Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit lehet kezdeni a...

Ilyenkor mit lehet kezdeni a kutyával? SOS!

Figyelt kérdés

Találtam a sulimnál egy kutyát, aki minden nap ott kóborolt és megsajnáltam, úgy döntöttem, hogy hazahozom. Viszont kb. egy hete van nálunk, de folyamatosan elkóborol, tényleg minden kis lyukat megtalál.(utána pedig mindig visszajön meg a környékről nem nagyon megy el) Talán nem a legjobb a kerítésünk, de eddig akárhányszor volt itt kutyának (akár kisebb testű mint ő) sose szöktek el. Akkor a másik, hogy nem hajlandó pórázzal sétálni. Ha ráteszem a pórázt egyszerűen lefekszik vagy leül és nem mozdul, ha húzom akkor se csak elkezd nyüszíteni, ha leveszem a pórázt akkor rendesen jön utánam, de nem sétáltathatom póráz nélkül, mert kiszalad az útra meg ilyenek és a rétig is ki kell jutni ahol el tudom engedni. Egyébként a viselkedése és a fogai alapján nem egy idős kutyáról van szó. Nagyon idegesít már és a szomszédok se nézik ezt jó szemmel.. Valahogy meg tudom nevelni?

Előre is köszönöm szépen!

17/L


2013. máj. 15. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát hasonló cipőben jártam. Megsajnáltam befogadtam és mindig szökött de mindig haza jött.. A szomszédok nem nézték jó szemmel. Aztán megkötöttük. ( nem volt más megoldás mert ahova be tudtam volna csukni szétszedte a berendezést és kijutott. Egy nagyon kis lukon ki furta magát. Ezért mi megkötöttük ameddig nem volt itthon senki. Mikor haza értem mindig lefárasztottam sokat játszott és így este se ment el. :)
2013. máj. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam a megkötéssel, de mivel a pórázt se igazán tűri el így nem tudom, hogy mennyire lenne jó ötlet..:| Meg a pórázhoz, hogy szoktassam hozzá? Mert akkor megkötni is megtudnám ha nem vagyok itthon, aztán meg játszanék vele meg vinném hosszú sétákra és úgy nem lenne szenvedés neki.

köszönöm a választ!:)

2013. máj. 15. 17:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem megpróbálhatnád a pórázzal azt, amit a kölykökkel szoktak, hogy amikor a réten elengeded, rajta hagyod a pórázt, hátha így hozzászokik, aztán már úgy is elviseli, ha fogod. Vagy amíg pórázon van, csalogasd jutalomfalattal, aztán nagyon dicsérd meg és engedd el amint olyan helyre értek. Sok sikert, ne add fel!
2013. máj. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt a jutalomfalatos dolgot csináltam, és 1 óra alatt értem ki arra a rétre ami amúgy 10 perc egy normál tempóba:| De köszönöm, utánaolvastam és próbálkozok minden módszerrel. :)
2013. máj. 15. 17:41
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg az a baj, hogy ha egy picit is meghúzom mikor rajta van a póráz írtam, hogy nyüszít...na de annyira, hogy azt hiszik kínzom a kutyát (csak pár másodpercig de akkor is..) És a nyakörv se szoros, meg nem is rángatom szóval nem tudom, hogy mi lehet a baj. Egyszerűen lefekszik vagy leül és csak kajáért hajlandó elindulni.
2013. máj. 15. 17:47
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos, hogy elfogadjon téged falkavezérnek, akkor minden sokkal könnyebb lesz. Olvasd el ezt, nagyon hasznos:

[link]

[link]


És a legjobb az lenne, ha el tudnátok menni kutyaiskolába. Ott mindenre megtanítanának téged, hogy hogyan kezeld a kutyát, hogyan reagálj bizonyos helyzetekre, a kutya megtanul kapcsolatot építeni más kutyákkal, és végig ott van az oktató, aki szakszerűen tud segíteni, és tanácsot adni. Ha van a városotokban kutyasuli, akkor mindenképpen érdemes lenne megcsinálnotok legalább egy alap engedelmességi tanfolyamot, és ha betartod azt,amit ott tanulsz, nem lesz több probléma a kutyussal.

2013. máj. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jókat írtak az előttem szólok, viszont egy dolgot ne tegyél. Ne kösd meg szegényt. :(

Inkább javítsátok ki a kerítést, vagy építsetek neki egy nagyobb kennelt. Csak gondolj bele egy pillanatra, hogy milyen lehet ott lenni neki megkötve egyedül egész nap. :(

2013. máj. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pupu55 ***** válasza:
Mondok egy példát:képzeld el a saját házatokat amiben felnőttél és mondjuk a hozzád tartozóid mondjuk 3 évig elutaztak de téged magadra hagytak.Muszáj lenne valahogy élelmet szerezned és megtanulni függetlenül élni csak magadra számíthatsz.Senki nincs ott hogy megmondja mit csinálj nincsenek szabályok.Majd 3 évvel később beállítanak a rokonok hogy visszajöttek az utazásból és meghívnak egy ebédre te elmész hozzájuk de nem törlöd meg a lábad a lábtörlőbe és szalvétát sem használsz,rád szólnak de te nem tudod,hogy mit akarnak mert amikor otthagytak ezekre nem volt szükséged.Pontosan ezért minél előbb meg akarják tanítani a rég elfeledett dolgokat de te nem fogsz tudni mindent mert 1 hét kevés ahhoz hogy megtanuld az alapvető szabályokat.Folyamatosan kell visszaszoknod a mindennapi élethez amelyben léteznek szabályok.Remélem hogy ezzel éreztethettem hogy mit élhet át az a kutyus mindenhez nagyon lassan jutalomfalatkákkal szoktasd hozzá és igen elfog szökni még egy párszor mert eddig ő úgy élt ahogy akart aztán te egyszer csak azt "kéred" tőle hogy igazodjon a te szabályaidhoz.
2013. máj. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!