Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » KASZTRÁLÁS Kutyán, macskán,...

KASZTRÁLÁS Kutyán, macskán, bármint. MELLETTE vagy ELLENE? (Te hogy állsz ezzel? )

Figyelt kérdés

Mindig is érdekelt... Tudom, sokaknál ez egyértelmű kérdés és emiatt ki is verem Náluk a biztosítékot! Mások viszont túlságosan... hogy is mondjam... talán a legkedvesebb szó ha azt mondom 'engedékenyek'? ... mindenben, ez viszont okozhat többnyire felelőtlenséget.

Tipikusan a két véglet hallatja a hangát ennél a kérdésnél.


DE AMI ÉRDEKEL!


Milyen alapon mondjátok az érveteket? (Legyen az bármelyik)


/Nem győztök meg az állandó kulcsszavakkal, mint pl: a szaporító, felelőtlen, vagy éppen egy-egy csúnya szó!/



Annyira könnyedén dobálóznak emberek az ÉLŐlények kasztrálásával. Mintha egyszerűen egy foghúzás lenne, amitől megjegyzem RENGETEG ember fél! Mégis mi EMBEREK meg dobálózunk olyan szavakkal ami egy hatalmas döntés egy élőlény életében amiről őket persze meg sem 'kérdezzük'.

Miért gondoljátok azt hogy amit teszünk az egy mindenki számára a legtökéletesebb döntés? Vagyis miért ennyire LAZÁN döntitek ezt el ezekkel a szavakkal/hozzáállásokkal hogy "Jaa, persze simán visszük a kutyák megfosztani a lényétől!"


Tényleg értelmes gondolatok érdekelnek!



2018. júl. 30. 15:13
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
0%
#21 és gondolom szerinted az emberek minden felett állnak és több joguk van ehhez a bolygóhoz mint bármilyen más élőlénynek.
2018. aug. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
0%
#1 ilyen alapon téged is lehetne ivartalanítani. nincs elég ember a Földön? de. akar téged valaki szaporítani? nem. max te magad. azt is ösztöneidből hajtva.
2018. aug. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
0%

#3 ez a kulcsszó az egészben: gazda

igy alltom hozzá a többi élőlényhez

kívánom hogy sose legyen gazdátok

2018. aug. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
0%

végigolvastam amit írtatok

az állatok domesztikálása, füle, farka levágása, kiherélése semmi másról nem szól mint az ember önzéséről hatalmas egójáról

"uraljuk a bolygót" dehogy uraljuk, max tönkretenni tudjuk rajta a bioszféra egy részét

azt ne képzeljétek már hogy a bolygóról kipusztul az élet ha mi kihalunk, vagy a bolygót vagy bioszférát érdekli mennyi macska vagy kutya van. jelen pillanatban éppen az ember szaporodik túl. és mindezt az egoizmust az állatvédelm alatt adjátok elő. nevezzük már át embervédelemre!

2018. aug. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
100%

Arra az egy kérdésre senki sem válaszol, hogy mit tesztek a szaporulattal?

Ugyanis senki nem tart meg évi +5 kölyköt, azok kölykeit, stb (a szám exponenciálisan nő)

A kérdés valahol költői.

Önkénteskedtem menhelyen míg itthon voltam a kislányommal, és bizony egyszercsak a kapu elé lettek kidobva a facebookon hirdetett keverék kölykök.

Nem egyszer neveltem babakutyákat/cicákat mert a gazdi max egyet megtart tejláz ellen, a többit meg kirakja a parkba/erdőbe/buszmegbe lassan kihűlni, éhenhalni.

2018. aug. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
100%

#29: Prédikálás és semmitmondás (tigon és liger) helyett nem tudnál válaszolni esetleg a többiek válaszára? Így nehéz vitatkozni egy témáról, hogy mindent elengedsz a füled mellett és írsz egy süketeléssel teli hozzászólást, amihez random beteszel néhány filozófiai kérdést, amire amúgy már oldalakkal előtt is válaszoltak.


Egyébként én azt sem látom, hogy itt hol álltak ki agresszív módon a kasztrálás mellett, mert te azt írod, hogy "valódi agresszióval érvelnek az emberek leginkább mellette.".

