Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerencsés vagyok, vagy...

Szerencsés vagyok, vagy tényleg ennyire jól nevelem az állataimat?

Figyelt kérdés
Nem fényeztetni akarom magamat, csak kíváncsi lennék tapasztalatokra. Most fogadtam örökbe a hatodik állatomat, egy kiscicát. Szóval most összesen három kutyánál, és három macskánál tartok. Sokszor olvasom sok helyen, hogy mennyit szenvednek az összeszoktatásokkal. Nálam soha semmi probléma nem volt, pedig nem rendelkezem semmiféle szaktudással. Sőt annyira csodálatosan viszonyul mindig a régebb óta itt lévő az újhoz, hogy öröm nézni. Néha mikor jön vendég, kérdezi, hogy nem bántják a nagy kutyák a kiscicát? Nem! Az első perctől vigyáztak rá amint kicsit kimertem tenni az udvarra. Nem tudom ,hogy én csinálok-e valamit jól tudat alatt, vagy irtó jó természetű állatokat sikerült kifognom. Annyit olvasok erről, hogy egyesek egy-két állatot sem tudnak összeszoktatni. Nem tudom mi lehet az oka, én azért minden esetre boldogan nézem őket. :-)
2018. júl. 20. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Valójában minden normális kutyás-macskásnál így működik. Ergo nem vagy különleges, csak megtetted a minimumot amit a felelős állattartás megkövetel
2018. júl. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem minél több állat él együtt, annál könnyebb az új jövevény beszoktatása. De ez a családoknál is így van. Ahol több gyerek van és születik egy testvér, könnyebben megszokják, mint az egyke gyerekek.
2018. júl. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

Ez lenne a normális...

Nálam is így "működnek" az állatok. Rájuk vagyok hangolódva, és ők rám.

Szerintem valamiféle veleszületett ösztön vagy érzék kell az állatokhoz is, ami nincs meg mindenkiben. Nem mindenki érti őket. Ők szenvednek többet a neveléssel, összeszoktatással stb.

2018. júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Valóban, szerintem ez ösztönösen meg kell hogy legyen az emberben, hogy értsük a reakcióikat, tudjunk velük kommunikálni, hisz évezredek óta élnek velünk. Ők az okosabbak, mert törekednek rá, hogy megértessék magukat velünk, de sok ember még a mai napig nem hajlandó, vagy nem képes megérteni őket. Sajnos azoknál is sok problémát látok, akik imádják az állatokat, mégsem boldogulnak. Pl. akik "kénytelenek" megválni tőlük, mert nem bírtak vele stb. Nekem az egyik kutyám nagyon nehéz eset volt mikor ide került. Etetésnél nem lehetett a közelébe menni, egyszer nekem is esett. Egy engedetlen "bunkó" volt. Viszont már a kutyasuliban elkezdett megmutatkozni, hogy valójában nagyon tanítható és értelmes. Nem jártunk velük túl sokáig, mert idő sem volt rá és megtanultunk annyi alapot, hogy boldoguljunk velük egyedül is. Mostanra ő lett a legjobb fej, annyira figyel, annyira akar tanulni, egy csecsemőt rá lehetne bízni.

Azt érzem hogy ő a kulcs a dologban. Nem azt mondom, hogy falkavezér, mert annak nekem kell lenni, és persze, hogy az én óhajaimat lesik, de ő a domináns az állatkáim között. Ő az aki legjobban mindenkit elfogad, és szerintem a többiek ezt lesik el tőle. (csak feltételezés)

2018. júl. 20. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!