Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok a tüzijátékozókról?

Mit gondoltok a tüzijátékozókról?

Figyelt kérdés

2018. jan. 2. 00:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Tűzijátékoznak


Mit kéne gondolom?

2018. jan. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon nem gondolok semmit. Ilyenkor szilveszterkor mindig sok van. Nekem is volt kutyám, 4 éve pusztult el, és eléggé félt ezektől (de a vihartól is). Beengedtük és kész. Nem kell túlmisztifikálni ezt sem.
2018. jan. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

szerintem túlzottan túlpörgik a kanapéállatvédők ezt a témát. nekem van nyulam, macskám, kutyám és mindegyik túlélte(átaludta) a tegnapi tüijátékot.

az egyik kutyámnál én is elrontottam a dolgokat az elején. ő őrjöng mikor villámlik vagy durrogtatnak. pár éve stratégiát válltottam, nem kezdtem el babuzsgatni, nem költöztünk a fürdőbe, hanem ráparancsoltam, hogy hallgasson el. most jutottunk el odáig, hogy néztem a tv-t, ő feküdt a lábamnál és hirtelen jött a durrogás kintről. ő felkapta a fejét, rámnézett, én nem reagáltam, csak néztem tovább a filmet, mire ő lerakta a fejét a pokrócra és aludt tovább. nem rettegett, én sem stresszeltem, mindenki jól járt :D


mindenkinek a saját felelősége, hogy a portáján belül tartsa az állatait, ha ez nem sikerül, nem kéne másokra háritani a felelőséget.


amúgy meg a tüzijáték szép :D

2018. jan. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
76%

Ugyanolyan szokványos dolog mit akármi más.

Van olyan kutya vagy bármi amelyik fél tőle,de nem mindegyik,8-9 éves koromban én is féltem tőle azóta már ez a félelem majdhogynem nincs is.


Láttam szarvast is amikor most tűzijátékoztunk és csak annyi volt,hogy ugrott egyet az elsőnél utána ő is nézte.


De persze az állatvédők be akarják tiltani,mert szegény kutyusok meg a többi állat fél tőle!

A félelem az mindenben és mindenkiben ott van csak mindenkiben másként.


Enni erővel már elég sok dolog miatt lehetne hőbörögni ami ijesztő,amitől félhet bárki ,PL: filmek,zenék,játékok,sportok,járművek.

És ezek is számunkra teljesen hétköznapi általános dolgok.

2018. jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
73%

A 4. vagyok.

A 3. válaszolónak igaza van!

Minden csak nevelés kérdése.

Aki babusgatja,széltől is óvja a kutyáját vagy például a saját gyerekét az a kutya vagy gyerek mindentől fog félni mert nem tapasztalt meg semmit és az ismeretlen mindenki számára IJESZTŐ!

2018. jan. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
10%
Betiltanám!
2018. jan. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%

A tuzijatek egy mar szokas amit nem fognak csak a kutyak miatt betiltani. Ha tetszik ha nem. Tobb ember van mint kutyas szoval tisztelerbe kell tartani.


Megoldani meg otthon kell maradni ennyi.

Egy napot kibirnak most ne hogy mar miattuk bekel tiltani .kesz vicc

Tobbet eszel mint erovel tartja a mondas.

Szoval szepen othon maradnak azon a napon es kesz. Problema letudva

2018. jan. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a kutyáimmal otthon maradok és kész. Egy estét simán kibírunk. Engem személy szerint nem érint különösebben.

Viszont ilyenkor mindig van egy csomó személyi sérülés, mert ugye a pirotechnikai eszközöket nem csak színjózan és teljesen normális emberek használják. Egy csomó szeméttel jár, ráadásul a vadon élő állatoknak sem hiszem, hogy akkora buli. De kell, mert hagyomány, meg babona, a nép meg igényli a cirkuszt.

2018. jan. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%

Azt gondolom, hogy totál felesleges baromság. Ártalmas a környeztre, az állatokra és emberekre. Ja és az én kutyáim nem félnek tőle, nem azért mondom. De egy vadállatot ki fog megvédeni/megnevelni? Csecsemőket, szívbetegeket, ptsd-ben szenvedőket, szívbetegeket, epilepsziásokat, autistákat? Ez egy ilyen primitív, éretlen szórakozási módszer. A nagy tüzijátékoknak még talán van valami szépsége, de 1-2 alkalom után az is unalmassá válik és nem éri meg elviselni miatta a zajt.

Még ha betartanák a szabályokat... Csak az a probléma, hogy már egy héttel előtte kezdik a szerencsétlenek és még utána is jóval megy nem ám este hattól reggel hatig.... És azt sem tudom melyik szabály engedi meg, hogy pl a hazunkra, fáinkra, mellékhelységeinkre, kertünk közepére lője a szomszéd az arzenálját vagy hogy rámdobja, ha kimegyek az utcára fényes nappal?

2018. jan. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
50%

A tűzijátékot én is totál hülyeségnek tartom,

aki azt mondja, hogy szép az még nem is látott valójában szép dolgot..

Néhány érv ellene:

Balesetek, szemét, füst, környezetszennyezés állatok riogatása stb.

2018. jan. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!