2018. aug. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
0%

elég csak megnézni kit szavaznak le a csonkítók

ha legális lenne a rabszolgaság, őket is herélnék

mert az egész a hatalomról szól

szegény kis kutyusok. aha. én döntöm ki szaporodhat, ki nem

komolyan mint a nácik :(

2018. aug. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 A kérdező kommentje:

#36-os!

"Prédikálás és semmitmondás"...



Melyik kérdésre gondolsz?


Csakmert többnyire én teszek fel kérdéseket így nehéz válaszolni. :D


Vagy elhamarkodtad most ezt a bejegyzést, vagy nagyon sajnálom ha számodra csak egy olcsó prédikálás/semmit mondás a példám. (Tigon, liger) Ugyanis pontosan erről szól ez a téma, hogy mennyit és mit engedünk meg magunknak mi emberek! Létrehoztunk ÚJ két állatfajt a már meglévőkből! Nem a természet tette őket egy helyre hanem MI emberek gondoltunk egyet. Csak mert... Miért ne?


Ha elolvastál volna figyelmesen, akkor szóvá tettem hogy az ember akarva, akaratlanul belefut itt ott amott ebbe a kérdésbe. (Pl: vagy hallod a rádióba, vagy olvasol egy cikket, vagy a legegyszerűbb módon a facebookon) És itt most nem csak arra gondolok, hogy KONKRÉTAN megnevezi a cikk a kasztrálást, elég ha a hír egy kidobott kiskutyáról szól!

Mivel az ember nem hülye! (Legalábbis többnyire :D ) Tisztában vagy a helyzettel kapcsolatban, hogy egy másik (sajnos akkor már mégis hülye!) EMBER dobta őt ki pl utcára.


Ebből adódik, hogy elgondolkodunk azon, hogy ha kasztrált volna akkor nem történne ez meg.


Csakhogy azt is vegyük figyelembe, hogy nem a kasztráláson múlik hanem a viselkedésen! (ki mit enged meg magának a természettel szemben! és ide nyugodtan besorolhatnánk a folyamatos észnélküli favágásokat vagy az óceán indokolatlan szennyezését is)

Bár sokan akik nem dobnák ki az állatot egyben kasztrálnak is! Ez tény!

Csak a baj az, hogy aki viszont nem kasztrál, azt sokan megbélyegezik olyan hülyének hogy egyfolytában szaporítani is fog, hiszen effektíve megteheti mivel a kutyája heréje a helyén van!


Egyébként az agresszív stílust is erre írtam! Más helyeken simán leírnak egy idióta f**fej akárminek... (talán te is ezt gondolod, csak éppen nem írtad már le)


De meg is lepett hogy konszolidált a társaság nagy százaléka! :D Amit rendkívül tisztelek is!Egy-két hozzászólást persze tiszteletbeli kivételnek tartok. ;)

Ne tagadjuk, van hogy elragadtatjuk magunkat vélemény formálásban!


És éppen ezt az 'elragadtatást' szeretném kiragadni.

Hogy ez a fajta elszántság nem e TÚLZOTT egyes kérdésekben? Pl kasztrálás!


Maga az ember is szexre született, bennünk van az ösztön. Ugyanúgy d*ghatnékunk van VISZONT!! Nem mindenki egyformán igényli! Ha létezik frigid ember, miért nem engedjük ezt meg az állatvilágnak?


Persze mielőtt még bárki erre reagál. NEM! Nem tudom, hogy amúgy tudományosan bizonyítva van e ez a felvetés!

De a tudományos megállapítást is ugyanúgy EMBEREK mondják ki, és láttunk már olyat hogy az ember ÉRDEKBŐL cselekedett.


Állítólag pl kitenyésztettek a világháborúban egy kutyafajtát kifejezetten az ember ellen.

Ez a fajta'rendszer' amit az ember maga alkot, mégis BIZTOS hogy valódi lelkiismeret kérdést csinál ebből? (Kasztrálás)


Vagy leegyszerűsítik a világot hülyékre, ezzel mindenkit beskatulyázva annak. És így próbálják rávenni a világot a kollektív kasztrálásra, hogy senki se szaporítson?

