Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok a cirkuszokról?

Mit gondoltok a cirkuszokról?

Figyelt kérdés

Azon belül az állatos- számokról?

Ti betiltanátok?

Én igen.

Állatkínzás megy ott?

Szerintem igen.



2018. jan. 5. 22:36
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Nem nem tiltanám be én szeretem a cirkuszt csak bánjanak rendesen az állatokkal ennyit szeretnék.
2018. jan. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Az artistákat, zsonglőröket nagyon szeretem. A bohócokat nem annyira. Az állatos számoktól viszont hidegrázàst kapok. Komolyan van olyan jóérzésű ember, aki élvezi ezeket a mutatványokat?
2018. jan. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Az állatokat egy az egyben kivenném belőle.


Idegtépő látvány, amikor a vándorcirkuszok mellett van felállítva sebtében pár karám, és alig van helyük mozogni, létezni az állatoknak.

Az elefánt helyzete a legrosszabb, akkora a karámja mint a többi állatnak. Azoknak sem elég, hát még egy akkora állatnak.

És ez lenne nekik a pihenőidő, a többiről inkább nem is beszélek.


Az emberi számokkal nincs bajom. Bár az artistákat nagyon tudom félteni, amikor háló nélkül vagánykodnak. Értem, hogy ez fokozza az izgalmat, de néha még egy profi is ki tud zökkenni egy fél másodpercre, és az is végzetes lehet.


Pusztán érdekességnek említeném meg a régi "Freak Show"-okat, amikor különböző torzszülötteket (sziámi ikrek, szőrös nők, a négylábú kislány) mutogattak. Sokan szánták őket, hogy nem érdemlik meg ezt a bánásmódot és hogy hogy lehet ilyet tenni az emberekkel, de ők maguk mondták hogy szeretik ezt a munkát. Családként szerették egymást, élvezték az utazást, és a nézők hökkent arcát.


Azon a véleményen vagyok, hogy nyugodtan legyen akármilyen élőlény a műsorlistán, csak tudjon felelni arra, hogy "szeretnéd ezt csinálni?"

2018. jan. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Már 5 éves koromban is utáltam a cirkuszt.

A bohócok inkább idegesítettek, mint szórakoztattak, az állatokat már akkor is sajnáltam, csak még nem tudtam, hogy miért, de nem szórakoztatott az ostorcsattogtatós produkció.

2018. jan. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

Le leszek pontozva, mert itt ha le merek ütni egy szúnyogot, akkor is már állatkínzó vagyok...

Nem tiltanám be, persze a megfelelő ellenőrzésre szükség van. Egyébként nincs semmi baj a cirkuszi állatokkal.

Vagy gondolom te a spanyol lovasiskolát is betiltanád vagy a lovasszínházat is, nemde? Vagy az nem baj, mert olyan kis cukin be van fonva a lovaknak meg a póniknak a haja, és biztos örömmel ugrabugrálnak... :))

2018. jan. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó, te nagyon naív vagy buta vagy. Nincs semmi bajod a cirkuszi állatokkal? Gratulálunk. Szerinted mire egy elefánt a maga 5 tonnájával megtanul vezényszóra két lábra állni, hányszor szúrják meg egy hegyes bottal? Mert szerinted a cirkuszi állatok kiképzése és idomítása úgy zajlik, hogy ülnek egy padon az idomárral, aki a lelkükre beszél? Sajnos nagyon nem. Nem véletlen van az idomárok kezében ostor, ezen gondolkoztál már? Az a pár perces szám, ahol önfeledten táncikálnak a lovak, évekig tartó, veréssel kombinált kínzás eredménye. Szerinted egy medve önként biciklizik? Az állatok nagy részét éheztetéssel törik meg, hogy behódoljanak. Kevés borzalmasabb dolog van a világon, mint az állatkínzás. Ez is az.
2018. jan. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban kedveltem a cirkuszt. De később, mikor már több ismeretet szereztem arról, hogy mi folyik a kulisszák mögött, már jóval kevésbé.

Érdemes elolvasni Jack London Éneklő kutya c. regényét, amelyben a főszereplő kutya borzalmas cirkuszi kalandjait ecseteli. Tapasztalatból írta, mert látta, hogyan törik be és verik bele az állatokba a mutatványokat. A könyv legelső magyar kiadásban még benne van egy előszó, abban arra biztatta az akkori embereket, hogy ha elmennek cirkuszba, vagy színházba, ahol állatszám is szerepel, egyszerűen álljanak fel és hagyják ott az előadást. Korabeli állatvédő! / 20 sz. eleje /.

Akik szerint jópofa és fantasztikus dolog, hogy a medve biciklizik, az elefánt 1 lábon egyensúlyozik, a majom balerinaruhában triplaszaltózik lóháton, akkor az biztos el is hiszik, hogy örömmel, csupa jutalomért és simiért cserébe végzik ezeket az abnormális mutatványokat szerencsétlen állatok.

Több országban egyébként már betiltották a vadállatszámokat. A lovak, kutyák, egyéb háziállatok szerepeltetését még nem.

Egyébként végre eltűnőben vannak a balkáni és egyes ázsiai országokban az utcai táncoló medvék is / na, az is az állatkínzás netovábbja volt / és szintén Ázsiában a mutatványos, "bazári" majmok.

2018. jan. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
Pont most láttam egy videót, hogy egy kínai cirkuszban az előadást gyakorolva egy tigris és egy oroszlán megtámadott egy pónit. Milyen épeszű emberek engednek össze ragadozó vadállatokat egy lóval? A két nagymacskát is persze ütlegelve meg hasonló eszközökkel tudták leszedni a lóról. Már réges régen be kellett volna tiltani az állatos számokat a cirkuszokban, az állatkerteket is bezáratnám, az állatoknak a természetben a helyük, szabadon, nem arra születtek, hogy az emberek kedvükre kínozzák őket. Hihetetlen, hogy a 21. században még ilyen dolgok megengedettek.
2018. jan. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A cirkusz fantasztikus, és végre elismerték művészetnek is. Viszont a vadállatos számokat kivenném és betiltanám egy az egyben! Egy vadállatot, főleg ragadozót nem lehet kényszer nélkül tanítani, illetve pontosabban idomítani! Ahogy hatalmas stressz nélkül sem lehet őket tartani ilyen körülmények közt!


A kutyás és lovas számokat én személy szerint engedélyezném, de csak komoly ellenőrzés mellett. Láttam fantasztikus kutyás számot, ahol az idősek is szerepeltek a koruknak megfelelő feladatokkal, jókedvűen, oldottan. És láttam már szabad képzéses fantasztikus lovas, díjlovas számokat is. De persze sajnos látni ezek ellenkezőjét is.

2018. jan. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!