Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mihez van joguk az állatvédőkn...

Gabriellacica kérdése:

Mihez van joguk az állatvédőknek? Mikor vehetik el a kutyát a gazdátol?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy, van 2 palotapincsim és születtek kiskutyák. Nem szeretném megtartani a piciket így eladásra kínáltam. Szoba kutyák velünk laknak jó sulyban vannak ápoltak. Viszont chip nincs bennük.Ma kaptam egy emailt hogy ki jönnek elvinni a kutyáimat. De nekem ők családtagok ! Ilyenkor mi a helyzet? Tehetnek ilyet?
2017. nov. 2. 15:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
56%
Honnan, kitől kaptál e-mailt? Elég érdekes így az egész. Nem hallottam még olyat, hogy így kommunikálna bármelyik szerv is. Még ha bejelentést is kaptak, előbb kimennek és nem e-mailt küldözgetnek...
2017. nov. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Az egyik hölgy írt hogy fajtamentő egyesület kifogjönni lefoglalni a kutyáimat
2017. nov. 2. 19:16
 13/24 anonim ***** válasza:
58%

Nem egészen értem én sem.

Nyilván kaptak bejelentést valamiről, ami mégsem annyira gömbölyű.

2017. nov. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
80%
Mondjuk ha nincs chip a kutyákban(gondolom oltási könyvük sincs) szerződésed sincs feltételezem,hogy vetted a kutyákat akkor hogy fogod igazolni,hogy azok a kutyák a tieid és nem loptad őket?
2017. nov. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
82%
Az sem kerek,hogy van orvosotok de nincs chip a kutyákban? Chip nélkül a veszettség elleni oltást se kaphatják meg. Egy normális doki ezt tuti nem hagyná..
2017. nov. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
87%

A chip és vele a veszettségi oltás 2012 óta kötelező. Nem gondolod, hogy azért ezt a minimumot be kellene tartanod?

A kicsiket is úgy szabad továbbadnod, hogy megkapják az első 2 oltásukat 6 és 8 hetesen, plusz a chipjüket.

Az ivartalanítás rutinműtét. Belehalhat, mint ahogy minden altatással járó beavatkozásba, és mint ahogy egy ember is belehalhat bármilyen altatásos műtétbe. De ennek elég kicsi az esélye. Ez ne tartson vissza.

2017. nov. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
72%

Az ivartalanítás rutinműtét, de ha nagyon parázol, kérhetsz előtte vérképet (akár teljeset is, érdemes látni, hogy működik a kutya) és szívultrahangot.


A szülésbe viszont könnyen belehalhat a kutya, pláne, ha a gazdájának halovány segédfogalma sincs arról, hogy mit csinál, pl. azzal sincs tisztában, hogy a kölykök kizárólag 8 hetesen, chipelve, 2 oltással cserélhetnek gazdát. És tuti, hogy vannak ott más hiányosságok is.


Arról nem is beszélve, hogy akaratlanul is baromi sokat árthatsz a kölyköknek:

- mert rengeteg örökletes betegségnek lehet a kutya tünetmentes hordozója (de ha két ilyet összeraksz, akkor beteg kiskutyák fognak születni, klasszikus példa: patellaficam)

- te magad sem tudod, hogy milyen majmokhoz kerülnek a dédelgetett(?) kiskutyáid. Láttam én már kerti pincsit...


"de szerettem volna tartani is 1dbot"

Összességében orbitális felelőtlenség emiatt almot lehozni.

2017. nov. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
kiskönyv van, meg papírok is mert ha valami bajjuk van visszűk orvoshoz és ott mindig kapok papírt,meg első naptól fogva a képek:)
2017. nov. 2. 20:45
 19/24 anonim ***** válasza:
84%

#18

Miről mesélsz te?

Ha nincs chip, akkor nincs oltás sem.

Honnan szedték a fajtamentők az email címed?

És mikor akarnak jönni?

2017. nov. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
58%
Szóval a nagyokban van chip,csak a kicsikben nincs? Az állatvédők nyilván a hirdetésből tudják a kérdező e-mail címét. Kérdező, hány hetesek a kicsik?
2017. nov. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!