Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan segíthetnék?

Hogyan segíthetnék?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A kérdésem következő lenne, hogyan tudok bajba jutott állatokon segíteni? Pl ha kinnt az útszélén találok egy sérűlt állatot? Kihez fordulhatnék? Vagy ha csak a városon belül meglátok egy szerencsétlent aki 1mes láncon tenglődik víz és élelem nélkül? Borsod megyében élek, pontosabban Mezőkövesden. Valaki esetleg egy olyan telefonszámot, vagy helyet tudna nekem ajánlani, aki úgy mond éjjel nappal tutira fogadna, ha netalántán ilyen helyzet kialakulna és persze a közelben. Mezökövesden nem sok lehetőség van ilyen helyzetekre, ső, inkább úgy mondanám, hogy semmilyen. Sajnos haza nem tudnám hozzni, van két széép gyönyörű kutyusom, és ők biztos nem tűrnék el a másik idegen állatot. Kérlek segítsetek, nem akarok tétlenül állni, ha netalántán ilyen helyzet kialakulna.

2017. okt. 3. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:

sziia . ha az útszélés talállsz egy állatot akkor hazavinni tudod may segitessz te rajta vagy szólsz az állatmenhelynek ! a legközelebbinek ami van hozzád..

ha látsz láncra kötve élelem ital nélkül akkor feljelentést teszel kimennek az állatvédők vagy pedig őket hivod fel és ők intézik tovább.

en ahol éltem volt menhely akarmi volt felhivtam és jöttek a kobor kutyusért ! ide ahoval koltoztem itt nincs menhely.. de a 2 város között 14 km van és ide is átjönnek érte. tudom hogy nem ezt kérdezted de azért

ide megjegyezném az autopályán észlelt kutyákért hívható számot éjjel nappal hívható : 0614368333

2017. okt. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha találsz az út szélén sérült állatot, próbáld meg állatorvoshoz juttatni, de egyszer valahol találtam a neten állatok számára elsősegély leírást, oktatást. Küldenék linket, de szerintem ha rákeresel (akár angolul), biztos találni fogsz valamit, most én is ezt fogom tenni.
2017. okt. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Van valamilyen állatvédelmi őrszolgálat is, több is az országban, neten biztos megvan hogy hol.Egyről tudok, Kecskeméten, Kisfái úton működik, állatmenhely is nagyon jó, ők segítőkészek. De van több menhely is ahol segítenek, legjobb e-mailben megírni nekik mi a gond.

De mivel azonnal nem biztos, ezért fontos az állatot biztonságos helyre vinni átmenetileg, megetetni-itatni, stb.

Nehéz téma, én már sok-sok éve csinálom, sok állat a "nyakamon maradt", tartósan gondoskodom róluk, már nem adnám oda senkinek. Ha találsz helyet nekik, esetleg ismerős befogadja átmenetileg, kereshetsz nekik gazdát.

2017. okt. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!