Persze ez a felvetés már támadható túlzott összeesküvés elméletnek is! :D Nem tagadom! ;)



De a kérdés maga azért is érdekes és indokol, ráadásul szét is szed minket, mert mindkét oldal az állatokért van!

Van aki miattuk kasztrál, van aki miattuk nem!


Aláírom, mint ahogy már írtam, hogy IGEN indokolt esetben elfogadom, SAJNÁLOM de ha szükséges akkor is megtenném a kutyám egészségéért. De nem hiszem hogy minden esetben indokolt lenne. Pl sok helyen megjegyzik már majdnem hogy tiltással fogalmazva, hogy mikor lehet egyáltalán. (Fiatal kutyán nem, mert ezért meg ezért...)


És mégis sokan fogják a kutyát és elviszik kölyökkorban kasztrálni! Akkor most hol van a felelősség? Nem egy és ugyanolyan FELELŐTLENSÉG ezt tenni (persze amennyiben ártasz a kutyának) ilyen korban = kitenni az utcára egy másikat?


Akkor most én kérdezek! Ti, akik már kasztráltattok, vagy éppen készültök rá, egyáltalán van kollektív szabályzat amiben mind egyetértetek pl mikor teszitek ezt?


Ha mind ugyanazt mondjátok akkor természetesen vissza is vonom a kérdést, és előre elnézéseteket kérem!


De mi van ha még ti sem értetek egyet akár csak az állat korában? Mind más korban vittétek el?

A neten ha rákeresel az egyik info SZIGORÚAN állít valamit, a másik cikk (természetesen ugyanúgy orvosi tanáccsal) viszont már mást állít az állat korát illetően.


Akkor az ember mégis miért lépje meg INDOKOLATLAN esetben azt a hatalmas lépést amiről még két állatorvos is csak vitatkozni tud?

*Persze indokolatlan esetben arra gondolok, hogy a kutya láthatóan nem szenved 'bizonyos napokon' max kielégül egy plüss akármin, orvosilag egészséges stb.


Ez kb olyan mint az újszülöttek oltási témája! Saját magunkban nem vagyunk biztosak hogy most jó vagy nem jó amit teszünk! Persze nem az bizonytalankodik aki állítja a saját igazát. De két ennyire határozottan viselkedő embert mi alapján cáfolnátok meg nulla ismerettel? Gondolom ti se sehogy. Egyszerűen követjük azt amit a többiek tesznek.... De nem pont ez a birka viselkedés?

2018. aug. 5. 18:41
 39/57 A kérdező kommentje:

És hozzáteszem, mielőtt még azzal érveltek hogy azért veszed ki az állat méhét/heréjét hogy NEHOGY gyulladás stb stb.


Akkor, (már tényleg bocs a személyeskedésért!) de magatoknak miért nem veszitek ki MEGELŐZÉS céljából?


Aki kasztrál kutyát emberként, és tegyük fel megvan a kis családja gyerek(ek)el együtt. Magán is megtenné, mert erre gondol következetes felelősség alatt? (megelőzés)


Mi van ha egyszer elválsz? És b*szki csak szeretnél még egy KÖZÖS gyereket az új pároddal!? :D Egyszerűen letudnád egy 'így jártam'-al?


Ezt sose tudhatjuk előre!

És ez csak egy belső, LELKI vágy! - hogy szeretnél egy olyan helyzetben még egy gyereket.


Mi van a konkrét dolgokkal? Előre meghatározzuk a kutyánk méhgyulladását? Akkor már a veseelégtelenséget miért nem?


A vese kivételével nem jár plusz nyugalom pl szukák közegében és számomra ettől válik sokszor álszentté az emberi érdek!

2018. aug. 5. 19:02
 40/57 A kérdező kommentje:

Jöttek itt olyanok is hogy:

a kutya 4 éves szinten áll....

Úgyis úgy döntene a kutya, mint mi....

Ösztönből nevel fel az állatkertben más élőlényeket...



EZek azért érdekesek, mert talán üthetik is egymást! :)


'4 éves de ösztönből felnevel de mégis úgy döntene hogy nem kell neki!'


