Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok a radikális...

Mit gondoltok a radikális állatvédőkről?

Figyelt kérdés
Engem nagyon idegesit, hogy például olyanokat látok, hogy facebookon konkrétan vérengzenek az állatvédők, mert valaki elütött egy macskát, és halált, meg ilyeneket kivánnak valakiknek... Volt, hogy egy parkban sétálgattam, és egy kutya ráugrott a lábamra, és nagyon nem akart elengedni, és a gazdája se csinált semmit. Én nem akartam meglenditeni a lábamat, mert abból biztos rosszul jön ki a kutya, ezért egy riasztópisztollyal rálőttem. A kedves kis gazdi fel akart jelenteni...

2018. febr. 4. 17:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem szeretem a végletet semmiből. Így, hogy valaki azért is meglincselne egy embert hogy elütött egy macskát az túlzás. Soha nem ütöttem el állatot még, és nem is akarok, tudom, hogyha megtörténne teljesen összetörnék lelkileg ha pedig él mindenképp próbálnék segíteni rajta, de; azt hiszem az, hogyha kirohan a macska a kocsi elé nem sofőr hibája (ugye hivatalosan mindenki a saját házi kedvencét a saját portáján köteles tartani), és kíváncsi lennék hogy ezek a veszett állatvédők ilyen esetben félrerántanák-e a kormányt hogy totálkárra törjék a kocsijukat, magukat és akár még a szembejövőt is, veszélyeztetve vagy akár kioltva a saját vagy más ártatlan emberek életét? Nézzen mindenki magába és ne legyen álszent.


Másik pedig ez a kutyás eset amit említesz, szabadon ereszti a behívhatatlan kutyáját, majd miután az gondot okoz egy járókelőnek az pedig jogosan elriasztja még neki áll feljebb.


A neten könnyű anoním felhasználók mögül fröcsögni a szennyet és elhordani mindenkit mindennek, de az ilyen emberek a való életben közel sem nyitják ki ennyire a szájukat. Azt mondom hogy inkább menjenek önkénteskedni a menhelyre és adományozzanak, mintsem ilyen dolgokon csámcsogjanak. Persze van olyan amikor valóban állatkínzás és bántalmazás történik, nem azt mondom hogy nincs szükség az állatvédőkre, de mindenből meg kell tartani a mértéket és következetesen eljárni, nem pedig mondjuk ártatlanoknak nekiesni.

2018. febr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
Mert a riasztópisztolytól nem jön ki rosszul a kutya?
2018. febr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. febr. 4. 17:51
 4/17 A kérdező kommentje:
repüléshez képest sokkal jobban jött ki szerintem
2018. febr. 4. 17:52
 5/17 anonim ***** válasza:
29%
Utálom ezeket az állat nácikat! A legvicesebb az, hogy jönnek az állatorvosomhoz (mostanában sokat kell járnom a cicámmal) is és irogattatják alá a peticióikat, hogy az "állatkinzókat" úgy bírálják mintha emberekkel tették volna a dolgokat... Erre azért ha jönnek a saját kutyájukkal az orvoshoz, akkor sokszor olyanokat hallok amit el sem hiszek, hogy hogyan is lehet ekkora pofájuk ilyen felelőtlenül. Pl. Mindkettő csávónak szaporított keverék kutyája van... Folyt.
2018. febr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%

5. Vagyok...


Szóval 15 000 forintért vették a kutyájukat, mégis ragaszkodnak a fajtatisztaságához.

Illetve pedigrével és SAJTKRÉMMEL etetik.

Később a pedigrére mondtam, hogy mielőtt más állatok jólétéért harcol nem e kéne a saját állatát felelőségteljesen etetni... Erre el kezd személyeskedni, hogy Ő becsületes munkából sosem engedheti meg magának a jobb tápot, mert aki ebben az országban a minimálbérnél többet keres az eleve nem lehet becsületes.



Tény, hogy nem minden állatvédő ekkora barom, de eddig engem kiárólag ilyenekkel hozott össze a sors élőben.

