem hagyná annyiban. Odamenne hozzád egy biztonsági őr és jó esetben elküld, rossz esetben akár rád hívhatják a rendőröket is, mivel az ő bevételüket és hírnevüket csorbítod. Abszolút nem ismerem az olasz helyzetet, de kétlem, hogy hagynák, hogy csak úgy nyugodtan tüntess az ő parkjuk előtt.


Azt javaslom, hogy valahogy próbálj meg utánanézni, hogy mit szabad Olaszországban és mit nem. Lehet, hogy van olyan törvény, ami megengedi az ilyet, és akkor arra hivatkozhatnál. Bár fogalmam sincs, hogy hogy akarod ezt úgy kivitelezni, hogy anyukád ne tudja meg.

2017. szept. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!