Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Örökbe szeretnék fogadni...

Örökbe szeretnék fogadni állatot, amit szállítókosárral hoznának ki, mivel nem tudok elmenni érte (nincs jogsim), de a lakásba sem tudom őket beengedni?

Figyelt kérdés

Tehát, ők messze laknak tőlem, így az állatot nem szeretném azzal kínozni már az első pillanatokban, hogy tömegközlekedésen szállítom (bár megfordult a fejemben).

Ugyanakkor a lakásba sem tudom az örökbeadó embereket behívni bizonyos okokból, így nem tudom, hogyan kéne megoldani? Az utcán mégsem lehet ezt intézni, vagy lehet? Mivel a szállítókosár az övéké, még ha én egyedül fel is viszem az állatot, hogy kirakjam, nem hagyhatom ott egyedül.

Szóval, szerintetek melyik a jobb eshetőség:

1. az utcán intézzük el a papírokat és valahogy megpróbálom felvinni az állatot (még magam sem tudom hogy)

2. vagy kényelmesen, náluk intézzük el a dolgokat, de akkor legalább 1,5 órát kell utaznom tömegközlekedésen az állattal (aminek nem szívessen tenném ki)



2017. okt. 13. 16:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Taxi.
2017. okt. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 piriiiii ***** válasza:

Milyen állat ez?

Szerintem a tömegközlekedés nem sokkal rosszabb, mint egy autóút, kivéve, ha sokat kell átszállni vagy nagyon nagy a tömeg.

Őket kérdezd meg, ha rendesek, szerintem egyébként megértik, és elintézhetitek az utcán is, bár kicsit fura és illetlen.

Én egyébként azt nem is csinálnám meg, hogy tök jófejek és elhozzák ők az állatot, de nem engedem be őket. Ezért írtam, hogy illetlenség.

De ha meg tényleg rizikó az állatnak a tömegközelekés, akkor nehéz a helyzet.

2017. okt. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is borzasztó illetlen, ezért vagyok dilemmába. Lehet, hogy mégis a tömegközlekedést választom, vagy legrosszabb esetben taxit, bár bevallom, nincs sok bizadalmam egyik társasághoz sem. Egyébként macskáról lenne szó.
2017. okt. 13. 16:20
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Ez a probléma teljesen érthetetlen!

- Mért nem lehet valakit beengedni az előszobáig?

- Mért kell felvinni a macskát a papírok elintézésének idejére? Papír-macska ki-macska fel.

- Mért ne bírna ki egy macska másfél órát tömegközlekedési eszközön?

2017. okt. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

(Csak zárójelben írom, hogy valamit nem értek. Saját tapasztalatom is az, illetve ahol néztem, azt olvastam, hogy ellenőrzik az örökbefogadott állatok körülményeit. Például, az egyik országos állatvédő szervezet előzetesen is megteszi, és annak alapján döntenek az örökbeadásról. Például, albérletbe nem is adnak örökbe, adott tulajdonságú, korú állatokat pedig adott helyekre nem.

Úgy odaadják, hogy be sem mehetnek? Gondolom, hogy előzetesen érdeklődtél; de, furcsállom.)

2017. okt. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, odaadják anélkül, hogy bejönnének, de ha szükséges, van lehetőségük látogatásra.

Viszont ez alkalommal "meglepetésként" szeretnék hazaállítani, ezért nem szeretném, hogy bejöjjenek, mert az illető otthon lesz.

2017. okt. 13. 17:00
 7/16 piriiiii ***** válasza:

Azt én se értem igazából, hogy miért nem nézik meg a lakást, anno én is gondolkodtam ideigelenes/örökre szóló gazdilétben, és már ekkor is mondták, hogy majd eljönnek megnézni, ha úgy döntök.

Az meg nekem fel se tűnt, de jogosan nem érti a hozzászóló se, hogy miért nem lehet úgy csinálni, hogy az utcán megcsináljátok a papírokat, aztán kiveszed a macskát, elköszönsz, felmész kezedben a cicával, és éltek boldogan.

2017. okt. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 piriiiii ***** válasza:

Ja, későn látom, hát igen. Mondjuk az megint másik dolog, hogy meglepetés lesz. Sokszor nem ajánlják, hogy állat legyen a meglepi, mert a jószág szívja meg.

De mégis milyen lakás ez, hogy magad se tudod, hogyan vidd fel? Vagy mindkét kezedre feltétlenül szükséged van végig a felmenés alatt?

2017. okt. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 piriiiii ***** válasza:
100%
A leírásban egyébként az van, hogy nem hagyhatod ott egyedül, de ezt sem igazán értem, mert az illető, aki kapja, otthon lesz, nem? Vele ott hagyhatnád, míg megírod a papírt. Vagy kisgyerekről van szó? De azért feltételezem, nem egy macskaevő gyerekről van szó akkor se.
2017. okt. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Állatot meglepetésként NEM szabad adni! Ez nem egy szobanövény, felelős döntésnek kell(ene) lennie.
2017. okt. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!