Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » 18+ Láttátok mi lett azzal a...

18+ Láttátok mi lett azzal a sarkadi lóval amelyik balesetezett?

Figyelt kérdés

[link]


Kicsit kiábrándító milyen világot élünk


2018. máj. 3. 21:55
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:

Minimum elmebeteg volt.

Ha tényleg csak megölette volna, ami ugyan úgy beteges,mivel csak el kellett volna altatni,akkor fejbelövi egyszer és viszlát.

De így hogy sz@rrá tördelte a lónak a lábait,meg megnyúzta stb stb :/

Beteg állat

2018. máj. 3. 22:54
 12/52 anonim válasza:
63%
Kicsit kiábrándító? AZ emberiségbe vetett hitemből jó adagot elvesztettem. Mire volt ez jó? Ha az útlevél kellett (ami már önmagában elítélendő), miért kellett még lábat törni stb? Felfoghatatlan hogy ilyen megtörténik még ma is. A mai szép álmaimnak annyi az biztos. Amúgy lovagoltam régebben, a föld legszebb teremtményei ők. Végigzokogtam. Még a hatása alatt vagyok. Bele sem akarok gondolni, szegény lány aki így látta a lovát, hogy fogja magát ezen túltenni.
2018. máj. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
26%
Nincs olyan szó, hogy "balesetezett". Balesetet szenvedett. Egyre több helyen látom ezt a grammatikai abominációt. Kicsit kiábrándító, milyen világot élünk.
2018. máj. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
90%
Szegény tulajdonos lányt nagyon sajnalom, es mindenkit aki a ló környezetében volt. Nekik méginkább kifejezhetetlenul szörnyű érzés ezt latni, es megtudni. Egesz este a hatása alatt vagyok en is.
2018. máj. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
77%

És az eszébe jutott valakinek, hogy korántsem biztos, hogy állatkínzás volt?

Az állatorvos abban mindenképpen hibázott, hogy nem elaltatta, hanem lelövette, ezért felelősségre is kell vonni.

De Sarkadon brutális a kisebbség... Simán előfordulhat, hogy a dögtelepről elvitték, és hasznosítani akarták a bőrét, meg a húsát. :/

2018. máj. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
83%
Miert törik ki a lábat es szurkálják, vagdossak ossze, nyuzzak le egy részét? Ezek a jelek egy elmeborult személyre vagy csoportra utalnak. Ha láttad volna a videot ezen a telepen sok tetem van, a videón látszott egy csikó is, ami csak ugy le volt téve es el volt pusztulva. Maga a telep is mar egy pert ér, nem is szólva errol a szörnyűséges tettről! Sokak számára feldolgozhatatlan, hiszen az a ló senkinek nem ártott, o mit tehet errol az egészről? Csakis a dolgát végezte amire tanítottak, es szegennyel ez tortenik, ez felfoghatatlan.
2018. máj. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim válasza:
85%
A helyi önkormányzatot is illene felelősségre vonni, hogy egy ilyen illegális lerakóval szemben nem tesznek semmit...Remélem Sarkad is kap lassan egy stadiont...
2018. máj. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim válasza:
74%
Ha nem elaltatja, hanem lelöveti,az már igenis állatkínzás. És a gazda becsapása. Úgy eltiltanám a szakmától,mint a huzat. EZ morbid tükör, de ha az egyik családtagodat lelövik ahelyett hogy kezelnék, te mit mondanál? Hogy csak hibázott? De láttad a videót amúgy? Láttad, hogy a telepen több tucat tetem volt szétszórva ugyanígy? Erre nincsen mentség. Ha valaki annyira rá van szorulva, hogy lóhúst egyen, mert tényleg semmilyen egyéb lehetősége nincs, nem működtet ilyet. Szegény lovat ilyen állapotban ott hagyni, erre NINCS semmilyen magyarázat. Ha meg a bőrét akarta pénzzé tenni, akkor menjen inkább lopni. Még mindig jobb talán. De leginkább egyik se, menjen dolgozni. Ilyet ember nem csinálhat!
2018. máj. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
86%
Nekem volt állatorvosi asszisztens mesélte, hogy az altatószernek minden cseppjével el kell számolnia az állatorvosnak. Nagyon szigorúan le kell papíroznia mikor mennyit használt fel belőle és miért. Ezért azt csinálják, hogy lepapírozzák, de valójában nem adják be az állatnak, hanem más iszonyatos módokon végzik ki az állatot, a lepapírozott mennyiséget pedig drogként eladják. Persze nem mindenki ilyen, de nekem álatorvos mondta, hogy csak úgy szabad altatni, ha az ember ott van végig és előre kell tájékozódni, hogyan csinálják, először műtéti altatáshoz használt injekció, és csak utána jöhet az altató injekció, az az ami drogként baromi nagy biznisz. Többféle altató injekció van, az a legjobb, ami az agyat kapcsolja ki és emiatt áll le a légzés, stb. És fontos, hogy vénába adják, akkor tud kíméletesen, gyorsan hatni. Nekem 17 éve lelégzésbénítózta a kutyámat a fóti Juhász János állatorvos, pedig én a kutyával voltam, a karomban tartottam. Nem tudtam, hogy érzéstelenítés nélkül megbénítja a légzését. Azt a haláltusát nem kívánom senkinek. Ha kést vágok bele, akkor se szenvedett volna jobban. Azóta egy másik doki elmagyarázta, hogy volt régen egy szer, ami tartalmazta az alatás és légzésbénítás komponenst és pech esetén előbb hatott a légzésbénító, mint az altató benne. Lehet, hogy nálunk is ez történt, és nem volt ez teljesen szándékos a részéről, de amikor őt kérdeztem, erről semmit nem beszélt, csak hablatyolt, hogy akkor ez volt az elfogadott szer, de már az unió betiltotta, blablabla... Nekem most mondta állatorvos, hogyan élnek vissza még ma is az altatószerrel, tehát ez ma is létező probléma. És amíg lesznek olyan gyengelelkű gazdák, akik nem kísérik/kísérhetik el állatukat az utolsó úton, addig nyilván lesznek is ilyen visszaélések. Én mondjuk elkísértem Őt, mégis a karomban fulladt meg:(
2018. máj. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
87%

1. nem lehet így pénzzé tenni a lóbőrt, hogy csak a hátáról nyúzzák le. Valszeg nyereghelyt volt a jószág sütve, és a sütést akarták eltüntetni, hogy a tetemet ne lehessen azonosítani.

2. Ha tényleg késszúrások voltak a lovon, ÉS fejbe is volt lőve, akkor valószínűleg először megpróbálták leszúrni (kivéreztetni), és ez nem jött össze, erre lőtték. Egy már lelőtt lovat már miért szurkálna nyakon bárki is?

Ezt nem szabadna annyiban hagyni, sorozatos visszaélések történtek, és hogy, hogy nem, a média mélyen hallgat róla...

Túl sok kavarás van az egész nemzeti (?) vágta körül...

2018. máj. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!