Persze hogy ÉN sem tudom hogy mire is gondol szerencsétlen kutya!!! :D


De most ezt komolyan higgyem el nektek mindenféle feltétel nélkül?


Kérdem én. Te hogyan nevelsz fel anyaként egy gyereket nulla tapasztalattal?

Nem ösztönből? PL Anyai ösztön?


Miért kell a gyerek? Tudatosan vágysz rá. Van hogy lemondanak emberek a saját gyerekükről miután megszülte? Van. Az állat tegyük fel lemondana a k*fél*ről mert nála annyira ez nem tudatos.

(Állítólag rajtunk kívül csak a delfinek szexelnek élvezetből)

De ha már elvennéd tőle a kölykét miután megszületett MEG VAN RÁ AZ ESÉLY (mivel nem minden élőlény egyformán reagál!) hogy eléggé morcos lenne, ha elkerülne a kölyke mellőle!

Ez ösztön/érzés!


Vagy most mi is a különbség ösztön vs érzelem között?


A kutya simán elkerülné TUDATOSAN a kölyök vállalást, ha persze eldönthetné előre, mert előre tudja hogy nem kell neki az amire már ránk cáfol, mert igenis érző lény és képes ugyanúgy BÁRMIT megtenni hogy megvédje a szerettét, vagyis a kölykét!?


Mi tudatosságból óvjuk a gyereket vagy szimpla ösztön vezérel? Esetleg érzelem?


Ezek nem pusztán kiegészítő érzelmek bennünk, ahogy minden ÉLŐlényben?


Ez esetben kimondható hogy MAGUNK miatt nem engedjük őket szaporodni?



Ha a kutyák beszélni tudnának, szerintem ugyanúgy nem lenne két egyforma kutya! Mint ahogy ember sincs. Kategoriák viszont lennének. Lennének kutyák akik szívesen védelmezve, felnevelnék kölykeiket, van amelyik a háta közepére nem kívánná, van amelyik fel is falná. Igen, mert a kutya ilyen. De ahogy nem mind harap meg, nem mind barátságos sem.


Mi mégis kollektívan megítéljük mindet, hogy márpedig EGYIK sem akar kutyaként élni ha tehetné!



"A gondozási ösztön a kutyánál véget ér a szoptatással, utána a kölyök falkatárs. "


Úgy ahogy mi emberek se hozzuk visszük a már 30 éves gyerekünket ide-oda, hanem már ráhagyjuk és egyenlő félként tekintjük. Nevezhető ez is amolyan falkatársnak.



A kutya velejárója (Ahogy minden élőlénynek a szaporodás), mi ezt emberként szabályozhatjuk! De nem csupán a kasztrálással. De miután ez a téma pont EGYÉRTELMŰEN a kasztrálás témát feszegeti, miért nem írtátok érvelésbe EGYÉRTELMŰEN azt is érvként, hogy nektek így kényelmes vagy mert nektek ezzel oldható meg az állat tartása vagy mert pl nem akartok fizetni a sok kölyöknek? Mert maga a 'nem kívánt szaporulat' az az ember kívánsága nem az állaté!



Olyan érzés sokszor mintha egyesek arra lennének kiéhezve, hogy a kasztrálás ellen gondolkodó ember mondja ki végre a 'bűvös szót' hogy szaporítááás!

Szaporítani szeretném mondjuk egyszer a kutyámat! És mintha tényleg alig várnátok hogy emiatt szétszedjetek egy embert a gondolkodása miatt.


NEM KELL MEGSÉRTŐDNI AKINEK NEM INGE AZ..... ! ;)


DE KÖZBEN!

Olyan mintha azok az emberek akik viszont mellette vannak a kasztrálásnak, gyáván elsunyúlva HALKAN jegyzik csak meg, hogy igazából az egyik legfőbb ok saját maguk, ami miatt a kasztrálás mellett állnak, hogy ne kelljen a plusz költségeket kifizetni! Nem beszélve az ezzel járó nyűggel.


NEM KELL EZEN SE MEGSÉR... -||- ...! :D :) :)

2018. aug. 5. 19:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!