Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Örökbe szeretnék fogadni...

Örökbe szeretnék fogadni állatot, amit szállítókosárral hoznának ki, mivel nem tudok elmenni érte (nincs jogsim), de a lakásba sem tudom őket beengedni?

Figyelt kérdés

Tehát, ők messze laknak tőlem, így az állatot nem szeretném azzal kínozni már az első pillanatokban, hogy tömegközlekedésen szállítom (bár megfordult a fejemben).

Ugyanakkor a lakásba sem tudom az örökbeadó embereket behívni bizonyos okokból, így nem tudom, hogyan kéne megoldani? Az utcán mégsem lehet ezt intézni, vagy lehet? Mivel a szállítókosár az övéké, még ha én egyedül fel is viszem az állatot, hogy kirakjam, nem hagyhatom ott egyedül.

Szóval, szerintetek melyik a jobb eshetőség:

1. az utcán intézzük el a papírokat és valahogy megpróbálom felvinni az állatot (még magam sem tudom hogy)

2. vagy kényelmesen, náluk intézzük el a dolgokat, de akkor legalább 1,5 órát kell utaznom tömegközlekedésen az állattal (aminek nem szívessen tenném ki)



2017. okt. 13. 16:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Kinek akarod adni meglepetésként? Biztos vagy benne, hogy kell neki? Mellesleg attól még, hogy behozza az odaszállító illető a lakásba, attól még ugyanúgy meglepődik. Vagy be akarod csomagolni karácsonyi papírba?
2017. okt. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Válassz egy másik időpontot vagy mondd el az illetékeseknek, hogy nem jöhetnek be, mert meglepetés lesz. Bár állatot nem kellene/illik ajándékozni, ezt remélem tudod.
2017. okt. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nem ajándékba lesz meglepetés, csupán akivel lakok, az nem tud róla. :) A cica közös lesz, és én vállalom a felelősséget érte, nem pedig ajándékba odaadom valakinek, hogy ha kell kell, ha nem nem.


A macskát pedig azért nem akarnám felvinni, mert félnék, hogy ijedtében kiugrik a kezemből, a szállító pedig az örökbeadóéké, azt meg nem mondhatom nekik, hogy csókolom, tessék már várni, amíg felrohanok a macskával azt' ott hagyom, és hozom is vissza a kosarat. Ez bunkóság lenne, ilyen esetben inkább beinvitálnám őket, amit pedig szeretnék elkerülni.


Úgyhogy valószínűleg a tömegközlekedés lesz a megoldás, köszönöm a kommenteket.

2017. okt. 13. 19:05
 14/16 anonim ***** válasza:
És,ha egy dobozba szállítanák a cicát?Ha kap benne levegőt egy útra az is megtenné.Vagy kérd meg őket,hogy,ha tudnak vegyenek egy hordozót és majd kifizeted,úgyis szükséged lesz rá.A tömegközlekedést nem ajánlom.Az én cicám 10perces autózástól is kiborul.És tényleg nem lenne szerencsés az utcán kivenni a cicát a hordozóból.A papírokat meg elrendezhetnétek egy kávézóba vagy nincs a közelbe egy rokon akihez felmehetnétek?Lehet tényleg egy másik időpontot kellene választanod vagy a lakótársadnak szervezni valami programot addigra.
2017. okt. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
96%

Eleve kell venned egy szállítóboxot, amivel majd tudod pl. orvoshoz vinned a cicát.

Tehát legjobb, ha most megveszed, így érte is tudsz menni. Nyugodtan el lehet hozni boxban tömegközledéssel is. De ha ennek nem szeretnéd kitenni, akkor pl. érte mehetsz a saját szállítódobozoddal, és max megkéred őket, hogy a cica érdekében vigyenek haza (és kifizeted az üzemanyagot).

2017. okt. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Miért ne lehetne egy állat meglepetés? te jó ég,nem ember hanem ÁLLAT!!!! sőt ha egy rokon megjelenése lehet meglepetés,egy alacsonyabb rendű élőlény (állat) miért ne? örömöt szerzel vele egy szerettednek....miért szívnám meg egy állat?örülhet h kap enni,meg inni..nem az utcán kell telelnie XD
2017. nov. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!