2018. febr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
igen nem minden állatvédő barom, ezért emeltem ki, hogy a radikálisokra gondolok
2018. febr. 4. 18:28
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Tisztázzunk egy apróságot:ezek nem radikális állatvédők,csak fotelhuszárok.A radikális állatvédők pl.az Animal Liberation Front tagjai és hozzájuk hasonlók.Meg azok,akik a délszláv háborúban saját életük kockáztatásával mentették a lipicai ménest.Akik Pardubicében a lóverseny ellen tiltakoztak,végül a cseh börtönből csak alapos verés után jutottak ki.Az ilyeneket sok helyen ökoterroristáknak nevezik.

Magyarországon ilyenek nincsenek.Sajnos.

2018. febr. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
Én eddig csak fotelhuszárokkal találkoztam. Mert eddig csak erősködtek, de amikor mondtam nekik jöjjenek a legnagyobb gazokban hurokcsapdákat semlegesíteni/begyűjteni illetve az azokat kirakókat kicsit megijeszteni rögtön síri csendbe kerülnek.
2018. febr. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Ha valaki véletlenül elüt egy állatot az nem állatkínzás, hanem baleset. (Emberekkel, kisgyerekekkel is előfordulhat ilyen, az is baleset és nem kínzás.) Akkor számít annak, ha látja, hogy életben maradt és mégis otthagyja, hogy mások is elüthessék, ahelyett, hogy segítséget hívna és minimum levinné az útról. Az ilyen baleseteknél én elsősorban a gazdát vonnám felelősségre, hiszen mit keresett az állat felügyelet nélkül az úttesten? Persze, mikor valaki látja, hogy ott egy kutya/macska és ahelyett, hogy lassítana, ha van rá mód még direkt rágyorsít és még az út mellett is követi az más. Volt szerencsém ilyet látni. Csak azért mentek le az útról, hogy el tudják ütni a kutyát.


Azzal sem értek egyet (pedig én is kutyás vagyok), hogy ha egy ember szabadon engedi a behívhatatlan kutyáját akkor miért a másik ember a hibás? Ha az én kutyám zavarna valakit és nem jönne vissza hívásra akkor sűrű bocsánatkérések közepette tenném pórázra és vinném el onnan, nem még nekiállni fenyegetőzni. Nem várnám meg, amég a másik embernek kell intézkednie. Viszont azt sem tartom elfogadhatónak, mikor valaki ok nélkül kezd el pánikolni egy kutyától és leáll kötekedni a gazdájával, mikor a kutya nem csinál semmit. (Ilyennel is találkoztam már. A kutyám teljesen nyugodtan ült a pad mellett, vártuk a vonatot, mire egy anyuka elcibálta a gyerekét a 3 méteres körzetünkből, mert meg fogja harapni és minek hozom ilyen helyre, stb. 12 kg az egész kutya, alig nagyobb egy tacskónál és pórázon volt, szóval nem is értettem a problémáját. Főleg, hogy mi már ott ültünk, mikor ők odajöttek, nem én vittem a kutyám a gyerekéhez.)


Én állatvédőnek tartom magam, de nem vesztem el a realitásérzékem és ugrok rá minden jogos önvédelemre vagy véletlenre. Én is kerültem már olyan helyzetbe, hogy a kapu tárva nyitva én meg jöttem haza suliból és rám támadott a kutya. Muszáj voltam belerúgni, mert a bokámba is belekapott és nem engedte el a nadrágom, hogy legalább el tudjak onnan menni. Állatvédő vagyok, de ez nem jelenti azt, hogy nem védhetem meg magam az ilyen helyzetekben.


Az állatkínzást én is szigorúbban büntetném, de amég teljesen elfogadott, hogy moslékkal etetik a kutyákat 0 foglalkozással, jobb esetben nem láncra verve addig semmit nem fognak tenni, mert kb. minden második embert meg kéne büntetni. Senki nem fog egész falvakat előállítani a rossz tartási körülmények miatt. De azért elég nevetséges tud lenni, mikor a híradó előtt panaszkodnak a sok kegyetlen állatkínzóra, miközben a saját kutyájuk -20 fokban vacog odakint a befagyott tálja mellett, mert ha már a legolcsóbb bolti tápot megveszik neki vagy van egy normális fekhelye, ami nem egy olajos rongy akkor már el van kényeztetve.

2018. febr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!