Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért egyre több az állatok...

Miért egyre több az állatok mészárlása?

Figyelt kérdés

Minden nap látok valami újabb és újabb állatmészárlásos hirdetést és nem értem egyszerűen. Még azt se tudom feldolgozni hogy Kínában szinte minden állatot megesznek és embertelen körülmények közt tartják őket, a bánádmódról ne is beszéljünk. De "legalább" nem a semmiért ölik meg őket hanem megeszik, vagy gyógyszert csinálnak belőlük stb. (Persze ez nem mentség tetteikre!) de amit ma láttam az nagyon felbosszantott. Olyan hirdetést találtam, hogy Dániában tömegesen mészárolják a delfineket. Kiterelik őket csónakokkal a parthoz és az emberek odarohannak és leszúrják őket. És mindezt puszta élvezetből! Ezt a "rituálét" 2015-ben kezdték el, azóta 4szer is volt. Az utolsó pár napja történt meg. Akkor ezelött hallottam a galgók (agarak) világnapjáról, ami Spanyolországban van évente egyszer, ezen a napon az emberek megkínozzák az agarakat bűntetlenül. És még sorolhatnék ilyen rémtörténeteket, de miért van ez mind?? Lassan a világ minden pontján kínozni, ölni fogják az állatokat és akkor sír a szájuk hogy a Föld kihalóban van?? Mi erről a véleményetek?

(Annyira felidegesítettem magam hogy muszáj volt leírnom valahova hogy kicsit kiadjam magamból 😢 akit zavar az ne szóljon hozzá)


2017. nov. 14. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert egyre több, egyre nagyobb az elfojtott feszültség, emiatt egyre több és nagyobb az agresszió. Az emberek megvannak bolondulva, egyre inkább korcsosulnak el, vagy a napi robotba roppannak bele, vagy pont hogy azt se tudják mit csináljanak jódolgukban. S ahelyett hogy- mint régebben- elmennének futni vagy bármit sportolni inkább beülnek a tv, számítógép elé és/vagy fogják a hiperszuper okoskütyüjüket és addig nyomkodják még fel nem robbannak az idegtől. Na akkor fognak össze és vezetik le a feszültséget szerencsétlen állatokon.

Az ilyen rituálékat mind betiltanám (hogy a francban van ilyen az EU-ban??, a delfinest én Japánban hallottam), de a gyógyszerest is, hisz valódi hatóanyag a gyógynövényekben van, nem a medve epéjében, vagy a tigris fogában...


De hidd el pár év és emberekkel fogják ugyanezt csinálni... Persze akkor sem a bűnözőkkel. :(

2017. nov. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyre több az ember akinek az igényeit ki kell elégíteni.

Ebben az a legjobb, hogy mindenki mondja, hogy milyen nagy állatvédő, aztán elmegy megenni azt, amit elvileg megvéd:)

2017. nov. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt vágod, hogy ezeket a hirdetéseket a kereséseid, megtekintett oldalaid alapján generálja egy algoritmus? :D


Egyébként ezeknek a nagy része eddig is ott volt, csak az ember nem tudott róla. Viszont a világ kinyílt, az információk, képek, videók másodpercek alatt válnak elérhetőek mindenki számára. Tehát eddig nem tudtál arról, hogy Józsi bácsi eltette láb alól a szukái kölykét, vagy Spanyolországban felakasztottak egy agarat, de most tudsz. Ami alapvetően nem lenne baj, hogy az ilyenek napvilágot látnak és tesznek ellene az emberek, ha a hozzád hasonló széplelkek nem betegednének bele.


"Lassan a világ minden pontján kínozni, ölni fogják az állatokat és akkor sír a szájuk hogy a Föld kihalóban van?? Mi erről a véleményetek?"

Őszintén, szerintem a környezet rombolás, élőhely csökkenés, környezetszennyezés hamarabb fogja kicsinálni a bolygónkat.


Visszatérve egy pillanatra azokhoz a szörnyű dánokhoz: [link] Tehát:

- Dánia egy autonóm szigetéről van szó

- nem veszélyeztetett delfinfajról

- törvény tiltja a felesleges fájdalom okozást

- megeszik utána őket

- marhára nem 2015-ben kezdték

Objektíven szemlélve: mennyivel is rosszabb ez, mint egy nagyipari állattartás?


Na, lehet kövezni!

2017. nov. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Vágom" hogy olyan hirdetések jelennek meg leginkább amiket nézegetek viszont ez nem ilyen mert nem szoktam rámenni csak ami alá vagy fölé van írva sokszor azt olvasom el és utána el is rejtem a bejegyzêst hogy ne lássam meg mégegyszer...de mindig latok ilyeneket sajnos.

"Lehet kövezni!" ezt most minek írtad a végére? :D eszembe sem jutott itt nekiállni veszekedni...de ha azert irtal ide mert vitázni akarsz unalmadban akkor felesleges volt :)

Én értelek ês nem mondtál hülyeségeket, igen nyilván javarészt nem az veszélyezteti a földünket hogy sok az állatkínzás de azért közrejátszik szerintem...

Nem is az a lényeg hogy 2015-ben vagy 1815-ben kezdődött itt az a lényeg hogy élvezetből ölik és kínozzák az állatokat...itt most nem kell arra fogni hogy megeszik és azért ölik meg..ez csak ürügy, mert igenis élvezetből csinálják az emberek és ez elég szomorú

Nekem ez a véleményem :)

2017. nov. 15. 09:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezeknek a dolgoknak nem nő, hanem épphogy csökken a gyakorisága, csak mivel az emberek egyre érzékenyebbek a témára, ezért egyrészt egyre gyakrabban lesz belőle hír, többet foglalkozik vele a média, húsz éve senki le se szarta volna, Józsi hogy kínozta meg a macskáját, másrészt ahogy a kolléga írja, az internettel kinyílt és egyre jobban kinyílik a világ, ma már arról is olvashatsz, ami a világ másik felén történik, ezekről alig 20-30 éve nemhogy tömegek nem értesültek, de az országban gyakorlatilag senki nem tudott róluk.
2017. nov. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez egy eleg esszeru magyarazat volt :) 👍 igazad van

Remelem

2017. nov. 17. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!