Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha a kutyám megöli a szomszéd...

Ha a kutyám megöli a szomszéd macskáját a mi kertünkben abból nekem/kutyámnak lehet bajunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy amstaff keverék tulaja vagyok. A kutya jol szocializált nem bántja sem az embereket sem az állatokat(baromfi udvarunk van tyúkokkal kacsákkal nyulakkal) kivéve egy dolgot amit nagyon utál, a macskákat. Pár hónapja a szomszédunkba költözött egy fiatal pár 3 bengáli macskával, akik sajnos gyakran átjárnak hozzánk. Kb egy hónapja a kutyám megfogta az egyiket a hátsó combjánál, szerencsére pont kint vtam a kertben így a macska ennyivel meg is úszta, mivel gazdái nem voltak itthon elvittük orvoshoz aki összevarta a sebet. Mire hazaértünk már a gazdái is otthon voltak, átvittem a cicát, és elnézést kértem, a szomszédok eléggé kiakadtak, így a kellemetlenségek miatt már meg sem kérdeztem inkább, hogy ki tudnák e fizetni a macska orvosi költségeit. Mondtam nekik, hogy vagy ne engedjék ki öket, vagy csináltassanak az oldalukról egy magas lemez kerítést, mert a kb 1,30as léckerítésen a macskák könnyű szerrel átjönnek. Én próbálom őket ijesztgetni, és slaggal zavarni eleg csekély sikerrel, a kutyám meg a nap nagy részében előre van zárva az udvarra, hogy ne történjen újra baj, de ez sem maradhat így végleg, mert az első udvar nem egy nagy terület. A szomszéd azzal fenyegetőzik ha valamelyik macskájának megint baja esik feljelent és elaltja a kutyám. Van ilyenhez joga? Tényleg gond lehet belőle, ha a mi portánkon baja esik valamelyik macskájának? A kutyánk embereket nem bánt, de az ösztöneit nem tudom kinevelni belőle...


2017. okt. 1. 18:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ha már itt tartunk, én inkább macskás vagyok. A kutyát örököltem apukám halála után 2 éve, már 8 éves a kutyus. Nekem 2 sziámi macskám van, akiket bent tartok. Mivel szeretem az állatokat számomra természetes, hogy orvoshoz vittem, bár számomra az is természetes volt, hogy amikor pár éve az egyik tenyésznyuszink átjutott a szomszédba, és ott megfogta a szomszéd kutyája, es hiába vittük orvoshoz sajnos elpusztult, nem hogy feljelentéssel fenyegetőztem, vagy esetleg az állat értékét mivel fiatal tenyészállatról volt szó, de az orvosi költségeit sem fogadtam el, amit a szomszéd mindenképpen ide akart adni...de mások vagyunk....viszont arra nekem biztos nincs keretem, hogy új kerítést csináltassak, én is meg tudom oldani a saját macskáim biztonságát. Így is az én kutyám szív, mivel hetek óta arra várok, hogy a szomszédok lépjenek valamit, mivel macskaszeretőként az állatot is sajnálnám, nemhogy még nekünk legyen belőle bajunk.
2017. okt. 1. 19:20
 12/19 anonim ***** válasza:
87%
Ne félj, a szomszédod semmit sem tehet hivatalos úton. Arra koncentrálj inkább, hogy a kutyád ne egyen meg semmit ami nem a saját tányérjában van - nehogy megmérgezzék azok az IQ bajnokok.
2017. okt. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
A frissen sült csirke combot is próbálhatod neki odaadni, nem fogja elfogadni, sőt elszalad. Szüleim 2 előző kutyusát is lemérgezték még régen, ez kapott kutyasulit ebből a célból, így ettől nem félek.
2017. okt. 1. 19:32
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem lehet gond - a szomszédaid meg ha feljelentenek, max azt érik el hogy kiröhögik őket.
2017. okt. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
81%

Nem, neked ebből nem lehet bajod, sem a kutyádnak.

A gazda felelőssége és kötelessége a saját állatait a saját területén belül tartani.

Tehát ha az ő macskája jön át hozzátok, és úgy öli meg a kutyád, az az ő felelőssége. Semmi keresnivalója az ő állatainak a ti telketeken.

Ha a te kutyád szökne át hozzá, akkor lenne csak igaza.

Ezt nyugodtan el is mondhatod neki.

Normális ember bengáli macskát, ami egy méregdrága fajta, eleve nem enged ki az udvarra, csak minden oldalról és felülről is zárt kifutóba.

2017. okt. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
88%
Az én kutyám megölte a szomszéd macskáját, nem voltam otthon, észrevették szomszédék a tragédiát. Kihívták a rendőröket, fel akartak jelenteni, ekkor értem haza. A rendőr normális volt, elmagyarázta nekik, hogy legközelebb ne engedjék a macskájukat kerítésen kívül, hiába az én kutyám ölte meg, az én kertemben, nem vontak felelősségre, mert nekik kellett volna a macskát biztonságban tartani. Nem lett az ügyből semmi. Azóta mindenért jelentgetnek mindenhol, eddig szerencsére sikertelenül. Rossz érzés ilyen viszonyba lenni a szomszéddal, de sajnos nem tudok mit tenni. Ivaros kandúrjuk volt, kint tartották, egyszer egy autós ütötte el, azt túl élte, akkor büszkélkedtek vele, hogy hét élete van, mert túl élte, de orvoshoz nem volt eszük elvinni szerencsétlent. A tragédia után, meg ott sírt a nő, hogy az ő drága macskáját, az én vérszomjas kutyám megölte.
2017. okt. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Nálunk, a kutyám is utálja a macskákat.

Anno kb 1 éve, szomszédba volt 1 macska, s átment... szerencsére nem ölte meg a macskát, de megcsináltuk a kerítést minden szó nélkül! 4 évvel ezelőtt a kutyám meg.. hát átment a másik szomszédhoz s megölte a kutyájukat.. ott is minden szó nélkül megcsináltuk a kerítést, de hál isten mi szomszédjaink nem ilyen bal herék mint a tied.. ahogy sokan mások leírták, én is leírom, sokat nem tudnának tenni. :D

2017. okt. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
94%
Kiváncsi vagyok, hogy a szabadon engedett macskák hány madarat fognak meg. Gondolom a gazdik érzékenysége erre nem terjed ki. Aki szabadon engedi a macskát, az tudomásul veszi, hogy így járhat. Kutya megöli, autó elüli stb.
2017. okt. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Jól teszi, védi a területét, ez a dolga.

Ha a szomszédnak olyan fontos az a macska, akkor ne engedje ki. Gondolom, feltűnt már neki, hogy van egy kutyátok.

2017. okt. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!